Běsni a zuř

Brigid Quinnová dlouhá léta sloužila u FBI jako návnada na nebezpečné sexuální predátory a do předčasné výslužby si odnesla řadu nepěkných zkušeností a trpkých vzpomínek. Nyní se ve vyprahlém arizonském Tucsonu snaží nevyčnívat z davu a žít všední život snovým manželem Carlem a se dvěma psy. Vše se ovšem mění v okamžiku, kdy ji dostihne temná minulost a řidič dálkových kamionů Floyd Lynch se dozná k nechvalně proslulé sérii vražd na Route 66, Brigidině velkému nevyřešenému případu, při němž navíc došlo k únosu a zabití její mladé chráněnky Jessiky. Lynch výměnou za doživotí policii nabízí, že zavede vyšetřovatele k Jessičinu nikdy nenalezenému tělu… méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/251640/besni-a-zur-7lQ-251640.jpg 436

Brigid Quinn (1.)

Rage Against the Dying (2013)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

PetK

Nakonec čtyři hvězdičky za hlavní hrdinku, která evidentně klame tělem, ale když shodí masku, kleje jak ožralý námořník. Jinak bych to lehce zkrátila a konec byl až moc neuvěřitelný, no jako odechovka dobré.

TeaPeter

Tahle kniha mi nesedla. Místy jsem měl pocit, že čtu knihu o ženském Philu Marlowovi, ale bylo to takové celé divné. Pokud budou existovat nějaké další díly, tak je určitě shánět nebudu.

ArwenAragorn

La,la,la- docela nevšední zážitek. Příběh je líčen z pohledu hlavní hrdinky (baba nad padesát se všemi svými neduhy, bývalá agentka FBI), má spád, je psaný napínavě, poutavě i vtipně, bez hluchých míst. Agenti FBI zde rozhodně nejsou vykresleni jako neomylní superhrdinové. Přihlédneme-li k tomu, že se jedná o autorčin debut a psát se rozhodla tak trochu díky sázce s manželem, jsem vážně moc spokojená.Nemohla bych dát víc než 5 hvězdiček? Jo, a za obálku taky palec nahoru.

soukroma

Zajímavá hlavní hrdinka, rozhodně nevšední a vymykající se současným trendům. Nečekané změny ve vztazích starých i nových. Konec trochu moc akční a rozuzlení téměř neuvěřitené. Těším se na druhou knihu, jak se bude spisovatelčin styl vyvíjet.

Nelly
26.04.2016

Po delší době další skvělá detektivka s nevšední a sympatickou hlavní hrdinkou. Příběh řádně zauzlovaný a skvěle rozmotaný. Pokud vyjdou další knihy s Bodlinkou, ráda si je přečtu...

rubit
04.04.2016

Není to nic, z čeho bych se posadila na zadek, ale příjemně se to čte, je to dobrá oddechovka. Pro mě taková novodobější a akčnější slečna Marplová. Autorku obdivuji, že se odvážila vymyslet takovou hlavní hrdinku. Příběh byl dobrý, líbil se mi styl psaní, u některých hlášek mě cukaly koutky úst od lehkého úsměvu. Pokud vyjde další díl, ráda si přečtu.

Fíbí
21.02.2016

Problém je, že v anotaci se vykecá všechno. Hrdinka je bývalá agentka, mluví se o její slávě, ale nedozvím se nic konkrétního.

Hella
27.12.2015

Nečekaně skvělá detektivka s 60-ti letou bývalou agentkou FBI. Jeden víkendový den jsem kvůli téhle knize nedělala skoro nic jiného, než že jsem četla... a stálo to za to! Doporučuji!

kneslova
25.09.2015

Tato kniha mě příjemně překvapila, hlavní hrdinka 59 letá dáma, ale pozor, není to jako slečna Marplová, je to akční žena , agentka FBI. A celý příběh, úžasně čtivá kniha, občas se prostě i uchechtnete .... já jsem spokojená a není nic, co by se muselo vytknout, přečtěte si to...

Šárka5875
19.09.2015

Zajímavý thriller s neotřelou hlavní hrdinkou, téměř šedesátiletou agentkou ve výslužbě. Myslím, že díky této postavě si kniha získá sympatie čtenářů a milovníků napínavého žánru. Více v mé recenzi zde na databázi.

kikies
07.09.2015

Jsem opravdu velice ráda, když mezi thrillery objevím něco nového, obzvláště když je trh zaplavován dalšími a dalšími díly, která se trumfují už jen čím dál tím děsivějšími a propracovanějšími zločiny... A padesátiletá agentka ve výslužbě, přesto pořád v kondici, je opravdu velice svěží novinkou. Upřímně si asi tuto akční "babču" s mopslíkem u každé nohy a zbraní za pasem nedokážu moc představit, ale to vůbec ničemu nevadí. Moc ráda si o Brigid přečtu něco dalšího.

Aires
16.08.2015

Znáte už Brigid Quinnovou? Temperamentní dámu na prahu šedesátky, která loví vrahy, jako by nic a na potkání trousí vtipné hlášky? Jestli ne, je nejvyšší čas se seznámit :) I přes pokročilý věk Brigid nemá problém pronásledovat vrahy a kniha je tak plná akce. Zápletka je dobře promyšlená a v knize vás čeká spousta překvapivých zvratů :) Je to výborný thriller, ke kterému se ráda někdy vrátím :)

DariDerek
13.08.2015

recenze mi dala zabrat, těžko najdu slova, abych tu knihu vyzdvihla, tak jak by být vyzdvižena měla :D v záložce recenze najdete více :D

Becky Masterman

Becky Masterman