Všichni jsme utkáni z hvězd

Odejít z tohoto světa je snazší, když vás netrápí nedokonané a nevyřčené... Stella Careyová je provdaná za válečného veterána Vincenta, který po návratu z bojů tráví večery ve společnosti traumatických vzpomínek, úplně uzamčen před vnějším světem. Aby unikla před neútěšnou realitou domova, bere si Stella stále více nočních směn v hospicu. Rozmluvy s pacienty jí přinášejí zvláštní klid. Seznamuje se s jejich osudy; vnímá, jak odlišně lidé přijímají blízkost smrti. A především stále silněji chápe, jak je pro umírajícího člověka důležité urovnat a uzavřít vztahy s blízkými. A právě tehdy začne Stella psát dopisy, jejichž prostřednictvím se její pacienti loučí se svými milovanými. Některé jsou plné humoru či lásky, jiné obsahují souhrn praktických rad, z dalších čiší litost ... Všechny dopisy Stella odešle, až jejich faktický pisatel zemře. Tento slib dodržuje až do jedné noci; tehdy sepíše dopis, který je pro pacienta poslední šancí na odčinění dávné viny - pokud ovšem bude doručen včas......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/325279/vsichni-jsme-utkani-z-hvezd-aWU-325279.png 4.4112
Vydáno:, Domino

We are all made of Stars (2016)

Kniha Všichni jsme utkáni z hvězd

chodícírohožka

Ježkovy zraky, to byla tak krásná knížka! Emotivní, něžná, trochu smutná, ale především plná naděje a vzbuzující jakýsi zvláštní klid. Jen těžko jsem se od ní odtrhávala a zároveň se bála číst dál, aby se ani jedné z těch úžasných postav náhodou nepřihodilo něco špatného. Ale vše nakonec dopadlo, jak mělo.

Jessybelle

Trochu smutná ale i optimistická kniha, pěkně napsaná, při které i slza ukápne...půjčila jsem si ji kvůli obalu a názvu, které mě zaujaly...

veronika9700

Na knize mě prvotně zaujala krásná cena v Luxoru a nádherný přebal. O to milejší bylo zjištění, že příběh je krásný. Je to milé, pro mě oddechové čtení. Tři zajímavě a přirozeně se prolínající příběhy. Všechny tři 'vypravěči' mi byli velmi sympatičtí. Ano kniha by se možná dala skrátit na menší počet stran ale už by to nebylo ono. Dopisy které odděluji jednotlivé příběhy, jsou skvělým spestřením. Doporučuji, jako čtení na dovolenou.

terinkha

Chvílema se vám bude svírat srdce, chvíli se budete smát, někdy se zamyslíte nebo pozastavíte, protože se v příběhu uvidíte. Každej jeden osud je zajímavej a chytlavej. Ať už je to Stella, Hope nebo Hugh, všichni vás budou zajímat. Jasně, konec je zas klasická Amerika, ale co už. Ono si to ti hrdinové i zaslouží :-)

lenkavildomcova

Kniha milá, trochu zbytečně zdlouhavá. Konec přeslazený. Ale doporučuji.

Devil-Ivet
19.12.2018

Od autorky první kniha, co jsem četla a musím říct, že parádní. Vůbec jsem se nenudila a přímo hltala osudy všech hrdinů. Perfektně napsané a vykonstruované postavy. S autorkou rozhodně nekončím.

Miro67
20.09.2018

Už název knihy knihy napovídá, že se jedná o křehký příběh. Ač se většinou odehrává v hospici, je vlastně oslavou života. Ponouká nás k tomu, abychom se se svými nejbližšími dělili o své starosti, smutky i radosti, dokud je čas!!! Dokud nevyřčená slova nezpůsobí nedorozumění či dokonce nenapravitelný rozchod.

Bybyla
19.04.2018

Trvalo mi dlouho, než jsem tuhle knížku přečetla. Ne snad proto, že bych se musela do čtení nutit, ale proto, že mi přijde, že téma, kterému se věnuje, nejde jen tak "přelouskat" v MHD (kde obvykle čtu) a emoce, které ve mě vyvolávala, jsem taky zrovna nepotřebovala a nechtěla ukazovat světu.

Začala jsem ji číst loni v květnu...pár týdnů potom, co mi v hospicu zemřel tchán a já se přestala tématu umírání blízkých a hospicu vyhýbat a bát. Při čtení jsem často měla dojem, že čtu o vlastních myšlenkách a pocitech, které jsem v hospicu mívala.

hospic dopisy

Rowan Coleman

Rowan Coleman
britská

všechny knihy autora

Kniha Všichni jsme utkáni z hvězd je: