Osudy a běsy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nikdy si nezačněte myslet, že někoho opravdu znáte. I když s ním žijete dvacet let. Každý příběh má dvě strany. A někdy se ukáže, že klíčem k dobrému manželství není způsobilost říkat pravdu, ale schopnost udržet tajemství. Ve svém nejnovějším románu, bohatém a mnohovrstevnatém, přináší Lauren Groff příběh o jednom takovém manželství, zachyceném v průběhu dvaceti čtyř let. Lottovi a Mathilde bylo dvaadvacet, když se vzali. Byli krásní, bláznivě zamilovaní a předurčeni k úspěchu. O deset let později je jejich manželství ještě stále předmětem závisti přátel, ale pozorný čtenář už s lehkým mrazením začíná cítit, že skutečnost je mnohem složitější, problémy hlubší a minulost temnější, než by se mohlo na první pohled zdát....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302532/big_osudy-a-besy-Gme-302532.png 3.4223
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Domino
Originální název:

Fates and Furies, 2015


více info...
Nahrávám...

Komentáře (84)

Kniha Osudy a běsy

DominaCZ
27.12.2021

(+ SPOILER) Spoilery.
Jeho jsem přeskočila, nezajímal mě. Ona...no. Škoda že sem nejdou dát smajlíci, dala bych sem prase na znamení svi.ě.
Má to ale mezery, např. "Vybrala si plešatého tlusťocha. Vlasy měl hebké a voněly mýdlem..." Wtf???
Jinak...ona se dala předpokládat. Jen tak zničehonic si ji vyhlédne týpek ve vlaku, ojede, vezme si ji k sobě a nabídne zaplacení vysoké na celý 4 roky. Tak určitě.
Taky jsem nepobrala, jak vlastně vypadala...na jednu stranu byla úžasná že z ní šli všichni do kolen, jindy o ní kámoš řekne že vypadá divně, odraz v zrcadle je o ošklivych plných rtech a bledosti, ale o stranu dál je její fotka o "hezounké Francouzce"...tak jak?! Otřes.
A jak tu píšete, že je to náročný čtení, tak není. Je úplně normální, jen otravně prázdný a přeskakuje v časech.

Dani25
09.10.2021

Toto nie je jednohubka na jeden večer. Prvá časť ma zaujala menej oproti druhej, ale som rada, že som ju neodložila. Je to kniha, na ktorú som sa musela sústrediť. Postavy v tejto knihe nie sú čiernobiele, je nutné sa zamyslieť a myslím, že každý čitateľ tejto knihy si urobí svoj úsudok o nich.


Eva88
01.04.2021

Mám ráda příběhy, které jsou vyprávěné z více pohledů, z více stran. I na tomto příběhu jde tedy krásně vidět, že při jedné skutečnosti najdeme více pravd. Moje pravda - ano, snad všechny postavy jsou těžce nesympatické, ano, kniha má několik slabších míst, ale četla se opravdu velmi dobře.

Girty20
20.01.2021

Pořád jsem čekala, kdy se stane něco závratného...a nějak jsem se nedočkala. Pár překvapivých momentů bylo, ale vlastně se dali očekávat. Ale oddechovka příjemná.

Nifredil
19.11.2020

Do poloviny jsem se docela trápila, pak zvědavě četla a čekala, co se ještě dozvím. Pokud rádi objevujete jiné stránky příběhů a zajímají vás různé pohledy na stejnou událost je tohle dobrá volba.

Mája_pbj
14.03.2020

Knížka měla i světlejší chvilky, ale spíš zde převládaly ty slabší.

IYv
21.01.2020

Tohle je můj šálek kávy. Zase jednou jsem četla hluboko do noci...
Jsem už starší ročník (stejný jako Lotto a jeho žena), pracuji v divadelním prostředí a snad právě proto bylo pro mě setkání s touhle knihou velmi příjemné.
Rozumím komentářům dole. Není to snadné čtení, není lichotivé, není líbivé, vyžaduje myšlení, soustředění, vlastní úsudek a popravdě - taky zkušenosti. Kdo jsme, abychom soudili druhé?
Za mě největší překvapení knihy - vztah Mathilde a tchyně.

misa1974
23.11.2019

Zajímavá pestra slatanina o to se lépe čte.

1