Markysek45 Markysek45 komentáře u knih

O lanýžích, šampaňském a jiných požitcích O lanýžích, šampaňském a jiných požitcích Peter Mayle

Haha, takovéhle problémy bych chtěla mít :D

07.11.2018 3 z 5

Ještě jeden den Ještě jeden den David Levithan

Den co den z pohledu Rhiannon. Nic víc. I zajímavých myšlenek ubylo. Nebo jsem je v té nudě přehlídla.

07.11.2018 3 z 5

Den co den Den co den David Levithan

Autor řeší velmi zajímavé téma, ale podle mne nevyužil veškerý možný potenciál. Nebylo to špatné. To vůbec ne. Kniha je plná zajímavých myšlenek, ale příběh mi přišel zbytečně plochý. Možná se autor mohl věnovat jednotlivým dnům více do hloubky a počet dnů omezit. Nebo jsem už prostě stará. Pokud se vám ovšem tohle téma líbí, tak doporučuji korejský film Vnitřní krása, který jde hodně do hloubky a řeší i negativní dopady takového vztahu.

07.11.2018 4 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Zaklínač. To je prostě srdcovka :)

30.10.2018 5 z 5

Les sebevrahů Les sebevrahů Jeremy Bates

Jediné, co můžu říct je promarněná příležitost. Výborný začátek se skvělým námětem a velmi děsivou atmosférou by byl na 5 hvězdiček. Ale co ten konec, proboha? Ten pro mě zabil celou knihu. Je to škoda :( Do dalších knih autora se rozhodně hnát nebudu.

30.10.2018 3 z 5

Ochránce Ochránce G.X. Todd

Opravdu velmi milé překvapení. Zajímavý nápad, děj plný akce a hlavní postavy, které si zamilujete. Kniha se čte velmi dobře a popravdě jsem už od začátku nechtěla, aby někdy skončila. Výborné!

11.06.2018 4 z 5

Mise Mise Allen Zadoff

Skvělé překvapení! Moc jsem nečekala, ale dostala jsem pořádně napínavý příběh, od kterého se dalo těžko odtrhnout. Měla bych sice pár poznámek ohledně věku hlavních hrdinů, možná mohli být o dva roky starší, ale co už. Zase si prošli těžkými věcmi, tak proč by nemohli být dospělí už v 16. Za mě palec nahoru a určitě si přečtu další díly v angličtině.

09.02.2016 4 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Nadčasová kniha, lidé se prostě nemění.

05.02.2016 4 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Moje první kniha od Nesba a určitě ne poslední. Prostě paráda, především ty velké zvraty na konci. A ještě se mi nestalo, abych tak moc fandila vrahovi :)

22.01.2016 5 z 5

Černý led Černý led Becca Fitzpatrick

Vyloženě thriller bych Černý led nenazvala, ale nebyl to úplně marný pokus. Zajímavý příběh v nádherném prostředí. Děj je sice celkem předvídatelný a je vám jasné, kdo je ten špatný chlápek, ale i tak se kniha čte pěkně a rychle. Epilog jsem čekala trochu důmyslnější, ale i tak jsem byla potěšena.

08.12.2015 4 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Krásné jednodenní dílo. Velmi citlivě napsaný závěr, který nelze soudit. Jenom nad ním přemýšlet.

02.11.2015 5 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Možná trošku pomalejší rozjezd, množství méně podstatných postav, ale opět děsivá atmosféra a hlavní postavy, které si zamilujete (až na Susan, tu jsem moc nemusela :D ). Nejoblíbenější Kingovka to pro mě asi nebude, ale za naprosto srdcervoucí konec (Jimmy) musím dát 5*.

02.11.2015 5 z 5

Nejprve se mi do ní nechtělo, přece nebudu číst knihu z pohledu malé holčičky, ta nemůže být o ničem. Jak velmi jsem se mýlila! Geniální a děsivé!

30.09.2015 5 z 5

Losing it Losing it Cora Carmack

Příjemná oddechovka přečtená za víkend. Sympatické hlavní postavy a hlavně konečně normálnější muž. Ano, sice opět překrásný s pekáčem buchet na břiše, ale aspoň neosouložil celé město :D

Jedinou výtku mám k obálce. Takhle jsem si je teda nepředstavovala.

17.08.2015 3 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Tak vážení, tohle byla jízda! Napínavé od začátku do konce, charakterní postavy, které nelze nemilovat a jeden geniální šílenec, kterého mi bylo ve skutečnosti líto. U většiny spisovatelů detektivek je největší překvapení jméno samotného vraha, ale to King ne! Ten to tam nafrká už od začátku, aby náhodou nedošlo k mýlce :D Kapitoly s Bradem byly úžasné. Jeho popsané dětství a dospívání vám sice ukáže, jaký je to magor, ale také jaký to byl chudák.

SPOILER
K úplnému začátku knihy. Jenom King Vás donutí zamilovat si postavy po 6 stránkách a jenom King Vám je poté bez milosti vezme.

07.08.2015 5 z 5

Adamův pád Adamův pád Sandra Brown

Pěkná oddechovka, ale přišlo mi, že všechno bylo až moc hrr. Vůbec mi nevadí krátké příběhy, ale myslím, že tento si zasloužil aspoň o 50 stránek víc.

04.08.2015 3 z 5

Topím se v tobě Topím se v tobě Jasinda Wilder

Velmi povedená kniha v rámci tohoto žánru. Dojemná první část knihy a krásně popsané sbližování a odpuštění (sám sobě) v další části. Téměř na konci jsem si říkala, jestli ten osud není k Nell až příliš krutý, ale autorka si to tak vybrala.

Příběh citlivě upozorňuje na křehkost lidského života a vědomí, že nic není jisté. Za mě palec nahoru.

14.07.2015 4 z 5

Proroctví Proroctví Jamie McGuire

První polovina kniha byla hodně slabá. Občas jsem si říkala, že už ty informace o Nině začínají být zbytečně šílené a přehnané. Akce v druhé polovině sice děj vylepšila, ale zase až takový happy end to být nemusel. Vůbec se nedivím, že se do vydání posledního dílu nehrnou.

08.07.2015 2 z 5

Prozřetelnost Prozřetelnost Jamie McGuire

Celkem zajímavý nápad, ale příběh trochu pokulhával. Podobnost s Twilight ságou je samozřejmě poměrně patrná, i když ono se toho moc v takových příbězích asi vymyslet nedá. Co se mi ovšem nelíbilo, byly dějové skoky, které tu i zmiňujete. Jako kdyby tam chyběla věta, či celý odstavit. Všímala jsem si toho dost na začátku, pak jsem si buď zvykla nebo to autorka zlepšila. Kniha se ovšem četla pěkně a překvapivě rychle. Jako romantická oddechovka s trochou "tajemna", proč ne?

A za obálku knihy dávám hvězdičku navíc!

03.07.2015 3 z 5

Za hranicí nevinnosti Za hranicí nevinnosti Abbi Glines

Celkem slušné pokračování. Opět přečteno velmi rychle, za jedno odpoledne. Závěr byl bohužel trošku slabší, ale zase tohle je typ knih, od kterých prostě nemůžete čekat zázraky. Nicméně, pěkná romantika.

22.06.2015 3 z 5