Martiiiik Martiiiik komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Kniha byla úžasná. Podle mě patří autorka k nejlepším českým spisovatelům současnosti. Jak dokáže vystihnout všechny emoce, člověka to vtáhle tak, že prožívá se všemi postavami úplně vše. Díky autorčině dokonalé schopnosti vystihnout každý detail se člověk vžije i do postav, se kterými by normálně nesympatizoval a byli by mu proti srsti. Vše má svůj důvod a člověka to donutí se zamyslet. Vřele doporučuji všem, ale podle mě to není oddychové čtení, jen příběh kruté pravdy

23.08.2019 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Kniha je tu vychválena již mnohokrát, takže vlastně ani nemám moc co dodat :-) Snad jen že s chválou souhlasím :-) Velmi mi vyhovuje autorčin styl vyprávění.. Několik generací "obyčejných" žen, kde každá žije svůj život v době, kdy se celý svět rychle měnil.. válkou.. změnou politické situace.. důsledky..
také jsem si teď knihu užila znovu při čtení na pokračování v rádiu a za mě se to velmi hezky poslouchalo :-) dokonce dvakrát dokola :-D

07.07.2023 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Jak jsem to v dětství asi tak nechápala, tak teď v knize cítím tu hlubokou, ale na dnešní dobu naivní pravdu.. A také rozporuplné emoce... A až se budu večer dívat na nebe, třeba uvidím tu malou planetku... :-) Jsem moc ráda, že jsem si díky Čtenářské výzvě přečetla knihu znovu :-)

14.01.2022 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Moc krásná knížka, sice kraťounká, ale člověk s Gumpem prožije z celého srdce každou minutu.. A možná jsem si měla s komentováním počkat, až malinko opadnou emoce.. :-) protože ty kniha vyvolává hrozně silné.. Člověk by nejradši něco provedl každému, kdo dokáže takhle ublížit.. a zároveň s tím smutkem a žalem člověk prožije tu psí bezpodmínečnou lásku a oddanost až za hrob.. A doporučuji si vzít ke čtení kapesník :-)

12.01.2021 5 z 5

Vzpomínky Vzpomínky Brian Freeman

Tak tahle kniha je vázně skvělá.. :-) Výborný příběh.. Jen ta představa je trochu děsivá, tedy trochu více.. Ale moc mě to bavilo a musela jsem to rychle dočíst.. :-) Uvidíme, co budoucnost v tomto směru přinese a zda to jednou nebude realita.. Knihu vřele doporučuji :-)

24.08.2023 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Moc krásná knížka :-) Je velmi emocionální, slzička ukápla několikrát.. Osud Anušky je velmi smutný, ale na druhou stranu plný naděje.. ona se nikdy nevzdá, ať se stane cokoliv.. člověk po přečtení sice cítí klidný smutek, ale zároveň naděje prostupuje celé tělo.. za mě 5* a budu všude doporučovat :-)

21.02.2021 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Když jsem zjistila, že jde koupit ebook v předprodeji a číst hned, tak jsem prostě neodolala :-) a nelitovala toho ani na vteřinu :-) už se mi po těch dvou klucích z UNTČ stýskalo a kniha překonala veškerá očekávání.. přijde mi, že se autoři předhánějí v tom, kdo stvoří co největší brutalitu a Chris by byl v žebříčku hodně vysoko, nic pro slabé povahy.. nicméně když se postupně odhalí pozadí těch šíleností, mění se pohled na vraha.. Je v tom tolik bolesti ze ztráty a hněvu.. a přitom na začátku byla taková láska.. nejhorší pro mě byl asi okamžik, kdy mi běželo hlavou, že vraha úplně chápu, nedokážu ho dál odsuzovat.. tak pozor :-)

20.02.2023 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Na komentář jsem si pár dní počkala, protože po dočtení jsem nějak nenacházela slova.. Cítila jsem se rozpolceně.. Bylo mi hlavní postavy líto, ale na druhou stranu je tam strach.. Téma je to velmi těžké... Naštěstí reálně dojde k naplnění tužeb málo často... Nečetla jsem anotaci, tak jsem si půl knihy jen tak domýšlela, o co asi vlastně půjde.. Takže pomalejší rozjezd, ale pak už se děly věci... Autorka má velký talent a čtenář velmi prožívá emoce s postavami.. Ale tak nějak se mi Vrány líbily víc.. Autorka si vybírá velmi těžká témata.. A už se těším na další knihu :-)

18.01.2023 4 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

To jsem se zase jednou nasmála :-) skvělé.. moc se mi líbí, že nikdy nevíte co se stane, nedá se to ani zdaleka vytušit a pak přijde překvapení.. a i přes humor a často absurdní situace je zde vážná životní pravda.. autor je prostě skvělý a už se těším na další knihu ;-)

02.03.2021 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Už se u této autorky podezřele opakuji :-D Zase to bylo čtivé, zase se kniha nedala odložit, téma bylo velmi zajímavé.. :-) Také se něco nového dozvíme o Kim :-) Takže zase nemohu než dát pět hvězd a pustit se do další :-)

06.01.2021 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

"Ach zemi krásnou, zemi milovanou, kolébku mou i hrob můj, matku mou, vlast jedinou i v dědictví mi danou, širou tu zemi, zemi jedinou!" A to se to plakalo.. :-( jedinečné dílo, KHM dokázal dokonale vystihnout pocity, to zoufalství, jak hlavní hrdina objevuje krásu v ten čas, kdy už je pro něj pozdě.. to vede člověka k zamyšlení, zda se sám správně dívá.. lituji, že jsem si cestu k poezii nenašla dříve, je v ní často krása a moudrost

