Gabrielův Ráj

Gabrielův Ráj https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/199002/bmid_hrisne-odstiny-vasne-gabrieluv-raj-BXd-199002.jpg 4 586 92

Závěr eroticko-romantické trilogie. Profesor Gabriel Emmerson opouští post emeritního profesora na Torontské univerzitě, aby mohl začít nový život se svou milovanou Julií. Je přesvědčený, že společně mohou čelit jakékoli výzvě, a rád by založil rodinu. Jenže Julia je pohlcena svým studiem, a když dostane příležitost přednášet o své práci na Oxfordské univerzitě, je Gabriel nucen ji oponovat. Navíc ani v Oxfordu Gabriel neunikne své minulosti a napovrch vyplouvá jedno z jeho největších tajemství, jež má navždy změnit jeho i Juliin život...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , XYZ (ČR)

Gabriel's Redemption , 2013

ketvin
12.02.2016 5 z 5

Nechápu, že to psal chlap... :) ale díky tomu to bylo to osvěžující, jiné a vlastně i krásné a čtivé, napínavé, překvapující, prostě skvělé :) ... I když 3. díl je nejslabší a moc nepřekvapí, tak se to četlo dobře.

Srovnání s odstíny šedi se nevyhnu - líbilo se mi to skoro stejně, určitě Gabrielovu trilogii doporučuji :) V tomto žánru není moc lepších knih (na stejnou úroveň bych dala ještě Stark trilogy, ale tam je toho sexu až moc...).

avalonek
03.02.2016 2 z 5

Tak,konečně dočteno.Jsem tak strašně ráda,že jsem si celou trilogii nekoupila..Jak já bych toho litovala.Ale zase abych nebyla tak strašně zlá,číst se to dalo,ale bylo to zbytečně dlouhé,a když už by člověk teda se chtěl o někom dalším na konci dozvědět,tak to skončí.Opravdu ten konec me překvapil,jak se to najednou tak utlo a člověk nic nevi..Takže to mám za sebou a už se k tomu nikdy nevrátim,tak moc mě to nenadchlo.Tak ahoj Juliet a Gabrieli.

Lenča89
28.01.2016 5 z 5

ze všech dílů se mi tenhle líbil nejvíc :-)

Madame R
09.12.2015 3 z 5

Ze začátku mě v knize začala štvát povaha Julie, opravdu byla ukňouranější než dřív, třeba když něco vyčítala Gabrielovi a vzápětí udělala to samé co on. Ke konci si u mě ale zase zvedla reputaci. Jinak se mi příběh líbil ale musím uznat, že z celé trilogie se jedná o nejslabší knihu. Kdybych knihu měla shrnout tak by vyšla klidně na 200 stránek zbytek bylo jen prodlužování konce.

Evule114
05.10.2015 5 z 5

souhlasím s jajou10. Zajímalo by mě, jak to dopadne s Paulem a taky s jejím malým bratříčkem. Konec byl opravdu dojemný až mi unikla slza. Moc krásná série, lepší než 50 odstínů šedi... zamilovala jsem si jí a už teď čtu prince a vrhnu se na temnou Raven :-)

jaja10
27.09.2015 5 z 5

Z nostalgie k celé sérii dávám poslednímu dílu 5hvězd, ale chtěla jsem dát jen 4 a to hlavně z důvodů spousty nevyřešerných "problémů" Jestli "pan autor" neplánuje další pokračování, tak je asi jen zřejmě na fantazii čtenáře, jak si nevyřešené situace sám domaluje....

Beni
23.09.2015 5 z 5

Čtenářská výzva 2015 - KNIHA, KTERÁ JE POSLEDNÍ NA VAŠEM "CHYSTÁM SE ČÍST" SEZNAMU

Krásné zakončení jedné božské série... První a druhý díl jsem přečetla prakticky hned po sobě, ale mezi třetím dílem jsem měla skoro rok pauzu.. a vím proč.... Já se prostě něchtěla podvědomět smířit s tím, že až tuto knihu přečtu, bude po všem... už žádná Beatrice, žádný Dante... tahle kniha se mi prostě strašně moc líbila...

