Ochránce

Ve světě, kde jsou long drinky nedostatkovým zbožím, cizinec poslouchá hlas v hlavě, který mu říká, aby si koupil limonádu od dívky sedící na prašné cestě. Ten okamžik je spojí. Je velmi nebezpečné naslouchat svému vnitřnímu hlasu. Ti, kteří tak činí, mlčí. Tyto hlasy mají smysl. A když se Poutník potká s Lacey, má to svůj důvod, akorát o tom oba ještě nevědí. Postapokalyptický thriller pro čtenáře Stephena Kinga, Clivea Barkera a Neila Gaimana. Nový svět, ve kterém jsou největší hrozbou hlasy uvnitř vaší hlavy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/372849/ochrance-4Lg-372849.jpg 4.227

Hlasy (1.)

Defender (2017)

Literatura světová, Thrillery, Sci-fi
Vydáno:, Omega

Roxik
12. prosince

Kniha Ochránce byla dobrá ale musím uznat, že kdyby tam nebyl Poutník a jeho Hlas tak by to za nic nestálo.Příběh nebyl nijak nadprůměrný, je hodně knih s touhou přežít, násilím, nebezpečím atd...ale co mají taky pořád spisovatelé vymýšlet....ovšem v kombinaci s hlasem v hlavě je to vše krapet zajímavější.Poutník je prostě skvělá postava, dělat chůvu “malé holce” a zachraňovat potom další mučednici Alex....a přitom zůstat sám sebou...no možná pro něj měla autorka vymyslet trochu jiný osud, když se celou dobu se vším tak rval.Nicméně jsem zvědavá co se bude dít dál a proto si přečtu další díl jestli u nás vyjde.

Turlogh

Hmm, zase jedna post apokalyptická kniha, která vypadala zpočátku zajímavě, ale poněkud mě zklamala. Nevím, kde ti autoři (v daném případě autorka), chodí na to téma, že svět po nějaké katastrofě bude jenom o zabíjení (to by snad ještě šlo sem tam pochopit) ale navíc o mučení typu sado maso. V této knize totiž z mučení tohoto uvedeného typu na některých stránkách snad ani nevyjdeme. Největší obětí je Alex, která snad ani chudák z role oběti těchto scén vůbec nevybočí. Rovněž jedna z hlavních postav, dívka Lacey, se nalézá v celém průběhu knihy ve stálém nebezpečí téhož, a jen díky Skautovi-Poutníkovi, snad jediné kladné mužské postavě v celém 459 stran dlouhém příběhu knihy, z nich vždy vyvázne. (Nepočítáme-li ovšem postavu třináctiletého hocha, který se ovšem v příběhu jen mihne a snad ani žádný vliv na děj knihy vůbec nemá.) Jinak v příběhu vystupují sami psychouši, kruťasi, mučitelé a vrahouni. (Z 95 procent muži.) Mohu-li zde uvést svůj osobní názor, autorky píšící tímto stylem knihy s takovými popisy mučení nemohou být asi po psychické stránce úplně v pohodě, patrně mají nějaké špatné zkušenosti s muži... (Vzpomenu jen namátkou knihu, kterou jsem četl kdysi dávno, s názvem Maso. Po přečtení knihy jsem měl silný pocit, že ten kdo ji napsal, nemůže být po psychické stránce úplně v pořádku.) (Byl to pro změnu muž.) Jsem, patrně na rozdíl od těchto zmíněných autorů, osobně přesvědčen, že kdyby k nějaké katastrofě podobných typů došlo, najde se na světě v řadách přeživších dost těch, kteří by s podobnými zrůdami a mučiteli velmi rychle a účinně zúčtovali. (Například z řad skautů, armády, policie, apod.) (A rozhodně by podobných zmetků nebyl takový počet.) Nakonec, na závěr knihy, se dozvíme, že jak už to tak v životě chodí, za dobro se platí a Skaut-Poutník při pomoci Lacey a Alex v jejich pouti na to doplatí životem. (Vcelku zbytečně, taková hloupá a krajně nepravděpodobná smrt.) Autorka prý napsala (anebo píše), ještě další knihy v tomto cyklu, takže jsem si už teď jistý, že si je nepřečtu. Ty tři hvězdy hodnocení dávám za akčnost a spád knihy, nikoli za její obsah.

