Markysek45 Markysek45 komentáře u knih

Upálená zaživa Upálená zaživa Souad

Další krutý příběh těžce zkoušené ženy. Stojí za přečtení.

Byla jsem otrokyní Byla jsem otrokyní Mende Nazer

Kniha, která stojí za přečtení. Z popisu obřízky mi běhá mráz po zádech i po několika letech.

Nejkrutější příběhy bývají skutečné.

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Důstojný závěr trilogie. Oceňuji, že autorka se nebála zabít některé oblíbené hrdiny, což myslím přidalo knize na dospělosti. Akorát jsem na konci postrádala více informací o dalších postavách, například Hurikánovi.

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Slušné pokračování, přesto slabší než první díl. Ale takový už bývá osud druhých dílů u trilogií. Nástrahy v hodinách mě trochu zklamaly, myslím, že autorka mohla vymyslet lepší pasti, ale konec opět moje hodnocení vyšvihl na 4 hvězdičky.

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Autorka zvolila zajímavé téma a popasovala se s tím velmi dobře. Děj pěkně utíká a celkově se kniha čte velmi pěkně a hlavně rychle. Ale mám takový pocit, že nápad není původně její. Přijde mi to jako "vykradení" japonského filmu Battle Royale z roku 2000. Ale povedené vykradení :)

Rohy Rohy Joe Hill (p)

Velmi dobrá kniha. Zajímavý nápad a slušné provedení. Některé scény byly teda hodně nechutné, ale ono to tak nějak k tomu ději patřilo. Joe Hill se evidentně potatil.

15.04.2015 4 z 5

Mudrosloví urozeného pána Tyriona z Lannisterů Mudrosloví urozeného pána Tyriona z Lannisterů George R. R. Martin

Pouze sbírka Tyrionových citátů. Nic víc, nic míň. U některých jsem se zasmála, u některých zamyslela. Dobré při krácení času na další díl, ale myslím, že za ty peníze to nestojí.

15.04.2015 2 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Další skvostný thriller. Podle mě sice o malinko slabší než Běh o život, ale opět napínavý děj a překvapivý konec. Druhá kniha, kterou jsem četla od Kinga a druhý konec, co mě úplně dostal.

15.04.2015 5 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Moje první kniha od Kinga a rozhodně ne poslední. Skvělý gradující příběh a překvapivý konec!!! Tak moc jsem chtěla, aby to dopadlo jinak, ale když jsem nad tím následně přemýšlela, byl to ten nejlepší možný konec. Silné poselství do naší zvrácené doby!

15.04.2015 5 z 5

Gabrielův Ráj Gabrielův Ráj Sylvain Reynard

Tak tento díl byl bohužel úplně nejslabší. Za celých 560 stran se tam skoro nic nestalo. Přišlo mi, že autor už neměl nápad nebo chuť na psaní. Mrzí mě to, protože první díl celou trilogii rozjel parádně. No co už. K prvnímu dílu se možná ještě někdy vrátím, ke zbylým dvou už ne.

13.04.2015 2 z 5

Gabrielův Očistec Gabrielův Očistec Sylvain Reynard

Trošku slabší než první díl. Spoustu stránek jsem přeskákala a celkově byl tento díl poněkud roztahaný. Doufám, že poslední díl bude o trošku lepší.

08.04.2015 2 z 5

Gabrielovo Inferno Gabrielovo Inferno Sylvain Reynard

Čekala jsem něco na styl ''Fifty shades of Grey", ale byla jsem příjemně překvapená. Děj příjemně plynul a celkově se kniha pěkně četla. Oceňuji především odkazy nejen na Dantovu Božskou komedii, ale i další světová díla. A pokud to opravdu psal muž, tak klobouk dolů :)

08.04.2015 3 z 5

Pád Pád Guillermo del Toro

Wow, tak toto byla slušná řežba :) Celkově je kniha o trošku slabší, než první díl, ale ten konec. Ten konec byl skvělý! Už dlouho jsem hlavním postavám takhle nefandila. Původně jsem si myslela, že dám 4 *, ale pro ten konec musím opět dát 5 *. A rychle na třetí díl :)

02.04.2015 5 z 5

Pán much Pán much William Golding

Výborně popsaná změna lidské společnosti. Občas kniha trošku vázla, ale kvůli "úchvatnému" konci ji stojí za to přečíst. Taková proměna opravdu děsí a nejhorší na tom je, že pouze člověk ze všech živočišných druhů je té proměny určitě schopen :(

31.03.2015 4 z 5

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

Nemůžu věřit, že mě G. R. R. Martin opět nezklamal. Výborné, výborné, výborné :)

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Já celou sérii prostě žeru :)

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Skvělé pokračovaní první knihy. Jen tak dál :)

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Píseň ledu a ohně je jako droga. Lákavá, vysoce nakažlivá, s trvalými následky. Stačí jedna stránka, abyste do toho "spadli", jedna jediná stránka a už nikdy nebudete stejní.

Ze srdce děkuji G. R. R. Martinovi, že mám tu čest být součástí jeho světa!

25.03.2015 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Povinná literatura do škol! Mrazivé, odporné, surové a pravdivé!

24.03.2015 5 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Slabé ve srovnání s trilogií. První polovina sice přinesla nějaké nové informace, i když ne nic závratného, ale od příchodu Tris je to stejné jako Divergence. Škoda. Čekala jsem víc.

24.03.2015 2 z 5