Gabrielův Ráj

Závěr eroticko-romantické trilogie. Profesor Gabriel Emmerson opouští post emeritního profesora na Torontské univerzitě, aby mohl začít nový život se svou milovanou Julií. Je přesvědčený, že společně mohou čelit jakékoli výzvě, a rád by založil rodinu. Jenže Julia je pohlcena svým studiem, a když dostane příležitost přednášet o své práci na Oxfordské univerzitě, je Gabriel nucen ji oponovat. Navíc ani v Oxfordu Gabriel neunikne své minulosti a napovrch vyplouvá jedno z jeho největších tajemství, jež má navždy změnit jeho i Juliin život......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/199002/hrisne-odstiny-vasne-gabrieluv-raj-BXd-199002.jpg 3.9413

Hříšné odstíny vášně (3.)

Gabriel´s Redemption

Vydáno:, XYZ (ČR)

Kniha Gabrielův Ráj

SleepyAllDay

Docela hodně se tu skáče v čase, ale pro děj knihy je to třeba. Velice se mi líbí, že v knize není psáno vyloženě jen o Gabrielovi a Julii, ale vidíme trochu hlouběji i jiné dějové linky, které byly zmiňované v předchozích knihách - třeba Simon, Paulina, Paul... to mě bavilo a bylo to vždy takové spestření a krátké odpočinutí od Emersonových.

Jak jsem se prvním dílem prokousávala strašně dlouho, najednou se mi nechce s G a J loučit, a dá se říct, že mi budou chybět. Ale i tak si dám pauzu, než se vrhnu na volné pokračování.

PetiJelinkova
08.12.2018

Třetí díl se mi líbil ze všech nejvíc, ale i tak zbytečně rozsáhlé a tak trochu nudné.

xninax
07.12.2018

V Gabrielově serii mě už unavovalo neustálé vyzdvihování Juliina milosrdenství a vzájemného ujišťování, že se milují v každém rozhovoru. Přesto jsem knihy nedokázala odložit a pokračovala k další sérii tohoto autora (to už jsem zklamaná nebyla ;-) ).

Ninde
06.07.2018

Závěrečný díl této trilogie byl mnohem lepší než druhý díl.Na této sérii jde vidět,že i muži dokážou napsat úžasné romány.

Barbara182
02.07.2018

Závěrečný díl trilogie mě bavil rozhodně víc, než druhé pokračování, jde o poměrně oddychové čtení, ale přiznám se, že jsem se už chvílemi i nudila. Možná by autor udělal lépe, kdyby děj tolik nenatahoval a shrnul to max. do dvou knih. Škoda, z prvního dílu jsem byla vážně nadšená, celá trilogie je ale spíš průměrná :-(

eva3695
17.05.2018

Tento díl jsem přečetla téměř jedním dechem. Včera jsem začala a dnes skončila. Dlouho se nestalo, že bych román přečetla takhle rychle. A je to tím, že autor psal velmi čtivě. Kdo má rád romantiku, doporučuji. Nuda to rozhodně není. V sérii najdete umění, lásku, napětí a vášeň. Za mě je to skvělé. Myslím, že Sylvain Reynard se stal mým oblíbeným autorem

wildXchos
22.02.2018

Rozhodně nejlepší díl v sérii. Příběh mi připadal realističtější než v prvních dvou. Konec mě opravdu dostal.

tereza..23
27.01.2018

Závěrečný díl trilogie nezklamal. Celá série se mi líbila a v budoucnu se k ní určitě vrátím. Úžasné bylo, že tam zakomponovala příběh Danteho a Beatrice.

PavlínaAlžběta
27.12.2017

Konečně jsem uzavřela trilogii, která mě nadchla. Erotiku, pokud to není ve stylu 50 odstínech mám v knihách ráda a zde jsem byla potěšena celkovým dějem, zápletkami, i hrdiny. Děj poutavý, vžijete se do něj lehce a námět samotný mě zaujal už při prvním díle. Dante a renesance a dva hrdinové, kteří se mě líbili od počátku. Autorova trilogie na rozdíl od jiných pro mě nepovedených děl, má u v mé knihovně své místo a musím uznat, že se mu zdařila. Samozřejmě to dopadlo přesně podle mých představ, dobro a láska vítězí :) Závěr hezký, romantický, pohádka pro dospělé trochu okořeněná. Škoda, že knihy byly pouze tři, ale ono to stačí. Vrátím se ke čtení jistě znovu

dendishek
08.12.2017

Za celou trilogii: tyto knihy byly mou první erotickou četbou. Příběh se mi líbil. MOC. Situace mezi studentkou a profesorem, tajemná minulost Gabriela, andělská Julie, vášeň, manželství, poté děti a jejich šťastný život.. Do toho ohromné vylíčení Danteho. Toto všechno prostě sedlo. Ráda bych také podotkla, že obě postavy se objevují ve Florentské trilogii.

