Za hranicí nevinnosti

Rush a Blaire se k sobě vůbec nehodí. On je bohatý syn známého rockera, Blaire jen obyčejná holka z malého alabamského městečka, která nedávno přišla o mámu i střechu nad hlavou. Co ty dva spojuje? Když se konečně zdá, že by se Blaire mohla odrazit ode dna a být zase šťastná, všechny jistoty se jí znovu hroutí. Když se dozví pravdu o Rushově sestře, kterou před ní Rush i všichni v okolí tajili, je pro ni skutečnost, že jí celou dobu lhali, natolik bolestivá, že se rozhodne opustit Rosemary Beach a nikdy se nevrátit zpět. Zároveň si uvědomuje, že Rushe nedokáže přestat milovat, není si ale jistá, jestli mu bude moct někdy odpustit. Vrací se zpět do Alabamy, do rodného městečka, které je pro ni posledním útočištěm, v naději, že snad někdy na uplynulé nejkrásnější léto v Rosemary Beach dokáže zapomenout. Okolnosti se ale nečekaně změní a Blaire se opět ocitne v Rushově blízkosti. Dokáže v sobě najít odvahu znovu mu důvěřovat?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/233975/rosemary-beach-za-hranici-nevinnost-A3G-233975.jpg 4.1444

Rosemary Beach 2.

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno · Yoli

Never Too Far · 2013

Kniha Za hranicí nevinnosti

tanecnica

Pokračování, které nenudí. Romantika, úsměvy, starosti a jejich řešení adekvátní věku hrdinů... Ideální oddych po náročném dni..

Nika320

SPOILER Nedočetla jsem a do dalšího dílu se ani nepustím. začátek byl super, ale pak jak se prozradilo její těhotenství, tak šlo vše do kytek. Celý příběh. Znovu bych si tuto knihu nevybrala.

makynka911

Klasická romance stylu on ji nechce - ona si nedokáže představit proč - on ji vlastně chce, ale to by mohlo mít špatný dopad, apod. No na oddech nebyla série špatná, i když na to, že je Blaire nějakých devatenáct, tak to berou docela hopem :) Relax za 3* :)

uminaa

Takže zas hodnotím ako celok, a nie knihy jednotlivo. Bolo to pekne zamotané. Miestami som si spomenula na „otcovho koňa brat“ a mala som chuť nakresliť si rodostrom postáv. Nakoniec som si zvykla. Príbeh to bol (hlavne zo začiatku) rozhodne zvláštny, ale postupne sa to začalo utriasať, na povrch začali vychádzať rôzne tajomstvá, komplikácie a pod. Občas som škrípala zubami a nevedela som si vybrať komu by som radšej nakopala zadok (a na výber bolo rozhodne – od hlavných postáv až po rodičov - najviac viedla Nan), ale nakoniec to všetko do seba zapadlo a ja som bola spokojná :)

Damonka12

Podle anotace jsem nepoznala proč se hlavní hrdinové opět potkají a byla jsem příjemně překvapená. Skvělý nápad. Kniha se velmi dobře četla a nedokázala jsem jí odložit. Přečtěte si.

Pedruska01

Z prvního dílu jsem byla namlsaná, takže jsem se vrhla hned na ten druhý. Znovu se to četlo rychle a dobře. Vyhovovaly mi krátké kapitoly a tentokrát to bylo i z pohledu mužského hlavního hrdiny Rushe, což jsem ze začátku neshledala jako šťastné, ale nakonec mi to nevadí, právě naopak - bylo to fajn.
Rushe jsem viděla zas kapku jinak a ačkoliv se tam toho stalo "dost", nikdy jsem neměla nutkání ho obvinit anebo se na něj zlobit. Dokázala jsem ho pochopit, politovat, i když mu Blaire nezdravě zatemnila mozek.
Tak, jak mi na začátku Blaire - ženská hlavní hrdinka, nevadila, jen pár vlažných kapek kvůli své hloupé naivitě, tak tentokrát se cítím jako kdyby mě polili konví studené vody, a o to horší to bylo. Měla jsem chuť jí popadnout za hlavu a poslat jí proti tvrdé zdi. Třeba by se jí mohlo rozsvítit? Byla děsná. Samé: mám x nemám, miluje mě x nemiluje mě, měla bych odejít x neměla bych odejít, bude mu líp se mnou x bude mu líp beze mě, mohla bych být v jeho světě x nepatřím do jeho světa, atd. Kristova noho. Měla jsem týhle naprosto nevyrovnaný, ufňukaný, nerozhodný a pošahaný holky plný zuby. Byla hrozně nestabilní. Jednou se pro něco rozhodla, stanovila si - řekněme tomu cíle, bez Rushe - a za minutu obrátí a z Rushe se jí podlamují kolena a je na přebalení, jak má mokrý kalhotky. Nejlepší bylo, jak se z nesmělé panny vyklubala nadržená nynfomanka. Měla jsem vážně chuť jí ublížit.
Celkově se mi to však asi líbilo, i když se nejspíš nestalo tolik, jako v předchozím díle. Dost a mnoho klišé a předvídatelných věcí, které mě donutily nekompromisně tuhle knihu zaklapnout a na pár dnů odložit - štvalo mě to. A slovo "miminko", které se tam objevovalo až sakra nezdravě moc mi díky tomuhle počinu bylo znechuceno na další dva životy dopředu.
Chápu, že to není o nich - o Grantovi a Woodsovi, ale ti mě naopak třeba zajímali daleko víc než nesnesitelná a vypatlaná Blaire. Měla jsem je ráda.
Musím hodnocení ještě podkopnout než u prvního dílu, protože místy jsem z toho přicházela o rozum, a zase nechci být tak krutá, i když by si to nejspíš ta kniha díky Blaire zasloužila srazit ještě víc - 3,5* I tak si přečtu zbytek - prostě nerada nedočítám série.

Nuttelka

Už u prvního dílu jsem si říkala, že nechráněný sex nedopadne určitě bez následků :-)
Blaire stále sebevědomí na bodu mrazu, ale Rush se vyvrbil k úplnému zamilování, jen tak dál...
Jsem zvědavá, co všechno ještě budou muset snést a překonat, ale moc držím palce a navazuji hned třetím dílem...
Abe si to trošku vyžehlil, tak snad se s Blaire a Rushem usmíří.
Ale šmarjáááá, jak mi ta Nan leze na nervy, grrrr...

Zebra01

Knihu jsem hned po přečtení ohodnotila. Teď jsem ale musela své hodnocení změnit, protože z nějakého důvodu se k celé sérii neustále vracím. (Včetně dalších dílů: you were mine, Rush too far...) Ale díly s Rushem a Blair jsou absolutně nejlepší.