Dlouhý pochod

Dlouhý pochod - tak se jmenuje nová soutěž pro čím dál otrlejší a náročnější diváky i soutěžící. Sto mladých chlapců se dobrovolně rozhodlo dát vsázku svůj život a vydat se společně na Dlouhý pochod. Soutěž má prostá pravidla: nikdo se nesmí odchýlit z vytyčené trasy a nikdo se nesmí zastavit ani zpomalit chůzi pod určitou rychlost, jinak dostane napomenutí - tři napomenutí znamenají okamžitou smrt. Nezáleží na tom, kdo jde nejrychleji nebo dojde nejdál, zvítězí jenom ten, kdo z celé stovky vydrží nejdéle....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/878/big_dlouhy-pochod-QTX-878.jpg 4.32129

Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Long Walk, 1979

Kniha Dlouhý pochod

markus223

Běh o život se mi asi líbil více, ale tohle také nebylo vůbec špatné. Nikdy bych nevěřil, že budu jedním dechem číst příběh o stovce lidí co vlastně jenom jdou po silnici. Co mi tu chybělo byl podrobnější popis toho co vedlo k zavedení takové soutěže a celkově popis těchto "alternativních" Spojených států.

killy

Pro mě jedno z nejlepších Kingových děl. Moc se mi líbí moment kdy klukům vlastně dojde, že tohle není žádná hra... A pak konec který ve mě nechal obrovskou díru. Jedna z mála knih ke které se vracím a doufám že třeba jednou skončí jinak... Smutná, napinavá, brutální nepředvídatelná. Tady je lepší nedělat si přátele, protože nakonec je to buď on a nebo vy....

Jellus

Kniha by klidne mohla vychazet s Behem o zivot, jako dvojkniha. Tak odlisne a pritom i tak podobne.

Vlastne je to reality show, ve ktere je jen jeden vitez a jeden prezivsi. 100 borcu, co vyjdou a jdou a jdou a jdou... Stavaji se kamarady, ale i konkurenty. Prohra neexistuje. Krok zpatky taky ne. Jen smrt (99%) a vyhra (1%)

HellFire121

Klasický King. Při čtení jsem si připomněl, proč jsem jeho knihy přestal číst. Hodně se opakující témata a detailní popisy brutálních smrtí mi opravdu nesedly.

Radoľa

Úmorný pochod/súťaž sto mládencov, po ktorom môže prežiť len víťaz (aj to je otázne). Čitateľ sa počas neho len v náznakoch dozvie o víťazstve akejsi vojenskej chunty v USA, ktorá nespokojencov odvlieka neznámo kam. Pre ostatných usporadúva nezmyselnú súťaž, kde sa surovo odstreľujú tí, čo nedodržia pravidlá. Okolostojace masy nadšene aplaudujú, uzatvárajú sa stávky na víťaza. A účastníci pochodu odhaľujú svoje motívy a povahy. Stephen King pod pseudonymom sa rozhodol načrieť do temnej strany sveta, ako priznane odhaľuje v predslove.

ivzu77

Uff...dlouhá cesta, dlouhé čtení a dlouhé přemýšlení...první kniha, u které jsem měla od třetiny nutkání zalistoval v posledních kapitolách, abych věděla, kdo z Chodců je tam na konci. No samozřejmě jsem to neudělala a pochodovala s nimi po té silnici pořád bok po boku. Psychologický rozbor postav byl propracovaný, o každém jsme se dozvěděli potřebné. No bylo to Dlouhé a můj Konec byla Černá postava natahující ruce a Garratyho Běh k NÍ.

baji42

Musela jsem se podívat na obálku, zda tuto knihu opravdu napsal King. Přišla mi úplně jiná, než knihy, které obvykle píše. Proto ostatně nejspíš ten pseudonym. Je ale stejně jako většina jeho díla depresivní a chmurná.

zvídaváStela

Ufff, tak tohle byl dlouhý pochod i pro mě. Myslela jsem, že to jejich utrpení snad nikdy neskončí. Ale určitě stojí za přečtení.