Dlouhý pochod

Dlouhý pochod - tak se jmenuje nová soutěž pro čím dál otrlejší a náročnější diváky i soutěžící. Sto mladých chlapců se dobrovolně rozhodlo dát vsázku svůj život a vydat se společně na Dlouhý pochod. Soutěž má prostá pravidla: nikdo se nesmí odchýlit z vytyčené trasy a nikdo se nesmí zastavit ani zpomalit chůzi pod určitou rychlost, jinak dostane napomenutí - tři napomenutí znamenají okamžitou smrt. Nezáleží na tom, kdo jde nejrychleji nebo dojde nejdál, zvítězí jenom ten, kdo z celé stovky vydrží nejdéle....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/87_/878/dlouhy-pochod-QTX-878.jpg 4.41685

Richard Bachman (1.)

The Long Walk (1979)

Vydáno:, Beta-Dobrovský

Kniha Dlouhý pochod

morienhithwen
včera

Dlouhý pochod mne při četbě v dospívání poznamenal na celý život.

vedana
včera

Nějak asi kniha není můj styl. Nedočetla jsem.

Morbidus

Jednoduchá zápletka se rozvíjí v poutavý příběh o životě a smrti. Hlavně ve druhé části mi při některých scénách přebíhal mráz po zádech. Myslím, že hlavní síla této knihy spočívá v tom, že ačkoli sledujeme osudy soutěžících, duchem stále patříme k anonymním divákům. Není snad právě touha po troše temnoty důvodem, proč podobné příběhy vyhledáváme?
I přes trochu náhlý konec parádní čtivo. Já svou dávku temnoty dostal.

pavel.2

Tuhle knihu jsem bral jako výzvu - byl jsem zvědavý, jestli je možno napsat dobrou knihu o tom, jak někdo někam jde po silnici. Já bych dal dohromady tak 2 odstavce. Ale klobou dolů, čte se to skvěle!

iveta3689

Nádech postapo (kde jinde by se mohla konat taková reality show?) a vyvražďovačky. Výborné vykreslení postav. Na minimálním ději se toho stane hodně, je to napínavé, čtivé.

monika0092

Jedna z mych top knih, ctu tak jednou rocne :)

Elvika

Přiznám se bez mučení, byl to můj první King. Ale rozhodně ne poslední... Ty pocity během čtení i po čtení byly nepopsatelné. Děsivé, lehké mražení, chvění, nemožnost se odtrhnout... Nemít dva dny před zkouškou, přečtu ji za den, takhke vyšla na dva a půl dne. A rozhodně bych ji doporučila komukoliv dalšímu!

Gallaxy
26.12.2018

Silena kniha, fakt silena. Od zacatku jsem byla znechucena, ale neco me nutilo cist dal a dal. Porad jsem cekala nejakou hlubsi myslenku a ona zadna neprichazela.. A presto byl dej poutavy. Jen si porad nemuzu zvyknout na ty Kingovi predcasne konce...

Neni i nas zivot takovy dlouhy pochod bez viteze?

jarynek
19.12.2018

Dlouho jsem při čtení nevěřil, že si autor vystačí s takovýmto námětem na celou knihu, protože ve finále je děj velice stručný a dokázat o tom poutavě psát více jak 250 stran dokáže opravdu jen pan Spisovatel, i když druhá půlka mi přece jen přišla již převídatelná a tím pádem i méně napínavá. Čekal jsem nějakou větší zápletku, ale ono je to především o psychologii jednotlivých postav. V knize mi chybělo alespoň nějaké vysvětlení světa, v němž se děj odehrává.

lachtan77
18.12.2018

Kdyby to nebyla Kingovka, tak to snad ani nedočtu. V první polovině jsem si říkal, že musí přijít už akce, drama, zápletka, strach prostě něco co mě bude nutit číst dál. Bohužel to nepřišlo místo toho jsem si procvičil počítání do sta. Tři hvězdy za námět a vykreslení postav.

Berg1
13.12.2018

Dobrý nápad a nadějná první polovina. Postupně ale ubývalo detailu a závěr byl na můj vkus moc rychlý. Asi to byl záměr, vzhledem ke stavu hlavního hrdiny ale trochu mě to zklamalo. Celkově ale kniha dobrá, doporučuji.

Luffi
15.11.2018

Skvělé, skvělé, ale... Musím říct, že postavy, vyprávění i děj byly výborné. Jen mi po dočtení visí velký otazník v hlavě a nejsem schopná přesně definovat, co to ALE má být. Unáhlený a příliš prudce ukončený děj? Nepopsané pozadí pochodu a světa v němž se odehrával? Těžko říct.

LaCucaracha
08.11.2018

Tohle bylo snad ještě horší než Běh o život. Od první stránky vlastně víte, jak příběh bude vypadat. Skupina kluků musí jít až do vyčerpání, kdo se zastaví nebo jen zpomalí, toho zastřelí. Všichni půjdou do naprostého stavu vyčerpanosti a nebude to určitě nic hezkého. Děj je daný od začátku do konce knihy páskami start a cíl. Takže co - jdou, jdou, každou chvíli někdo ubude, sem tam hnusárny, sem tam kruťárny. Jediné, v co lze doufat, je, že to dopadne jinak, než čekáte. Že nezvítězí ten, který je v knize jako hlavní hrdina. Jenže on pochopitelně zvítězí, vždyť je to hlavní hrdina. Je to knížka beze smyslu, o nechutnostech zvrácené reality show z budoucnosti, snažící se moralizovat. Někdo se v tom asi vyžívá, já ne.

