Losing it

Jak to, že jsem pořád ještě panna?, ztrápeně si opakuje každý den při pohledu do zrcadla Bliss Edwardsová, na první pohled úspěšná a bezproblémová studentka herectví obklopená množstvím přátel, kteří však absolutně netuší, čím se jejich pohledná a inteligentní kamarádka užírá. Hodlá skoncovat s panenstvím – jenže ten pravý stále ne a ne přijít. V okamžiku, kdy se její sexem protřelá kamarádka Kelsey dozví, že Bliss není ani lesbička, ani nehodlá odejít do kláštera, navleče ji do úzkých šortek a trička s tak velkým výstřihem, jaké by si samotná Bliss nikdy neoblékla. A potom ji s prohlášením konečně si vrzneš odtáhne do blízkého baru, kde ji po konzumaci několika panáků na kuráž vybízí, aby si našla kvalitního milence na jedno použití. Bliss prchá zbaběle na záchod, ale cestou narazí na zajímavého mladíka jménem Garrick, zabraného do čtení Shakespeara. Neplánovaně přeskočí jiskra a Bliss má tu noc skutečně šanci prožít pohádkový sex…, ze kterého však na poslední chvíli s mnoha nepodařenými výmluvami vycouvá. Další den ráno, první hodinu posledního semestru, Bliss málem omdlí: zjišťuje, že Garrick, který před necelými osmi hodinami ležel nahý v její posteli, je jejím novým profesorem!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/224279/big_losing-it-b6U-224279.jpg 3.8838

Losing It 1.

Vydáno: , Jota

Losing It, 2012

Kniha Losing it

KnihypodleTerky

Hlavní hrdince je něco málo přes dvacet let a studuje vysokou školu herectví. Právě má začít nový semestr a ona řeší (pro ni) obrovský problém - je stále panna. Svěří se svojí nejlepší kamarádce a tu napadne jediné možné řešení. Vyrazit do baru a sbalit nějakého vhodného muže, který bude ochoten tento problém, společně s ní, vyřešit. A kdo může být lepší než překrásný, mladý muž, sedící sám u stolku s KNIHOU v ruce! Od chvíle, kdy se ti dva seznámí začíná naprosto dokonalá a vtipná jízda!

I když jsem se nejdříve trošku děsila tématu, byla jsem na knihu strašně zvědavá. Čtení jsem si užila a hlavní hrdinka mi i přes své, ne příliš inteligentní chování, přirostla k srdci.

Příběh vypráví studentka Bliis, kterou si okamžitě oblíbíte pro její smysl pro humor, trapné scénky a obyčejné problémy s dospíváním, jako jsou kluci a škola. A právě ty trapné okamžiky, jaké Bliss se svými přáteli prožívá, z knihy dělají vtipný a originální příběh.

Kniha je opravdu jednodušší a určená spíše mladším čtenářům. Občas jsem nad přemýšlením Bliss kroutila hlavou. Na druhou stranu se kniha čte výborně a přelouskáte ji během dvou dnů Epilog bych sice úplně vynechala, protože v zásadě nebyl potřeba, ale jinak je to úžasná oddechovka, kterou přečtete jedním dechem.

Velkým plusem je nejen čtivost, ale i vtipné hlášky a situace. U Losing It jsem se několikrát od srdce zasmála, takže i díky tomu knihu klidně doporučím s tím, že nesmíte ale čekat nic velkého, ale pouze oddechové čtení.

———————————————
3,5⭐️/5⭐️
———————————————

Hatshepsut
14.12.2021

Souhlasím s názory, že každá kniha si najde svého čtenáře a je důležité být na ni správně naladěn. Tento příběh je čtivý, zábavný, až sladce romantický, ale přesto je fajn, že netrnete každou stránku a neočekáváte nějakou nepříjemně dramatickou scénu. :-)

Kudík
13.12.2021

(+ SPOILER) Přečteno doslova za chvilku s tím, že jsem občas žasla nad naivitou příběhu, ale také se celkem dobře bavila. Škoda obálky, kde popis Garricka absolutně neodpovídá, a také 3. dílu s Kelsey, který nevyšel v překladu. Každopádně postavy byly sympatické a já se osobně nejvíc bavila u kočky Hamleta:

"Obrátila jsem se k odchodu, ale jeho hlas mě zastavil.
„Jak se má vaše kočka?“
„Jaká kočka? Á! Moje kočka. Ta kočka... ta je moje. No, ona je...“
Říkala jsem, že je to ona, ne? Nevymýšlela jsem si, že mám kocoura...?
„Ona... je jí dobře. Mňouká a přede a dělá všechny ty kočičí věci.“
Bože, proč ty dveře musí být tak daleko?"

MajkaH
15.08.2021

Moc pěkná knížka - taková milá a vtipná oddechovka, která pobavila. Mám moc ráda romantické příběhy, u kterých se zasměji. Akorát jsem ji hned přečetla, škoda no :-)

Jarka_rybář
02.04.2021

Krásný příběh. Jeden z mála naivních YA zamilovaných příběhů, který mne opravdu bavil. Hrdinové jsou sympatičtí, uvěřitelní a taky vtipní. Děj je jednoduchý, předvídatelný, přesto mne dokázal strhnout a pobavit. Za to dávám plný počet.

lihate
28.12.2020

Losing it byl moc krásný příběh, sice plný klišé, předvídatelnosti a jisté naivity, ale tak krásný, že ho nešlo přestat číst. Byla to taková jednohubka, bez hlubšího záměru a složitějšího děje, ale zrovna přesně to jsem potřebovala. Bliss dodávala celé knize vtipnost, jakožto královna trapností, ale myslím, že přesně takhle nervózně se holka cítí z první vážné známosti, navíc za všech těchto okolností. Gerrick má srdce na pravém místě, je gentleman, pohotový a vždycky ví, co má říct, aby to bylo uklidňující, a ne ještě větší trapnost a stres. Druhá polovina knihy podle mě byla zajímavější, víc se tam dělo a bylo to nad míru romantické, žádné zbytečné hádky a odcházení, což mě občas u jiných knih jako čtenáře šíleně mučí.

marta14
10.12.2020

Pěkná oddechovka, která by sice chtěla nějak poupravit, protože mi přišlo, že autorka to zbytečně natahuje a dává tam zbytečné zvraty. Ve výsledku jsem ale s knihou spokojená, neočekávala jsem něco originálního, ale jen krásnou romantickou oddechovku, kterou jsem taky dostala.

michaela3483
04.12.2020

Knihu jsem si chtěla dlouho pořídit, už ani nevím, proč jsem ji tak moc chtěla. Po přečtení jsem byla dost zklamaná. Kniha se mi nelíbila, Bliss mi přišla spíš jako náctiletá puberťačka s problémem s alkoholem. Trapasy se stávají, ale bylo mi spíš trapně za autorku. Navíc některé části mi přišly zbytečné (nemoc) a kapku nepochopitelné (kočka).

Jsem ráda, že jsem měla knihu jen půjčenou, protože by mi zbytečně zabrala místo v knihovně.