Gabrielův slib

Gabrielův slib https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434840/bmid_gabrieluv-slib-oZW-434840.jpg 4 118 27

Hříšné odstíny vášně. Čtvrtý díl úspěšné série Sylvaina Reynarda o vysokoškolském profesoru Gabrielovi a jeho lásce Julii začíná narozením jejich dcery. Oba si slíbili, že budou těmi nejlepšími rodiči, a vše vypadalo jako jeden krásný sen – až do okamžiku, kdy Gabriel dostal nabídku na prestižní pracovní místo, za nímž by se muset stěhovat do Evropy. Přijme Gabriel pozvání přednášet v Edinburghu a nechá Julianne s Clare bezbranné v Bostonu, nebo se vzdá životní šance, aby zůstal se svými blízkými?... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , XYZ (ČR)

Gabriel's Promise , 2020

Peťulka3
28.08.2022 5 z 5

Musím souhlasit s komentářema ohledně chybějící akce. Fakt se tam nic moc neděje. Ale zase si nemyslím, že by to knihu nějak sráželo k zemi. Je to takový oddech. Člověk chce jen vědět, jak se mají a co dělají. Předpokládám, že bude další díl a tam ta akce přijde. A zároveň se teda moc těším na filmovou verzi.

Nelly
27.07.2022 2 z 5

Na autora hodně slabé - vlastně se tam nic neděje - takový normální manželský život. Když to konečně vypadá na něco zajímavého, tak to vyšumí do ztracena - možná je to jen vycpávkový díl před příští knihou, jinak si to vysvětlit neumím.

Artep071
24.07.2022 2 z 5

Nechci rozepisovat každý díl .. shrnu celou sérii ... bylo to zbytečně zdlouhavé místy jsem při čtení opravdu trpěla a některé pasáže byli nudné. Hrdinové mi nesedli , mám je ráda odvážné, silné, vášnivé a se smyslem pro humor. Ani Gabriel ani Jullie těmito vlastnostmi moc neoplývají ..škoda. Spousta pasáží byla zbytečně vláčná a chyběla jí dravost a i přes snahu vnutit čtenáři jak se hrdinové milují jsem to necítila. Naopak sobeckost, strach, nízké sebevědomí a žárlivost to z každého dílu přímo stříkalo. Na druhou stranu jsem ráda, že jsem se tím prokousala ..byla to osobní výzva ...xi xi ..k závěru se nemá ani cenu se vyjadřovat ... :/

michaella03
28.09.2021 3 z 5

Je to už nějaký pátek, co jsem přečetla první díl o Gabrielovi a Julii a byla jsem unešená. I další dva díly se mi velmi líbily.
Když jsem se dozvěděla, že bude pokračování, v pořadí už čtvrté, byla jsem ráda. Když jsem se však pustila do čtení, nadšení postupně opadalo. Je hezké nahlédnout dál do jejich životů po tom, co se jim narodila dcera, ale někdy mi děj přišel zbytečně natahovaný, někdy až nudný (ke čtení jsem se občas musela trochu nutit). Konec v jisté míře působí otevřeně, ale byla bych radši, kdyby autor zůstal u tohoto, a žádné další pokračování už nevydával (klidně mohl zůstat u původní trilogie).

Vendy1993
25.08.2021 4 z 5

Opět jedním dechem přečtené... skvěle napsané a musím říct že celá série tak hezky postupně graduje. Ale trošku si myslím že to skončilo dost otevřeně, klidně by autor mohl ještě jeden díl napsat ;)

nikca3976
25.08.2021 5 z 5

4. díl série Hříšné odstíny vášně Gabrielův slib...takže...úplná topovka...totálně dechberoucí... neskutečně úžasná kniha (celá série je dokonalá)..chtělo se mi skoro brečet když jsem jí dočetla.. Nikdy bych neřekla že TOTO je schopný napsat muž...tak strašně krásný romantický příběh do kterého jsem se úplně vžila,dokonce se mi o tom zdálo a mám dojem že můj výběr budoucího muže bude velice těžký protože Gabriel nastavil laťku hooooodně vysoko jako přítele a manžela jsem ho měla za Boha...ale jako otec???!!! Boha jeho najděte mi takového mužského prosím

LenkaNovotna32
05.08.2021

Vsetky knihy od autora boli úžasné az na tuto.Velke sklamanie,Gabriela a Juliu zbožňujem,ale Gabrielov sľub je nudný,myslim si ze je to zbytočná kniha.Ukoncila by som to 3 dielom.Za mna sklamanie