Crozz
31.10.2018

Dočetl sem to jen proto, že sem chtěl vědět jak to dopadne, jako námět pěknej, ale nezáživně popsáno.

jonas4731
15.10.2018

Trochu jiný román, než jaký byste od Kinga možná čekali, taky jej vydal pod pseudonymem. Poměrně krátký, ale o to více nahuštěná atmosféra a tah na branku; na zdlouhavý úvod, který často King k vybudování příběhu potřebuje, tu není prostor a hned se něco děje. Opravdu se divím, že tento námět ještě nebyl, co vím, filmově zpracován.

and
01.10.2018

Výborně napsaný příběh, ale hodně drastický...

Tess04
27.08.2018

Jedním slovem... Fíííha, ale ubírám hvězdičku za konec knížky. Takové závěry ráda moc nemam, moc dalšího přemýšlení.
Ani se mi nechce představovat, kdyby taková "reality show" byla v reálu.
Ale ve skutečnosti by mne zajímalo kolik kilomterů by byl takto člověk schopen ujít.

MatoZu
26.08.2018

Velmi znepokojující čtení... Nejsem si jistá, jestli by Dlouhý pochod měl tak velký úspěch i v reálu, ale určitě by se našli lidi, kteří by jej s oblibou sledovali - a to je na tom to nejděsivější.
Jen mě trochu zklamal konec - byl moc stručný.

KURACHJO2018
15.08.2018

Kniha má naprosto dokonalý rytmus vyprávění, nápad z kterého mrazí a z atmosféry jde takový strach, že musíte číst, abyste brzy věděli, jak to celé skončí.
Téměř jsem nedýchal a převracel stránky, litoval jsem každého a bylo mi smutno z lidí, protože lidé tak rádi sledují cizí neštěstí. A zde se ho dostává vrchovatě.
Protože, kdyby nás cizí neštětí nevzrušovalo, četl by někdo tuto knihu?
Odpovězte si sami...

jfialova
06.08.2018

Výborná kniha. Příklad toho, že i z mála se dá vytěžit maximum. Celou cestu jsem šla poctivě s nimi, nohy mě nebolely, ale moc dobře jsem si uvědomovala, že by mohly... Někdo kritizuje to, že se neví proč se soutěží, že by se tam nikdo nepřihlásil, že neznáme tamní poměry atd.-to přece vůbec není důležité! V tom je přece ta krása jednoduchosti. Ať si každý domyslí co a jak potřebuje.

zuziosi
28.07.2018

asi jsem to četla ve špatnou dobu, protože tohle mě prostě nebavilo...

Toffee
27.07.2018

Považuji Kinga za jednoho z nejlepších vypravěčů příběhů a tady se to opět potvrdilo. Vždycky přijde s něčím zneklidňujícím. Tady si řekl, jaké by to bylo, kdyby skupina kluků bez zastavení šla, a pro diváky to bude fascinující hra. Těžko říct, co bylo horší, jestli představa, že někdo vymyslí takovou zábavu, nebo to, že se ti kluci přihlásili dobrovolně, nebo to, jak se diváci baví, když jim před očima umírají. Není to žádná legrace, protože upřímně, je představa takové reality show opravdu nereálná?

pajaroh
24.07.2018

King vážně umí. Ze začátku jsem byla skeptická, přeci jenom soutěže a reality show je pro mě antitéma, ale brzy mi začalo docházet, že tahle kniha není žádná oslava šílených soutěží, ale naopak že chtěl (dle mého) autor podat smutný obraz současné společnosti, zábavy a fascinace lidí zvrhlými věcmi. Do toho výstižná psychologie postav a gradace děje, který je ukončen výborným způsobem. Příběh plyne a čtenáře pohltí - jako nějaká psycho reality show.
Co na Kingovi obdivuji, je schopnost jednoduše popsat složité věci a vztahy. Na jednu stranu bych tu jednoduchost rozvíjela, na druhou stranu musím uznat, že je upřimná a na nic si nehraje.

ankaras
19.07.2018

"Mami, chci na cestu kolem světa.." nebo "Mami, jdu dobrovolně na pochod smrti.." To jako vážně? Ujetý, ale stylově ujetý, super.

Tlapka
10.07.2018

+ Dobré dialogy, vynikající psychologické momenty, originální námět, čtivost.
Ale pro více hvězdiček postrádám větší vysvětlení. Světa, pravidel, motivace postav, snad i trochu konce...
Nemůžu nevidět určitou podobu s Hunger Games, které ale v těchto ohledech vítězí.
Ale za přečtení určitě kniha stojí. Kdyby šlo dát půl hvězdy, přidala bych, takto jsem váhala mezi 3 a 4.

novina
12.06.2018

Kniha se mi dostala pod kůži. Autor dokázal krásně vystihnout myšlenky a charaktery postav. Vítěz byl předvídatelný, ale až do poslední chvíle nebylo jisté, jestli se mu to opravdu podaří.

ivetts
07.06.2018

Jedna z mých nejoblíbenějších, četla jsem 3x.

Lenka8418
21.05.2018

Asi jsem na tu to knihu nebyla dobře naložena. I když mám Kinga ráda, toto jsem nějak nepobrala a konec ???

Monnyska
15.04.2018

Skvělý, napínavý a obohacující zážitek. I když víte, jak to nakonec dopadne, stejně musíte číst dál, protože je to napínavé jako kšandy :) a i když se konec zdá být rychlý, vzhledem k délce Pochodu se není co divit ;)

Triplex
10.04.2018

"Toužíme po smrti, proto to děláme. Proč jinak, Garraty? Proč jinak?"