Dlouhý pochod

Dlouhý pochod - tak se jmenuje nová soutěž pro čím dál otrlejší a náročnější diváky i soutěžící. Sto mladých chlapců se dobrovolně rozhodlo dát vsázku svůj život a vydat se společně na Dlouhý pochod. Soutěž má prostá pravidla: nikdo se nesmí odchýlit z vytyčené trasy a nikdo se nesmí zastavit ani zpomalit chůzi pod určitou rychlost, jinak dostane napomenutí - tři napomenutí znamenají okamžitou smrt. Nezáleží na tom, kdo jde nejrychleji nebo dojde nejdál, zvítězí jenom ten, kdo z celé stovky vydrží nejdéle....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/878/dlouhy-pochod-QTX-878.jpg 4.31957
Vydáno, Beta-Dobrovský

The Long Walk, 1979

Kniha Dlouhý pochod

Tedíkpikolík

Knize by myslím víc seděla kratší "stopáž", protože místy to byla opravdu trochu nuda a už už jsem chtěl znát konec. A pravda, některé věci mohli být dovysvětleny. Ale jinak výborná "Kingovka".

Sammy.Boy

S přihlédnutím k roku vzniku zde "Král" tímto námětem (prostřednictvím svého pseudonymu) předběhl dobu! Charaktery postav jsou vykreslené zajímavě. Hned jsem si mezi Chodci našel svého favorita, který mě nezklamal. Co mě ovšem zklamalo, tak je velké množství otázek, na které jsem nedostal adekvátní odpovědi a možná bych si představoval trochu jiný závěr. Každopádně jsem byl rád, že nemusím číst za chůze!

Sazinek

Přečteno, jsem ráda, ze jsem to prelouskala. Za mne první Kingovka a asi nebudu čtenář, co by mel rad Kinga. Hodně postav, zajímavé pozorovat, jak postupem času uz nejsou kamarádi.. Ale ten konec me zklamal.. Spousta nezodpovezenych dotazů..

pinkstrom

Další úžasná Kingovka. Pro některé může být místy nudná, ale skvěle přibližuje důvody a pocity jednotlivých chodců. Po přečtení knihy budete mít pocit, že určitě dojdete pěšky hodně daleko...:)

buldozer5

Tuhle knihu jsem poprvé četl zhruba před dvěma roky, kdy jsem na ni asi nebyl ještě dostatečně vyzrálý. Vnímal jsem ji jen jako nezáživný příběh o tom, jak jde skupina kluků po cestě a postupně umírají, dokud nezbyde ten poslední.
Po druhém přečtení v nedávné době se něco na mém názoru nemění. Stále mi přišel děj v určitých částech nudný a nezajímavý, ani Kingovi se nepodařilo příběh zpracovat tak, aby čtenáře bavil celou dobu, ale čeho jsem si předtím nevšímal, to bylo fantastické vykreslení psychologie postav. Jak si napřed všichni účastníci věřili a potom to nadšení začalo upadat. Jak se postupně měnily vztahy mezi postavami. Jak přemáhali hranice svých možností pod vidinou zaručené smrti. To se Kingovi povedlo opravdu dobře.
Jen mi docela dost vadilo, že v knize nebylo vysvětleno vlastně skoro nic. Nedozvěděli jsme se, co to je za dobu, proč se ten dlouhý pochod vůbec pořádá a proč se do něj vůbec někdo přihlásil. Jsem člověk, co má rád, když všechno zapadá dohromady.
Konec byl zajímavý, každý si ho může přebrat po svém.

evilunicorn

Znovu jsem se přesvědčil,že styl psaní Stephena Kinga asi nebude můj šálek kávy.Jak moc jsem se na tuto knihu těšil,tak moc jsem jí byl zklamaný.Námět skvělý (i když v době vydání to byl asi větší úlet),ale celkově je to spíše na povídku než na celou knihu, protože,přiznejme si to,v té knize se toho nic moc neděje.Kdyby tam bylo alespoň nějaké vysvětlení,jak a proč pochod vznikl, nějaké byť sebemenší pozadí příběhu,ale takhle.. Zkuste tu knihu převyprávět,a zjistíte že se vejdete do tří vět..

VeronikaKrake

Jedna z nejlepších knih, které jsem v životě přečetla.

sedw

Z dvojice Běh o život/Dlouhý pochod pro mě vítěz. Obě knihy mají podobný námět, ale tato byla více o psychologii postav. Do příběhu jsem se dokázal vžít a měl jsem pocit, jako bych šel pochod s postavami. Kniha měla vlastně velmi depresivní atmosféru, ale i tak byla neskutečně zábavná a čtivá.

Kočičí host
Kočičí host