Den co den

Každý den se probudíte v jiném těle, každý den žijete život někoho jiného. A tak platí jedna jediná zásada – vyhněte se tomu, aby si někdo všiml, že na jeden den přebýváte v těle někoho jiného a nepleťte se do jeho života. Vše je v pořádku, až do rána, kdy se probudíte v těle Justina a zamilujete se do jeho přítelkyně Rhiannon. Od toho okamžiku všechna pravidla, podle nichž jste až do teď žili, přestávají platit. Konečně se objevil někdo, s kým chcete být den co den. Úspěšný román bestsellerového autora Davida Levithana....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/174949/den-co-den-174949.jpg 4.2454
Série:

Den co den (1.)

Originální název:

Every Day (2012)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (141)

Přidat komentář
1641997
19. září

Tak tahle kniha je vážně skvěle napsaná. Čte se snadno, rychle a příjemně. Bohužel jsem zklamaná z druhého dílu, který je pouze z pohledu Rhiannon. První díl končí otevřeným koncem s nadějí pokračování - a to nikde! :(

Dandy1
13. září

Autor poutavě dokázal popsat množství životů, jejich každodenní starosti a také různorodý přístup rodičů. Moc se mi líbilo, že tady láska nesouvisí s tělem, ale s duší.

Dikyld
13. září

Nápad, promyšlenost,... co my víme, jestli někdo takový opravdu neexistuje?
Už od začátku jsem se do A zamilovala, naopak Rhiannon jsem stránku od stránky víc a víc neměla ráda. Ale na knize nic nemění to, že to bylo dokonalé.

MartinaNeumi
11. září

Myšlenka knihy je naprosto ojedinělá.
Poukazujíc na to, že nic na světe netrvá věčně a, že každodenní starosti jsou malicherné věci.
Osobně mě kniha hodně vtáhla do děje a donutí člověka tak trochu přemýšlet.

KaileyBlot
03. září

Skoro nevím co k tomuhle říct, ale prostě wow ten nápad a vůbec celý koncept příběhu! Prostě koho by napadlo toto? No jasně, Levithana! Toho spisovatele jsem si oblíbila hned po první přečtené knize a teď k němu mám ještě větší respekt a jsem mu moc vděčná za tak originální příběh, který byl promyšlený, dechberoucí a tak nějak i smutný. Četlo se to úplně samo a tak lehce, že jsem se v některých chvílích nemohla od knihy odtrhnout. No prostě geniální, jsem hodně zvědavá na druhý díl, ale kdyby nebyl, vlastně by to ani nevadilo, protože to takhle klidně mohlo skončit. Doporučuji tuto knihu úplně stejně jako samotného autora! Patří k té troše autorů, které prostě zbožňuju a chci od nich přečíst vše, co napsali.

jankaander
12. srpna

Knížka mě bavila,četla se rychle,už mám objednaný druhý díl.....doporučuji

Odík
04. srpna

Taková oddechovaka. Ale nečekejte žádný zázrak.

Sunday
16. července

Plyne z toho jen jedno poučení - LÁSKA JE JEN JEDNA, je úplně fuk, kdo jsi ty a koho miluješ, LÁSKA JE UNIVERZÁLNÍ

l0st-g1rl
06. července

Na tuto knihu jsem si brousila zuby hodně dlouho a to čekání se nakonec vyplatilo. Naprosto dokonalá kniha, která mě do svého děje vtáhla a úplně pohltila. Až mi bylo líto, že už končí. Strašně moc jsem chtěla vědět, co se bude dít dál. Kromě toho je kniha plná nádherných myšlenek a vůbec se mi líbí styl psaní pana Levithana.
Jedna z mých nejoblíbenějších knih.