Barbara182
22.06.2021 1 z 5

Dějově rozhodně nic světoborného, vzhledem k tomu, že ústřední dvojice již nějakou dobu žije šťastně a spokojeně, tudíž řeší jen takové ne příliš převratné věci. Vše zkrátka pokračuje v duchu předchozích dvou dílů ("akčnější" výjimkou byl podle mě jen první díl, který se mi taky líbil ze všech nejvíc) a plynule navazuje. Jako odpočinkové čtení, kdy nechcete žádná dramata to šlo :-) Ale jen mě to utvrzuje v poučce, že nikdo vlastně nechce číst o tom, jak postavy žily šťastně až do smrti :-D

MíšaS.
09.06.2021 3 z 5

Trochu souhlasím s Ryorkou, ale i tak jsem se rozhodla dát 3*. Hlavně ten začátek, to bylo strašně cukrkandlové a blé, že už jsem si říkala "přece tomu nedám 1*, když ostatní mám za 4*", ale potom se to nějak zlepšilo a už to bylo dobré čtení. Jenže dobré je za 3. Číst se to dá, je to romanťárna na odreagování a chvilku jsem přemýšlela, jestli třeba nebude nějaký další díl, protože je vše otevřené. Tak uvidíme.

jaja10
26.05.2021 4 z 5

Jako jo i ne. Asi bych dala jen 3*, ale že mám J+G moc ráda, tak 4.

Aherlow
12.02.2021 4 z 5

celou sérii jsem přečetla jedním dechem... za mě super - možná i lepší než odstíny..? :)

AliceTief
22.01.2021 4 z 5

Příběh mi přijde pouze jako pokračování, na které může dále volně navazovat. Je super, že se děj prolíná i s jeho dalšími knihami, ten kdo je četl, poznal kdo je zloděj, takže doporučuji přečíst. Jinak za mě spokojenost

Ryorka
05.01.2021 1 z 5

tenhle díl už byl o ničem. Bylo to nudný a spousta keců mě fakt vytáčela a už mi fakt Dante lezl i ušima. A ty psychosondy Gabrielových pocitů byly na návštěvu psychiatra. A opravdu se potvrdilo, co jsem psala i u "Muže v černém". Reynard spadává do těžkého stereotypu. Blé.

adela9782
11.12.2020 2 z 5

Předchozí díly jsem si velice užila, ale tato kniha mi přijde nějakým způsobem nedokončená.
Jisté věci nedořešeny, otevřený příběh, nějaké stránky sladké až běda.
No nevím, autora mám ráda, ale myslím si že tato kniha byla zbytečná.

simona5843
07.12.2020 3 z 5

S touto sériou mám tak trochu komplikovaný vzťah.Z predošlých dielov som nepadla na zadok no bolo to fajn čítanie.Táto časť už podľa mňa nebola potrebná.Čítalo sa to rýchlo ale dokopy sa tam nič nedialo.To ich sladké až presladené hrkútanie mi niekedy už vadilo.Koniec bol takí nijaký a vyzerá to na ďalšiu časť,o čom tam chce autor písať tak to netuším.Možno sa vráti k udalosti ktorá sa tu udiala a skončila tak ako sa to dalo čakať.Fajn časť ale stačilo aj prvé tri diely.

Scathia
30.11.2020 2 z 5

No, alespoň jsem si tím splnila letošní výzvu. Asi nejhorší díl ze všech. Předpokládám, že autorka plánuje pokračování, jinak naprosto nechápu ten na jednu stranu nasládlý, na druhou stranu nedokončený a useknutý konec, kdy hromada problémů nebyla vyřešena, hlavně, že žili šťastně až do smrti. :-)

Mesicnililie
24.11.2020 2 z 5

Knihy o Gabrielovi se mi moc líbí. Byli skvělé a proto jsem se těšila na další pokračovaní ale to mě zklamalo. Děj o ničem. Konec otevřený. Škoda

pavlikova9332
07.11.2020 4 z 5

Spousta volných konců a pokračování v nedohlednu nebo možná vůbec

Ditules
12.10.2020 2 z 5

Mně už to přijde jako nastavovaná kaše. Nedá se nic dělat. Nechápu, jak to autor dělá, že mě daleko víc baví ta boční série s upírem...

LibraryGirl
28.09.2020 5 z 5

Gabriel jako táta je prostě k sežrání, prosím, ještě další pokračování, této krásné dvojice se nikdy nenabažím. Autor se tady vrátil k přednáškám o středověké literatuře v podání Gabriela jako tomu bylo již v prvním díle, jsem nadšena a spokojena.