Disinka
20.11.2017

krásná série, přijde mi i lepší než Odstíny...

Evka3814
18.11.2017

No tak nevím, já jsem docela zklamaná 3 díl jsem fakt už nedočetla. Zbytečně rozsáhlé a tak trochu nudné.

jitka7
13.10.2017odpad!

Jeden z mých omylů. Už nikdy více.

Petruska200
28.06.2017

jedna z mych srdcovych zalezitosti

cukrovka
11.06.2017

Příjemné zakončení příběhu. Sledujeme zde nejen příběh Emmersnových, ale i některých dalších postav. Zajímavý je vývoj Julie z ustrašené dívky s nízkým sebevědomím, k ženě která se snaží jít za svým. V tom jí zdárně pomáhá její skvělý manžel Gabriel, který se ze sebestředného osla proměnil v ematického partnera.

Nita17
08.06.2017

Krásné dokončení příběhu. Jsem ráda, že v tomto díle dal autor prostor i jiným postavám a jejich dalšímu životu. Určitě se k Gabrielovi a Julianne zase po čase vrátím.

sarahmoon
08.05.2017

Souhlasím krásně romantické. Autorovi tento žánr sedl... (znovu se opakuji) překvapující, že to napsal muž. Ale něco tomu chybělo :o( Myslím si, že kniha mohla mít tak polovinu stran a ničemu by to neuškodilo.

Ketesh
19.04.2017

Krásné a romantické zakončení celé série.
Je to jedna z knih (celá série), kterou mám v plánu jednou číst znovu.

kaja8589
09.01.2017

Skvele napsana kniha (alespon v originale- brilantni anglictinou se skvelymi literarnimi obraty). Libi se mi, ze to neni dalsi zamilovana patlanina ale, ze je to, svymi citacemi Danteho a dalsimi odkazy na kulturu a Renesanci, opravdu kvalitni kniha. Hlavni postavy mi neskutecne sedly. Julie je dobrosrdecna, to se mi moc libi a Gabriela toho si diky jeho inteligentnosti, gentlemanovstvi a nádherné lasky k Julii hned zamilujete :)

Litocha
09.06.2016

Četla jsem ji s odstupem od prvních dvou dílů a nevím, jestli jsem se od té doby tolik posunula jinam, nebo je poslední díl o tolik slabší, ale chvílemi jsem měla problémy knížku dočíst. Sentimentální (což bych u autora - muže nečekala), téměř bez děje, povrchně popsané. Otravovaly mě autorovy rádoby vtipné a duchaplné poznámky k ději, vadilo mi, že nebylo více prostoru věnováno jiným postavám, jejichž příběh plave ve vzduchu (Rachel, Simon, Paul, malý Tommy), štvalo mě neustálé zdůrazňování Juliiny andělské dobroty. A nejde mi do hlavy, proč je tahle série označována za erotickou - aby se zvýšila prodejnost?

Xena011
12.03.2016

Pěkné zakončení trilogie, i když už mě někdy štvaly zmínky na téma Dante...ale prostě to k té knížce patřilo. Tento díl byl ze všech tří nejslabší. Nejvíce se mi líbil první díl. Byly zde i pohledy na ostatní postavy a jejich život a pár kapitol vracejících se do minulosti, což v prvním a druhém díle chybí. Pěkné bylo ukončení, jak si Gabriel snil, jaká bude budoucnost a vlastně tím odhaloval, co se jim ještě stane...to se mi líbilo jako krásné zakončení (netřeba žádných epilogů, a přesto je to krásné zakončení).

ketvin
12.02.2016

Nechápu, že to psal chlap... :) ale díky tomu to bylo to osvěžující, jiné a vlastně i krásné a čtivé, napínavé, překvapující, prostě skvělé :) ... I když 3. díl je nejslabší a moc nepřekvapí, tak se to četlo dobře.

