Gabrielův Ráj

Závěr eroticko-romantické trilogie. Profesor Gabriel Emmerson opouští post emeritního profesora na Torontské univerzitě, aby mohl začít nový život se svou milovanou Julií. Je přesvědčený, že společně mohou čelit jakékoli výzvě, a rád by založil rodinu. Jenže Julia je pohlcena svým studiem, a když dostane příležitost přednášet o své práci na Oxfordské univerzitě, je Gabriel nucen ji oponovat. Navíc ani v Oxfordu Gabriel neunikne své minulosti a napovrch vyplouvá jedno z jeho největších tajemství, jež má navždy změnit jeho i Juliin život......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/199002/hrisne-odstiny-vasne-gabrieluv-raj-BXd-199002.jpg 4488

Hříšné odstíny vášně 3.

Vydáno, XYZ (ČR)

Gabriel's Redemption, 2013

Kniha Gabrielův Ráj

Martiiiik

Název celé série docela sedí :-D už jsem ji četla kdysi a teď jsem si ji dala před čtvrtým dílem znovu :-) čte se opravdu hezky a když máte zrovna romantickou náladu.. celá ta láska je snová, silná, která přežije všechny bouře :-) celá kniha je jí prostoupená, je cítit v každé větě.. myslím, že tohle autor umí velmi dobře :-)

narciska

Celá trilogie se mi moc líbila, už se moc těším na čtvrtý díl.

suzanne1997

Za mě asi nejslabší díl, a to i přesto, že byl skvělý. Příběh se zase točí kolem neshod a tajemství. Hodně věcí se však vyjasňuje a autor si zakládá na tom, aby měl pořád co říct. Navíc se mi neskutečně líbí, že oproti jiným erotickým romancím, například 50 odstínům, tolik nezdůrazňuje sexuální pasáže. Všechny části, ať už ty erotické nebo ty dramatické mají v knize své místo a jsou si rovnocenné. Tuto dovednost oceňuji na autorovi asi nejvíc.
Přibližně do dvou třetin je kniha skvělá, na psaní v třetí osobě jsem si už zvykla a na charaktery postav ostatně taky, ale ten konec mi připadá, jako kdyby autor popustil uzdu a trošičku se mu to vymklo. Jsem ráda za čtvrtý díl a rozhodně si ho přečtu hned, jakmile vyjde, protože takovýto konec by si přinejmenším zasloužil alespoň desetistránkový epilog.

zuzana0307

Gabrielov raj je treťou časťou, nie záverečnou knihou v sérii Hriešne odtiene vášne (český preklad Gabrielov sľub vychádza 11.8.2020).
Novomanželia Julianne a Gabriel teraz musia nájsť rovnováhu, medzi tlakom jej akademického života a Gabrielovej túžby založiť si rodinu. V snahe vyrovnať sa svojim démonom Gabriel začne hľadať odpovede na otázky ohľadne jeho biologických rodičov. Júlia je jednou z mojich obľúbených ženských postáv. Je krásna, nežná a má čisté srdce. Je to typ postavy, kde sa ako čitateľ pozastavil a premýšľam naj určitými vecami v živote, ako sú láskavosť a ľudskosť. V tejto časti dostávame silnejšiu, sústredenejšiu a aj tvrdohlavejšiu časť jej osobnosti. Jednu vec, ktorú ma tejto sérii najviac oceňujem, je sex, ktorý nie je explicitný, a tým je táto séria veľmi odlišná od iných autorov. Tí využívajú pri písaní opis každého malého detailu až do tej miery, že sa príbeh pre mňa stáva nudným. Páčilo sa mi, ako sa autor zameriaval viac aj na vedľajšie postavy v príbehu, čím ste si dokázali dokonale na nich utvoriť názor.

Knihu som čítala už 6x.

Šíša

Děj opět plynul sám, ani jednou jsem se během čtení nenudila, příjemná oddechovka. Tenhle díl se mi z celé série líbil nejvíc. A těším se na čtyřku :).

Katt15

Vzhledem k tomu, že toto je přesně typ četby, který mám ráda, byla jsem nadšená. třetí díl se mi líbil nejvíce.

genikuxik
27.11.2019

Tento typ knih mám ráda. Bývá to většinou nenáročná oddechovka, ale tato série se celá nepovedla.

TerezaMondeková
21.10.2019

Trošku předvídatelný... hlavně začátek a konec. Když na začátku Gabriel mluví o těhotenství, tak tušíte, že Julie otěhotní, takže to nějaké velké překvapení nebylo. Taky si myslím, že kniha byla zase zbytečně moc dlouhá. Mám smíšené pocity, jak se tam vyskytovaly zase ty vzpomínky a minulost Gabriela. Občas mi to přišlo nudné. Gabriel se taky občas vracel ke své povaze bezcitného hajzla. Taky se mi upřímně nelíbilo, že se Gabriel a Julien nebyli schopni pořádně pohádat. A taky tam toho sexu bylo moc. Paula mi bylo líto. Být zamilovaný do vdané ženy... chudák. Christa... děsná mrcha. Ale zase musím říct, že by se mi moc líbilo, kdyby byl samotný příběh Simona a April. Jako pár se mi moc líbili a tajně jsem doufala, že budou spolu. Ale co se mi líbilo bylo to, že Gabriel byl ve všech dílech v posteli, intimnosti a sexu tak všímavý, chápavý, starostlivý, ohleduplný... to mě opravdu dostalo. A dost se stydím, že o tom přemýšlím, ale napadlo mě, jestli je takový i autor.

Láska podle Shakespeara: Daniel & Aubrey
Láska podle Shakespeara: Daniel & Aubrey