Poklad na Stříbrném jezeře

Koupit

Dobrodružné příběhy Old Shatterhanda, Vinnetoua a jejich přátel na výpravě za legendárním indiánským pokladem. Poté, co skupina trampů, vedená ryšavým zločincem Cornelem Brinkleym, ukradne z parníku Dogfish, na řece Arkansasu, přes devět tisíc dolarů, po stopě se jim vydává nejen dvojice Indiánů, ale také skupinka bílých lovců v čele s Old Firehandem. K lovcům se po nočním boji s Cornelovou tlupou přidávají i rafteři a společně potom před trampy ubrání Butlerovu farmu. Když se trampové pokusí přepadnout vlak a ukrást pokladnu, postaví se jim opět Old Firehand a tentokrát mu po boku stojí Vinnetou. Cornel Brinkley ale uprchne a zamíří ke Stříbrnému jezeru, kde má být ukrytý velký poklad. V patách je mu nejen Vinnetou s Old Firehandem, ale také Old Shatterhand a řada dalších slavných lovců a zálesáků. Než se však dostanou ke Stříbrnému jezeru, čeká je ještě boj s Utahy a mnoho dalších dobrodružství....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96063/big_poklad-na-stribrnem-jezere-6g4-96063.png 4.5446
Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Der Schatz im Silbersee, 1890

Kniha Poklad na Stříbrném jezeře

RemiBlack

2022/29
Najdou se podle mě i lepší Mayovky, ale Poklad na Stříbrném jezeře patří přesto mezi ty moc dobré. Mockrát jsem viděla film, a možná i proto jsem na knize našla nějaké mouchy - na plátně je to přece jenom ještě o něco plynulejší a zjednodušené.
Na druhou stranu mě to fakt bavilo. Četlo se to moc dobře, a Karel May má takový stručný styl, a až na výjimky (popisy postav kde je to jasné, popisy přírody) nemá ani slovo navíc. Tady bylo ale hodně dějových linek, možná až zbytečně moc. Ale zase... všechny mě bavily, tak si nemám vlastně na co ztěžovat.
Řekla bych, že Poklad je taková Mayovka, kde si všichni lovci dali sraz. - Je tu naše oblíbené duo, Old Shatterhand a Vinnetou (i když se objevili až v pozdější části), tetka Drollová a Hobble Frank, Old Firehand, lord Castlepool a jeho průvodci Gunstick Uncle a Humply Bill, Davy a Jemmy, k tomu rafteři, indiáni... úplně všichni prostě. :D
Mělo to ale rychlý spád a dobrý příběh, jenom ten konec mohl být trochu rozvláčnější.

Filomena1961

Oblíbená Mayovka mého dětství. Vzpomínám si, že jsem ji četla jedním dechem a jako bonus v nádherné slovenštině, která se mi moc líbí. Má úžasné obraty, je daleko měkčí než čeština a zdá se mi galantnější. Prostě mám ji ráda. Zkrátka - paráda !!!!!!!!!

vernem1850

DOKONALÁ KNIHA OD DOKONALÉHO SPISOVATELE.

Apo73

Jedna z nejlepších Mayovek podle mě. Vinnetou a Poklad na Stříbrném jezeře by stačily, aby May byl klasikem dobrodružné literatury.

Kabuky

Klasika

Merlin_CZ

Klasika meho mladi. O velikonocich jsem byl v Chorvatsku a navstivil jsem i Stribrne jezero, tak jsem si k tomu precetl i knizku. Pribeh je tam sice trosku jinak nez film, ale porad to ma tu atmosferu co si pamatuju z detstvi ;)

Turlogh

Starý dobrý Karel May a jeho dva stateční hrdinové Old Shatterhand a Winetou, krásné dobrodružné klasické příběhy mého dětství. Nezapomenutelné zážitky nad romány této dvojice hrdinů. Howgh.

ivoiro

A opět vidím před sebou nádherné prérie. Přede mnou v dálce jsou dva jezdci na černých koních - Winnetou a Old Shatterhand. Domluvil jsem. Howgh!