MY 2

V roce 2014 se v Praze sejdou dva lidé. Ema a Tony. Ema je na útěku z nešťastného manželství, Tony je oblíbeným kadeřníkem. Oba se chtějí líbit mužům… Příběh MY 2 je jemná i drsná miniatura o dnešku. Přitom nadčasová. O lásce mezi lidmi, co vlastně znamená a jak málo nebo jak mnoho znamenat může. I v tom nejvšednějším z oblasti lásky se skrývá hraniční poloha. A nakolik záleží na sexuální orientaci? Jsme jen erotický mechanismus? Proč jsou vazby mezi lidmi pohodlně uvolněné, ale právě proto tak děsivě nespolehlivé? Kam postoupilo odtržení sexu od emocí, proč se tak často zaměňuje láska za sex? Lidé se ve vztazích navzájem „zabíjejí“, krok za krokem. Manželská i volná láska se často ukrývají za masku falešného štěstí. Jsme v kontaktu přes nespočetné sítě, ale ty nás paradoxně drží v povzdálí. Pro film MY 2 vznikl příběh o křehkosti, neduživosti a zranitelnosti našich vztahů a je trestí toho, co do něj napadalo z dnešní doby jako do trychtýře. Tato kniha je literární předlohou k celovečernímu filmovému debutu režisérky Slobodanky Radun MY 2. Slogan k filmu zní: Love story pro 21. století....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/226556/my-2-OMe-226556.jpg 2.573
Romány, Literatura česká
Vydáno, Mladá fronta

Kniha MY 2

Ivulik7

Jedna z nejhorších knih které jsem kdy četla.

maryska09
26.06.2019

Výborná kniha o vztazích, kde nic není jen černobílé. Paní Denemarková má osobitý styl psaní, který nemusí každému vyhovovat, ale který velmi upoutá a donutí čtenáře její knihy číst rychle. Tato nebyla výjimkou. Doporučuji pro nekonvenční příběh.

Pavlice126
08.12.2018

Divný. Nečtivý. Odložila jsem a nedočtu. Bohužel můj čas na čtení je na mateřské vzácný, tak mě to prostě musí bavit. Toto mě nezaujalo.

Anna 13
10.11.2018

Vzhledem k tomu, že v knize nevidím žádný hlubší smysl, čtivost, vtip, jedinečnost, tak myslím, že se nedokopu ani ke shlédnutí filmu.

Pointu knihy jsem myslím asi ani pořádně nepochopila, postavy mi přišly strašně plytké a nedokázala jsem si je prostě oblíbit. A vůbec mi to celé přišlo strašně absurdní a naprosto vzdálené reálnému žití.

Knihu nedoporučuji. Ztráta času. Dá se ale dočíst, když nemá ani dvě stě stran.

alibaba72
08.05.2018odpad!

Tuto knihu jsem málem nedočetl. Proč já ji vlastně dočítal? Asi kdyby náhodou na konci bylo nějaké překvapení? Omlouvám se, ale tohle byla jedna velká nuda.

komin347
23.11.2017

Knížku jsem koupila za 29 kč a i to bylo moc. Styl psaní mi vůbec nevyhovoval, bylo to spíše jako scénář a odložila ji po pár stránkách.

hroneczek
17.10.2017

Hlavní myšlenka celé knihy nakonec nebyla tak špatná, ale ten styl psaní a vyjadřování - k zešílení. Vždy nás učili, že krátké věty mají být používány při navození napětí. Tady ale k žádnému napětí nedocházelo, takže mě krátké věty nesmírně rozčilovaly. Knihu jsem dočetla, ale založím ji někam hluboko a tam pěkně zůstane asi už navždy.

ondras666
19.09.2017

Kniha pro mě byla velké zklamání. Film jsem viděl několik let zpátky a taky žádná sláva nebyl, tak jsem chtěl vidět předlohu. A zklamalo mě to.

Hordubal / Povětroň / Obyčejný život
Hordubal / Povětroň / Obyčejný život