Petruska200
27. června

Akorat procitam prvni.stranky a zatim se ne a ne chytnout

dom.ini
25. června

Velmi zajímavý příběh, který mě úplně vtáhnul, i když už nejsem pravděpodobně úplně cílová věková kategorie. Příběh se moc hezky četl, byly tam některé zajímavé myšlenky a zajímavé charaktery lidí. Při čtení jsem byla hodně zvědavá jak to s hlavními hrdiny, ktěří mi byli oba moc sympatičtí, celé dopadne, a přestože jsem si na konci trochu poplakala, tak rozhodně nejsem zklamaná.

šneki
12. června

Den co den v sobě má několik krásných myšlenek, ale asi polovinu knížky jsem nesnášela Rhiannon, že stále miluje Justina, takže 4*.

Peťule159
11. června

Zajímavá, krásná a zároveň nesmírně smutná knížká. Stihla jsem jí přečíst za víkend..Podle mě je to hodně dobrá myšlenka.. i když normálně čtu spíš fantasy tak mě tenhle příběh hodně zaujal.. chystám se přečíst i další knihy autora

Jackie55
27. května

Knížka mě zaujala obálkou. Hned po otevření mě překvapila zvláštním dělění kapitol (hlavně tak vysokým počtem dnů). Děj je velice nápaditý, nic podobného jsem zatím nečetla. Na konci knihy jsem se lekla, že to přejde až moc do fantasy, ale nakonec jsem byla velice překvapena, jaký to má krásny konec (u mě velice nečekaný).

Tanja00
03. května

Každý den se může stát něco výjimečného.

Kopretina
06. dubna

Kniha mě pohltila, ale ne vždy příjemně. Záleželo na tom, v jakém těle se A. nacházel. Dotklo se mě dost, jak byl v dívce, která se chtěla zabít nebo v 150ti kilovém klukovi. Nejvíc mě dostal konec knihy. Čekala jsem, že z něj bude reverend Poole vymýtat ďábla, což se nestalo...zde mi zůstalo několik otazníků. Závěr, to, jak se A. postaral o Rhiannon, je moc krásný.

Jonny
18. března

Zajímavý koncept světa, nebo spíš jednoho konkrétního života. Kniha mě vtáhla do děje dost rychle. Stejně tak netrvalo dlouho, než mě okouzlila Rhiannon.

Příběh člověka úplně nepřekvapí. Překvapil mě ale přístup hlavního hrdiny k tělům, v kterých se ocital. Mít k dispozici tělo, jehož osud mě zítra nemusí zajímat... pff. Člověk nepotřebuje moc fantazie, aby ho napadlo co všechno by se tak dalo zažít, vyzkoušet...
"A" mohl s tímhle pokušením trochu víc bojovat... Jeho vesměs slušňácký přístup ubíral příběhu na věrohodnosti.

Allka
16. března

Podle mě je to asi zatím taková stylem "nejpřístupnější" Levithanova kniha (pokud budu počítat ty, které byly vydané v češtině), takže těm, které odradilo třeba Líbali jsme se, vřele doporučuji, aby Levithanovi dali šanci ještě skrz Den co den :)
Jsem do téhle knihy beznadějně zamilovaná a několik jejích myšlenek velebím až do nebes. Ve spoustě ohledů ve svém žánru výjimečné dílko :)

RosaLucis
12. března

Kniha nebyla špatná, ale nemohu říct že by mě nějak ohromila. Po jejím přečtení jsem se nad hodně věcmi zamyslela, nejspíš si přečtu i druhý díl.

Dimas
11. března

Fantasy moc nemusím, jsem ročník 69, ale tahle knížka mě dostala!

pink_ivy
18. února

Chtěla jsem si tuhle knížku přečíst už dlouho, z různých důvodů, nejvíc asi proto, že se mi zdálo zajímavé téma a chtěla jsem vědět, jak bude zpracované. A po dočtení můžu říct, že jsem z toho taková..rozpačitá. Nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo, bylo to dobře napsané a i když už asi předem tak trochu tušíte, jak to dopadne, stejně jste zvědaví.