Ale mám i pár technických výtek... To jsme se jako v knize nemohli dozvědět, jak to bude s miminkem Rachel a Aarona? Jak to dopadlo s Simonem a April? - vím, že je to zmetek, ale už by konečně našel někoho, pro koho by se stal lepším člověkem (aspoň tomu chci věřit).

petrulka
23.08.2015 5 z 5

Hodnoceni davam za kompletni serii, ackoliv posledni dil je nejslabsi. Celkove hodnotim velmi pozitivne. Ano, je to cervena knihovna s dusevne rozervanym a samozrejme velmi atraktivnim, movitym a inteligentnim hlavnim hrdinou, ktereho oklouzli panenska studentka. Knihy jsou plne jemne erotiky, citu a hledani spolecneho stesti. K tomu ale i velmi silny nabozensky podtext, vira v Boha tu ma velmi silnou oporu. Rozjimani nad hrichy a odpustenim je, rekla bych, hlavnim poselstvim pribehu, rovnez tak pevna rodinna pouta. Velmi se mi libilo nahlednuti do studijniho a profesorskeho sveta filozofickych ved, ktere mi nejsou az tak zname a blizke. Kazdopadne mam poprve od povinnych skolnich ceteb chut znovu zalistovat Dantem, byt uz jen ze sentimentalnich duvodu. Naposled bych chtela pochvalit formu vypraveneho pribehu...je velmi dobre napsany, nic netaha za oci jako u dejove podobnych knih.

1v8na
21.08.2015 3 z 5

Nevím, čím je to způsobem, nicméně dvě předchozí knihy se mi velmi, líbily a spisovateli se velmi povedly, ale ta třetí mi moc nesedla. Něco mi v ní chybělo a vadilo mi strašně chování obou hlavních hrdinů.... knihu jsem dočetla, abych si doplnila kompletní sérii, nicméně tahle mi už tak zajímavá jako dvě předchozí nepřišla.

Culie
04.08.2015 5 z 5

A jsme na konci krásné trilogie. Moc se mi celá série líbila. A s chutí si ji jednou přečtu znovu!!! Do příběhu jsem byla velmi začtená a nemohla jsem se od knížek odtrhnout. V noci jsem se musela přemlouvat abych knížku odložila a šla spát a ráno jsem se zase těšila až se budu moct začíst. Téma bylo skvělé, zápletky se mi líbili, styl psaní mi naprosto sedl. Nevím co víc dodat. Vše už tu bylo řečeno.

petvet
07.07.2015 5 z 5

Přečetla jsem celou trilogii "Hříšné odstíny vášně" a musím říct,že jsem nadšená.Knihy měly své kouzlo a byly zajímavé. Moc se mi líbil nápad vztahu profesor + studentka, jejich minulost a tajemství (knihy neustále překvapovaly a udržovaly mne v napětí).Dále se mi líbilo,že se v trilogií prolíná historie i umění,dozvěděla jsem se o nových věcech a cizích slovech. Kniha byla i vtipná,viz. ke konci mě dostalo,když začala Julia rodit,tak byl Gabriel tak nervózní,že by se zapomněl i obléct; (viz. str. 522)
,,Takhle nemůžeš jít."
,,Proč ne?" Prohrábl si vlasy prsty ve snaze udělat ze sebe někoho, kdo se celpu noc dobře vyspal. Pak se poškrábal na zarostlé tváři. ,,Nemám čas se holit."
,,Podívej se na sebe."
Gabriel se zadíval na svůj odraz v zrcadle. Ke svému šoku a zděšení byl oblečený jen ve spodním prádle, v opovážlivých boxerkách, které měly všude po sobě fosforeskujícím písmem vytištěnou větu: ,,profesoři středověku dělají to v každém věku,,
,,Zatraceně! Dej mi chvilku!"
Julia se za ním smíchem odkolébala do ložnice. ,,Scott bude velmi potěšený, že nás jeho vánoční dárek bude doprovázet do porodnice. A v případě,že nastane výpadek proudu, alespoň nebudeme mít problém tě najít.Stačí, když si sundáš kalhoty."
Bylo fajn, že velkou roli hrál především děj a nejen sex.z
První a druhý díl jsem hodnotila čtyřmi*,ale jelikož na mě udělala série takový dojem-musím dát 5*!
Všem doporučuji.