Terka21

Chmurná atmosfera. Mráz běhá po zádech.

misowi84

Knihu jsem přečetl opravdu velmi rychle. Vtahující již od první stránky.
Detailně vylíčené prostředí a postavy.
Rozhodně stojí za doporučení a přečtení :-)

Áňa 998

Tahle kniha rozhodně stojí za přečtení. Možná pomalejší rozjezd, ale to se zlomí a Vás Ochránce pohltí. Nemohla jsem se odtrhnout, a se zatajeným dechem četla až do konce.

Veve721

"Ochránce" je rozhodně knížka, která stojí za pozornost, obzvlášť, pokud jste fanoušky sci-fi. Přestože jde o autorčin debutový román, podařilo se jí vytvořit originální dílko, kterým předčí mnohem zkušenější spisovatele. Postapokalyptický svět, který vymyslela je děsivě realistický, brutální a krvavý - nic pro slabé povahy. Hlavní hrdinové jsou nesourodou směskou charakterů, která dohromady skvěle funguje. Odvážný samotář Poutník, dobrosrdečná Lacey, nezničitelná Alex a ukecaný kámoš Hlas... Kdo by dokázal odolat jejich kouzlu? Autorka se navíc vyhnula i největšímu klišé ze všech - lásce. V tomhle díle není ani kapka. Žádné muckání, muchlování, ochkání nad pevnými svaly a vyznávání nehynoucí lásky až za hrob. Jen motorka, auto a tři kámoši na cestách.

A pokud se obáváte toho, že bude "Ochránce" na stejné brdo jako většina postapokalyptických sci-fáren, tak se bát nemusíte. U tohoto žánru mám často problém, že dost rychle odhalím pointu, ale tady ne. Při čtení jsem byla napnutá, totálně zažraná do příběhu a mnohokrát šokovaná dějovými zvraty, které jsem absolutně neočekávala. Proto si "Ochránce" zaslouží pět hvězdiček. Doporučuju ho všem, kdo se nebojí krve a taky těm, které už unavuje klišoidní romantika. Tohle je knížka pro drsňáky! :)

Habana

Zajímavá autorka. Zajímavý námět... dobré zpracování, ale nedotažený svět. Spoustu věcí nedává smysl. Chápu, že pokud bude vydávat další díly, tak by na svět Toddové mělo padnout více světla. Ale prozatím je to jen takový rychlý plitký běh. Tím to nechci hanit. Myslím si, že zde bylo hodně prostoru na okouzlení čtenře prostředím, vztahy atd. Je škoda, že kniha byla jen jedním směrem a nikdy moc neuhnula. Často se stávalo, že stránky byly nudné až otravné a to zejména u Poutníka, který po své malé nehodě snad ztratil i důvtip. O poznání lépe na tom byla jeho mladá kamarádka, která je vskutku zajímavá. Další velké plus je u další hrdinky, kterou potkají na své cestě.

Ale jinak ano, beru to jako knihu kerá má co nabídnout. :)

Tyrkysová

G. X. Todd svým postapokalyptickým thrillerovým debutem rozhodně dokáže zaujmout. Bravurně poskládaný a vyprávěný příběh vás vtáhne do sebe a nepustí až do poslední stránky. Chcete vědět víc, proniknout do záhady Hlasů, poznat hlavní hrdiny. Lacey není žádná naivka a Poutník uvnitř není až takový drsňák. Všechny postavy jsou propracované a hlavně uvěřitelné. Do Poutníka se navíc zamilujete díky jeho lásce ke knihám :)

Markysek45

Opravdu velmi milé překvapení. Zajímavý nápad, děj plný akce a hlavní postavy, které si zamilujete. Kniha se čte velmi dobře a popravdě jsem už od začátku nechtěla, aby někdy skončila. Výborné!

Gynger

Moc pěkná kniha. Dost mi to připomíná walking dead, ale bez zombii. Bylo tam dost zvratů a akce. Na konci i ukápla slza. Těším se na další díl. Maličko mi tam chyběla romantická zápletka aspoň polibek mohl být