Vlastně jsem ráda, že se tam autor nepokoušel nacpat vysvětlení jak je možné (či spíš nemožné), aby měl hlavní hrdina tuto schopnost. Ale na druhou stranu by mě trochu zajímalo co byl zač, ale jak říkám, asi je lepší to tam nepsat, protože vysvětlení může často knížku totálně potopit (viz. triologie Mara Dyer).

Protože vlastně hlavní hrdina byl každou kapitolu někdo jiný, mám pocit, že jsme ho nedokázali pořádně poznat a proto jsem s ním naprosto nedokázala soucítit. Přišlo mi, že Rhiannon nebyla vykreslená o nic lépe, odcházím od knížky s pocitem, že byla milá a hezká a to je všechno. Jakmile autor nedokáže napsat postavy tak, aby vám sedli, tak je to základní kámen úrazu.

A ve výsledku jsem tedy rozpolcená, nápad zajímavý, četlo se to dobře. Ale zase na druhou stranu mě to neohromilo, neměla jsem nutkání číst další a další kapitolu. Takže za mě (trochu lepší) průměr. 3*

orson
08. února

Po delší době zase jednou kniha s originálním námětem, který autor dokázal dobře využít. Snad jen je trochu škoda toho otevřeného konce, ale třeba to bude mít ještě nějaké pokračování....

AbigailM.M.
05. února

Úžasná kniha s krásným námětem. Doporučuju k přečtení =)

hellena1523
04. února

Velice originální! Myšlenka příběhu mě absolutně nadchla a musím říct, že i zpracování mi moc pěkně sedlo. Začátek se skvěle rozjel, od půlky to teda bylo trochu slabší, ale celkový dojem ve mně kniha zanechala velmi pozitivní.

BetyN.
03. února

Kniha je velmi originální. Námět je skvělý a zpracování též. I když v polovině knihy děj trochu pokulhával. Konec hodnotím jako povedený.

DracoMalfoy
16. ledna

Možná bude obsahovat SPOILER !!


Popravdě ?

Už od začátku se mi líbí nápad a do hlavních postav jsem se absolutně zamilovala. Konec mi byl trochu líto, po chvíli přemýšlení ale zněl opravdu nejlíp. Myslím, že je to obecně nejlepší dílo od Levithana co jsem zatím četla.

RauMari
08. ledna

Miluju to! Tohle je kniha, ke které se velice často vracím! Příběh moc hezky propracovaný a konec odpovídající situaci, prostě skvělá kniha.

redhottka
23.12.2016

Kniha se mi velmi líbila. Nemohla jsem uvěřit, jak rychle jsem četla. Strašně mě zajímalo, jaký je konec. Nechci nic prozradit, ale s koncem jsem byla velice spokojená.

kleous
29.10.2016

Knížku jsem četla jedním dechem od začátku až do konce, velice mě zaujal celkový koncept knihy a když jsem dočetla až na konec měla jsem pocit že bych potřebovala číst dál a dál a dál...

motolka
05.09.2016

Knížka mě absolutně pohltila. Zaujal mě námět. Pak jsem jí začala číst a říkala jsem si, to je něco pro teenagery a myslela jsem, že to nedočtu, ale musela jsem číst stále dál a dál. Bylo to zvláštně a velice zajímavě napsané. Nikdy jsem nic podobného nečetla. Myslela jsem, že to bude happy end. Skoro se mi až chtělo ke konci napsat. Nechci nic prozradit, ale knížka je fakt skvělá. Každopádně doporučuji.

Viděla jsem, že se připravuje druhý díl. Vypadá to, že to nebude pokračování, ale z pohledu Rhiannon. Nevím, zda se mi bude chtít si přečíst knížku z jejího pohledu. Myslím, že ne. Uvidíme, jaké budou ohlasy a recenze. Nerada bych si zkazila zážitek na tuto knížku.