PS: možná udělalo svoje,že je autorem takových knih MUŽ a ne žena! :)

renata5823
11.06.2015

Tenhle díl se četl nejpomaleji bo už jsem věděla co mám od konce čekat ...ale nakonec sem to zvládla :)

nai.ivka
21.05.2015 5 z 5

Série je snad až příliš přeslazená, ale je to přece pohádka pro ženy ne? Ani mi nevadí, že čím více těhle knih čtu, tím více mi splývají, podobají se jedna druhé. Proto mi bylo milé, že knihy obsahovaly i ukázky a citáty z literárních děl, Danteho si konečně přečtu :) Pro mě to také bylo přeložené hezkou češtinou, to už se také moc často nepotká. Zřejmě kvalitní originál. Také počet stránek mě potěšil, miluju tlusté knihy :) Ráda bych natrefila na více takových sérií, kde by mi autor/ka ponechali hodně prostoru pro fantazii jak a co spolu dělali. Dávám celé sérii plný počet hvězdiček, ačkoli je pravda, že mám jedno oko trochu přimhouřené.

Alencka
23.04.2015 4 z 5

Celá série byla super, třetí díl trošku slabší ve srovnání s Infernem prostě cukrová vata. Po všech titulech podobného žánru, kde je sex upřednostňován před dějem, je pro mne Gabrielova trilogie příjemnou změnou. Ze zajímavého námětu a prostředí se dalo vytěžit ještě mnohem více, ale i tak velká spokojenost.

Markysek45
13.04.2015 2 z 5

Tak tento díl byl bohužel úplně nejslabší. Za celých 560 stran se tam skoro nic nestalo. Přišlo mi, že autor už neměl nápad nebo chuť na psaní. Mrzí mě to, protože první díl celou trilogii rozjel parádně. No co už. K prvnímu dílu se možná ještě někdy vrátím, ke zbylým dvou už ne.

Zuzii20
06.04.2015 3 z 5

Přečetla jsem všechny tři série. Četlo se to dobře, ale bylo to velmi zdlouhavé a na můj vkus až moc přeslazené. Takže nelituji toho, že sem si to přečetla, ale vím, že už se k tomu nikdy nevrátím :)

wvanilka
03.04.2015 5 z 5

jitka7 a proč jste to četla, když už se Vám ani očistec nelíbil??? Nevím jak ostatní, ale když čtu sérii a ta se mi prostě nelíbí, tak jí nedočtu...

jitka7
02.04.2015 odpad!

Nedá se to číst

Perry
24.03.2015 5 z 5

Nemám slov!
Miluji celou "Gabrielovu" sérii ♥
Ať žije šťastně až do smrti :)))

lenka608
27.02.2015 2 z 5

Obávám se, že třetí díl budu muset zhodnotit jako hrůzu. Takhle znuděná jsem u knížek jen opravdu výjimečně vzhledem k faktu, že jsem nenáročný čtenář. Občas se objevovaly napínavější scény, ale těch bylo velmi málo. V jednu chvíli mě napadlo, že knihu odložím a ani nedočtu. Nakonec se mi podařilo ji celou přečíst a došla jsem k pěkně rychle sepsanému konci.

pro ženy erotika těhotenství vysoká škola Padesát odstínů

Sylvain Reynard
kanadská, 1950