Srovnání s odstíny šedi se nevyhnu - líbilo se mi to skoro stejně, určitě Gabrielovu trilogii doporučuji :) V tomto žánru není moc lepších knih (na stejnou úroveň bych dala ještě Stark trilogy, ale tam je toho sexu až moc...).

avalonek
03.02.2016

Tak,konečně dočteno.Jsem tak strašně ráda,že jsem si celou trilogii nekoupila..Jak já bych toho litovala.Ale zase abych nebyla tak strašně zlá,číst se to dalo,ale bylo to zbytečně dlouhé,a když už by člověk teda se chtěl o někom dalším na konci dozvědět,tak to skončí.Opravdu ten konec me překvapil,jak se to najednou tak utlo a člověk nic nevi..Takže to mám za sebou a už se k tomu nikdy nevrátim,tak moc mě to nenadchlo.Tak ahoj Juliet a Gabrieli.

Lenča89
28.01.2016

ze všech dílů se mi tenhle líbil nejvíc :-)

Madame R
09.12.2015

Ze začátku mě v knize začala štvát povaha Julie, opravdu byla ukňouranější než dřív, třeba když něco vyčítala Gabrielovi a vzápětí udělala to samé co on. Ke konci si u mě ale zase zvedla reputaci. Jinak se mi příběh líbil ale musím uznat, že z celé trilogie se jedná o nejslabší knihu. Kdybych knihu měla shrnout tak by vyšla klidně na 200 stránek zbytek bylo jen prodlužování konce.

Evule114
05.10.2015

souhlasím s jajou10. Zajímalo by mě, jak to dopadne s Paulem a taky s jejím malým bratříčkem. Konec byl opravdu dojemný až mi unikla slza. Moc krásná série, lepší než 50 odstínů šedi... zamilovala jsem si jí a už teď čtu prince a vrhnu se na temnou Raven :-)

jaja10
27.09.2015

Z nostalgie k celé sérii dávám poslednímu dílu 5hvězd, ale chtěla jsem dát jen 4 a to hlavně z důvodů spousty nevyřešerných "problémů" Jestli "pan autor" neplánuje další pokračování, tak je asi jen zřejmě na fantazii čtenáře, jak si nevyřešené situace sám domaluje....

Beni
23.09.2015

Čtenářská výzva 2015 - KNIHA, KTERÁ JE POSLEDNÍ NA VAŠEM "CHYSTÁM SE ČÍST" SEZNAMU

Krásné zakončení jedné božské série... První a druhý díl jsem přečetla prakticky hned po sobě, ale mezi třetím dílem jsem měla skoro rok pauzu.. a vím proč.... Já se prostě něchtěla podvědomět smířit s tím, že až tuto knihu přečtu, bude po všem... už žádná Beatrice, žádný Dante... tahle kniha se mi prostě strašně moc líbila...

Ale mám i pár technických výtek... To jsme se jako v knize nemohli dozvědět, jak to bude s miminkem Rachel a Aarona? Jak to dopadlo s Simonem a April? - vím, že je to zmetek, ale už by konečně našel někoho, pro koho by se stal lepším člověkem (aspoň tomu chci věřit).

petrulka
23.08.2015

Hodnoceni davam za kompletni serii, ackoliv posledni dil je nejslabsi. Celkove hodnotim velmi pozitivne. Ano, je to cervena knihovna s dusevne rozervanym a samozrejme velmi atraktivnim, movitym a inteligentnim hlavnim hrdinou, ktereho oklouzli panenska studentka. Knihy jsou plne jemne erotiky, citu a hledani spolecneho stesti. K tomu ale i velmi silny nabozensky podtext, vira v Boha tu ma velmi silnou oporu. Rozjimani nad hrichy a odpustenim je, rekla bych, hlavnim poselstvim pribehu, rovnez tak pevna rodinna pouta. Velmi se mi libilo nahlednuti do studijniho a profesorskeho sveta filozofickych ved, ktere mi nejsou az tak zname a blizke. Kazdopadne mam poprve od povinnych skolnich ceteb chut znovu zalistovat Dantem, byt uz jen ze sentimentalnich duvodu. Naposled bych chtela pochvalit formu vypraveneho pribehu...je velmi dobre napsany, nic netaha za oci jako u dejove podobnych knih.

1v8na
21.08.2015

Nevím, čím je to způsobem, nicméně dvě předchozí knihy se mi velmi, líbily a spisovateli se velmi povedly, ale ta třetí mi moc nesedla. Něco mi v ní chybělo a vadilo mi strašně chování obou hlavních hrdinů.... knihu jsem dočetla, abych si doplnila kompletní sérii, nicméně tahle mi už tak zajímavá jako dvě předchozí nepřišla.