Den co den

Každý den se probudíte v jiném těle, každý den žijete život někoho jiného. A tak platí jedna jediná zásada – vyhněte se tomu, aby si někdo všiml, že na jeden den přebýváte v těle někoho jiného a nepleťte se do jeho života. Vše je v pořádku, až do rána, kdy se probudíte v těle Justina a zamilujete se do jeho přítelkyně Rhiannon. Od toho okamžiku všechna pravidla, podle nichž jste až do teď žili, přestávají platit. Konečně se objevil někdo, s kým chcete být den co den. Úspěšný román bestsellerového autora Davida Levithana....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/174949/den-co-den-174949.jpg 4.2639

Den co den (1.)

Every Day (2012)

Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo

Kniha Den co den

Christianne.K

Toto mě nenadchlo...Bylo to nastaveno jen na čtivosti a za celou knihu se prakticky nic nestalo...Akorát, mě štval hlavní hrdina a taky celá banalita příběhu. Určitě dám i šanci filmu, myslím že na filmovém plátně bude film povedenější.

DemiSevilla

Zajimavy příběh a hodně čtivý, určitě doporučuji ♡

izfnp

Celá kniha je veľmi pekná, námet je zaujímavý a spracovanie citlivé. Levithan do knihy vložil množstvo myšlienok a pozorovaní o živote, mladosti, rodine, priateľstve, láske, a práve pre tie ma kniha bavila najviac. Hlavné postavy A a Rhiannon sú sympatické a človek im fandí, ale keď som si v závere knihy uvedomila, že happy end sa konať nebude a že život A pravdepodobne nikdy k happy endu ani nedospeje, ostala som zmätená a úprimne neviem, ako sa ku knihe postaviť. Každopádne odporúčam, na poli YA kníh ide o extrémne podarený a originálny počin, ktorý sa so svojou ťažkou tématikou popasoval statočne. Every Day je príbeh, ktorý to najdôležitejšie hovorí medzi riadkami - a rozhodne má čo povedať.

Ivuska97
28.12.2018

Skvělý nápad, opravdu! :)
Hned letím do knihkupectví pro druhý díl.
4* a těším se na pokračování :)

TerezaJágrová
17.11.2018

Nemám k této knize slov...nádhera,nádhera a zase nádhera. Kniha mě pohltila už od první strany a bavila mě až do strany poslední. Příběh je skvělý a ani nemluvím o tom,jak krásně se tato kniha čte. Doporučuji.

Karola050716
15.11.2018

Tohle je hrozně zvláštní knížka. Rozhodně neskutečně originální nápad na postavu, která denně mění tělo i život, některé proměny jsou až na psychologický rozbor a rozhodně to není nuda. Jenže časem už je těch proměn prostě moc a hlavně nefunguje romantická linka. Je to šup sem šup tam a jo a ne...a zvrhává se to v knihu o "dneska jsem to a to, tak a tak daleko od ní"...když to začne znovu být zajímavé s reverendem, tak to skončí dřív, než to začne. Dávalo by to smysl, kdyby měl být druhý díl, ne když druhý díl je opět dnes tak populární stejný příběh ale z pohledu druhé hlavní postavy. Ve finále to není kniha, co bych si přečetla znova a nemůžu říct, že by byla nějak extra čtivá, ani že bych jí doporučila. Prostě jeden nápad, jakkoli originální, nestačí, aby to celé utáhl.

anetch
08.11.2018

Zajímavé myšlenky, přečtení rozhodně nelituji.

Markysek45
07.11.2018

Autor řeší velmi zajímavé téma, ale podle mne nevyužil veškerý možný potenciál. Nebylo to špatné. To vůbec ne. Kniha je plná zajímavých myšlenek, ale příběh mi přišel zbytečně plochý. Možná se autor mohl věnovat jednotlivým dnům více do hloubky a počet dnů omezit. Nebo jsem už prostě stará. Pokud se vám ovšem tohle téma líbí, tak doporučuji korejský film Vnitřní krása, který jde hodně do hloubky a řeší i negativní dopady takového vztahu.

Brambor16
05.11.2018

Tato kniha možná patří mezi literaturu pro mládež a dá se pochopit i jako romantickou ale jde v ní o mnohem víc. Autor popisuje život jiný než ho můžeme znát a nebo jaký ho známe. Popisuje životy různých lidí, jak příjemných a charakteristických tak nepříjemných osobností a feťáků do kterých bychom se nikdy nechtěli vcítit. Není to jen o romanci ale o pochopení různých životních standardů a ne vždycky se dá všechno brát jako samozřejmost.

eva9749
29.10.2018

Asi spoilery!
Nejsem cílová skupina knihy, ale to těm mladým čtenářům stačí? Převtělování v rozsahu cca 300 km (odkud vlastně?)? Je nás víc? Co dělá tělo toho chlapce, když jeho mysl "cestuje"? Neustálé omílání, jak je to vlastně stejné, ale vlastně není... Téma LGBT jsem příliš nezaznamenala (až na nějaké to, jak to chápe, protože to zažil). Na film bych se nedívala, pokračování číst nebudu.