10.01.2020 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Zvláštní kniha, tak jiná.. Musela jsem si dát nějaký čas, abych to zpracovala a musím uznat, že kniha v čtenáři něco zanechá.. Pro někoho to může být nuda, jsme asi většinou zvyklí na mnoho dialogů a velkou akčnost.. Zde je kouzlo někde jinde.. Úžasný popis prostředí.. nedotčené přírody.. lidí.. samoty.. každodenních činností.. A upřímně, z celého srdce Betty obdivuji..
Zarazila jsem se už na začátku knihy, myšlenka, že žena má dělat muže šťastného a na ni zas až tolik nezáleží.. Má být prostě vděčná za to, co dostane.. To už je dnes u nás v podstatě nepochopitelné.. Ale byla to jiná doba.. jiná země..
Co se týče humoru, já ho tam moc nenašla.. Sem tam drobný střípek, ale spíš mi tak přišlo, že se Betty snaží vše zvládnout, mít nadhled, zlehčovat.. ale je to bezútěšné, osamocené, studené... Ale to je jen můj názor.. Mě se kniha četla dobře a jsem rozhodně ráda, že jsem ji díky čtenářské výzvě objevila... ale není pro každého, což i dokazují protichůdné recenze.. Řekla bych, že je třeba jistá životní vyzrálost.. Ale tím se rozhodně nenechte odradit, pokud máte chuť to zkusit :-)

23.02.2023 5 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Tak tohle bylo hodně dobré... :-) Jako milovnice Darcy Coates, královny hororu, musím říct, že u této knihy jsem cítila mrazení mnohem častěji.. Brrr.. Velmi se mi líbilo, že se kniha odehrává u nás v Čr, to je hned čtenáři blíž.. a jako čtenář z Podkrkonoší, kde se dochovala spousta tradic, jsem se cítila jako doma.. Příběh byl velmi strhující, úplně to táhlo, aby se čtenář dozvěděl konec :-) Rozhodně bych nepoznala, že jde o autorčin debut a už se těším na další knihu :-)
Jen doufám, že autorka příště zvolí jiná jména, protože bylo trochu rozlaďující, jak Petrova sousedka nesla přijmení mé rodiny :-D A kniha končí na mé narozeniny, to byla tečka :-D :-D :-D

12.01.2023 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Prostě tyto díly z Čech mi jsou nějaké bližší.. :-) Je v nich tajuplno a člověk si to umí dobře představit :-) A nejradši by se tam vyrazil podívat :-) Líbil se mi příběh i způsob vyprávění.. Ale chalupu na samotě si klidně odpustím :-D Možná tak jeden víkend a dobrý výběr, nikdy ne samotní :-D Doporučuji :-)

09.01.2022 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Angelo, Angelo, copak jsi nám to provedla :-( i slzička ukápla.. Jinak byla kniha jako vždy skvělá, čtivá, zajímavá, s tématem autorka rozhodně nešlápla vedle.. :-) nicméně poprvé u autorky potřebuji chvíli pauzu, na zpracování emocí :-)

11.01.2021 5 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Výborný Carter, jako vždy :-) Řekla bych, že tentokrát to bylo trochu méně drastické než obvykle, víc v náznacích nebo neřečeno.. :-) ale stejně čtivé, napínavé.. :-) a ačkoliv je vrah pořádně zvrácený, když se po všech odhaleních na konci knihy nad vším zamyslíme, je podstata docela smutná.. je to dost reálné a naděje na změnu není.. doporučuji :-)

13.11.2020 5 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Další výborná kniha od tohoto talentovaného autora.. Příběh mě moc bavil, i když se dá poměrně brzy odhadnout, odkud vítr vane.. :-) Kniha je velmi čtivá, nedá se odložit :-) Kate i Tristan jsou velmi sympatické postavy, i když mají své chyby.. Je to vlastně tak lidské.. Autor také umí skvěle popsat prostředí, až máte pocit, že se na tom místě nacházíte a úplně z toho mrazí.. Všechno "ďáblovo" je zde opravdu strašidelné.. Až jsem ráda, že je toto místo fiktivní :-) Už teď se těším na další knihu :-) A doporučuji, vlastně celou sérii.. vlastně obě série :-D Tedy vlastně všechny autorovy knihy.. :-D

01.05.2023 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Tak to byla zase jízda.. :-) Autorka se snaží sama sebe překonat :-) Každá kniha super příběh, jinak zvrácení cvoci.. Superčtivé, vždy jste zvědaví, jak to dopadne :-) A nejde přestat :-) A už teď si říkám, co budu dělat, protože zatím poslední vydaný díl se blíží.. :-) Takže pozor, je to silně návykové :-D

22.08.2022 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Kniha se mi velmi líbila.. Příběh jedné rodiny na pozadí světových dějin.. Postavy jsou dokonale vykreslené.. Je to napsané jednoduše, ale to vůbec nevadí.. Jednání většiny mužů se ženami bylo hrůzné, vzbuzuje to velkou lítost.. Kniha dokáže vzbudit ve čtenáři silné emoce, u mě dokonce i na konci slza ukápla.. Kdybych mohla dát víc hvězd, rozhodně bych to udělala :-)

12.08.2021 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Další super knížka, autorka snad ani neumí napsat nic slabšího :-D Děj frčí, člověk si ani na minutku neoddechne od napětí :-) I Kim se stále stává silnější, je to jako naděje, že se všechno trápení dá překonat :-) Takže zase nemohu méně než pět hvězd :-)

03.01.2021 5 z 5