Markysek45 Markysek45 komentáře u knih

Hranice nevinnosti Hranice nevinnosti Abbi Glines

Romantická oddechovka na jedno odpoledne, myšleno v dobrém :)

22.06.2015 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Malá kniha s velkými myšlenkami.

18.06.2015 5 z 5

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

Další skvělá část Písně ledu a ohně, i když mě dala pořádně zabrat. Objevily se nové postavy a jejich pasáže mi přišly přece jen trošku nudnější, možná až na mladého Gryfa. Nicméně se neskutečně těším na další díl, obzvláště na další "živé mrtvé" :)

16.06.2015 5 z 5

Sběratel Sběratel John Fowles

Můj maturitní překlad a moje srdcovka. Zajímavý pohled do duše psychopata. A navíc ideální kniha pro mírně až středně pokročilé angličtináře :)

05.06.2015 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Relativně silný příběh i konec, ale že by to musela být 22. nejlépe hodnocená kniha? To asi ne. Spousta děl, která nejsou primárně romantické, mne dostala mnohem více.

25.05.2015 3 z 5

Noc až navěky Noc až navěky Guillermo del Toro

Wow, parádní závěr trilogie. Autoři v posledním dílu šlápli na plyn a posledních 100 stran bylo neuvěřitelných. Úžasný závěrečný souboj otce o syna a člověka o svět. Nečekaný konec, který je hoden mistrů spisovatelů a který mě doslova dostal do kolen. Kniha, která ve mě zůstane ještě hodně dlouho.

20.04.2015 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Na tu dobu určitě romantika jako vyšitá. Nicméně já spíše oceňuji vykreslení negativních vlastností postav, protože to bylo dokonalé.

17.04.2015 4 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Jedním slovem: Dokonalé! Velmi silné dílo s hlubokými myšlenkami.

Vaříme s Láďou Hruškou Vaříme s Láďou Hruškou Ladislav Hruška

Nepovedený dárek k Vánocům. Vyvstala jediná otázka, kam ji nenápadně "uklidit".

15.04.2015 odpad!

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Doufám, že mi odpustíte rýpavou poznámku, ale takhle má vypadat druhý díl trilogie. Takto má být napsaný. A opět 5 *.

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Trilogie, která ze žánru fantasy udělala to, čím je dnes. Hluboce smekám před fantazií a inteligencí Tolkiena. Kéž bych měla aspoň desetinu jeho znalostí a nápadů.

15.04.2015 5 z 5

Krásná pohádka a dokonalé hádanky ve tmě.

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Asi nejhorší díl ságy a hlavně nejzbytečnější. Po "porodu" miminka jsem skončila se čtením a už nikdy knihu nedočetla. To asi mluví za vše.

15.04.2015 2 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Neurazí, nenadchne.

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Trošku slabší než první díl, ale pořád je to pohodová oddechovka pro mladé.

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Romantika pro mládež, která nebyla zase až tak špatná.

Aliance Aliance Veronica Roth

POZOR SPOILER!
Bohužel, tohle nebyl důstojný závěr trilogie. Myslím, že autorka se do toho neskutečně zamotala a nevěděla, jak ven. A co se týká konce? Tohle jsem nečekala. Nějak se mi to k tomu příběhu nehodilo. Buď teda měli dopadnout zle oba nebo ani jeden. Autorka asi chtěla ukázat sílu sebeobětování, ale mě to tam prostě nesedělo. Toť můj osobní názor.

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Slabší a trochu více zamotané. Sice jsem se občas pobavila (např. když Tris dali nápoj Mírumilovných), ale to bohužel můj dojem nezlepšilo.

Divergence Divergence Veronica Roth

Nápad dobrý, ale přišlo mi to celé takové nedotažené. Asi už jsem na to trochu stará :D Nicméně vzhledem k věku autorky, si myslím, že se s tím poprala celkem slušně. Doufám, že o ní ještě uslyším a že toto nebylo nejlepší, co kdy napsala.

15.04.2015 3 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Kniha, která mne před mnoha lety přivedla k žánru sci-fi a díky které, se tento žánr stal jedním z mých nejoblíbenějších.