bv100
18.10.2018

Tahle knížka začínala opravdu dobře a první polovinu mě bavila. Párkrát mě i málem dohnala k slzám a s hlavní postavou jsem soucítila. Potom se to ale začalo pořád opakovat a knížka něměla moc žádný spád. Potom to bylo zase zajímavé. A konec jsem vůbec nečekala. Užuž jsem si myslela, že spolu zůstanou navždy.
Takže když to shrnu, tak je to hezká oddechová knížka, kde musíte přetrpět střední část.

blonďatá.luc
11.10.2018

Dlouho jsem přemýšlela, jak tuto knihu vůbec ohodnotit. Proč? Bylo totiž těžké zamilovat si hlavního hrdinu - ano, dalo se s ním soucítit, vzbuzoval ve mě lítost … ale jinak? Hlavní ženská postava se mi ale líbila - ano, její povaha mě nijak extra nenadchla, ale líbilo se mi, jak se snažila udržet si chladnou hlavu (což je něco, co v YA literatuře rozhodně běžně nevídáme). Konec mě velmi překvapil - to prostě Levithan umí! Je to prostě něco nereálného zasazené do reálného života, s hrdiny, kteří si uvědomují krutou realitu a nemají moc hlavu v oblacích. Přesto si mě kniha nezískala - nejspíš hlavně kvůli těm kladům, protože mi chybělo to "krásné".

ThrisaManx
10.10.2018

Příběh duše, která se každý den probouzí v jiném těle, měl obrovský potenciál. Bohužel ale hlavně obrovsky nevyužitý potenciál. Kniha mohla být fajn. Ale nebyla. Postavy byly zoufale ploché, k žádné z nich jsem si nedokázala najít cestu k vytvoření nějakého vztahu.
Celá zápletka byla nedotažená a ani sám autor evidentně neměl vše dořešené.
A vztah mezi Rhiannon a A byl absolutně neuvěřitelný. Neproběhla mezi nimi žádná "jiskra", vše to mělo až příliš rychlý spád a já to autorovi zkrátka nevěřila.
Ani nevím, za co ty dvě hvězdy. Možná za čtivost a některé lepší části, které tam byly, ovšem celou knihu zkrátka utáhnout nemohly.

Daxania
30.08.2018

Knihu jsem si chtěla přečíst dřív, než uvidím film. Bohužel mě moc nechytla. Bylo sice pár momentů, kdy jsem nemohla odtrhnout oči, ale bylo jich tam dost málo.

AloneJane
28.08.2018

Příběh zajímavý, určitě k zamyšlení, ovšem v půlce knihy se mi už celkem zajídaly začátky kapitol typu "jsem xx kilometrů od"... Kniha by si určitě zasloužila o něco lepší zakončení.

ivul21
24.07.2018

Kniha je naprosto originální a čtivá. Konec mě naprosto odrovnal a teď tu knihu budu zpracovávat :D. Opravdu moc pěkné čtení :) a mnoho zajímavých námětů k zamyšlení :).

PetraBery
23.07.2018

Hodně dobře napsaná kniha s originálním námětem. Každý den se hlavní hrdina A. probouzí v těle a životě jiné osoby podobného věku. A každý den se snaží přežít tak, aby příliš osobě, v jejímž těle se nachází, neuškodil. Až potká Rhiannon, do které se zamiluje. Lze ale prožívat lásku, když jste každý den někdo jiný a jste stejní pouze uvnitř? Příběh se četl výborně, konec nezklamal, takže 4,5 hvězdy.

kaca3606
18.07.2018

za mně se mi nelíbila, druhou půlku jsem už četla se sebezapřením

ivedoo
15.07.2018

Nádherný příběh, ale chtělo by to i pokračování, zajímalo by mne jak to s A dopadne :)

lenka0383
12.07.2018

Perfektní knížka, originální námět, četla se lehce a plynule. Hrozně se mi líbily úvahy nad tím, co vlastně mají všichni lidi společného, a co je u každého různé. Konec pro mě ideální, ani happy-end, ani katastrofa.

whiolet
11.07.2018

Byla to taková ta milá oddechová knížka, co neurazí v jakémkoliv období a v jakékoliv náladě.
Jsem zvědavá na film.

hana8062
06.07.2018

Den co den je ne tak úplně typická YA záležitost. Pohybuje se někde na pomezí sci-fi a young adult romance. Hlavní hrdina se už od malička každý den probouzí v jiném těle. Denně má novou rodinu, novou identitu, koníčky, známky, vzhled i přátele. Je to jakási bloudící duše, nikde nemá kotvu, ani zázemí, každé ráno začíná nanovo. Už se v tom naučil chodit, umí být natolik neutrální a přizpůsobivý, že proplouvá bez poznání. Vše se změní, když potká Rhiannon, dívku kvůli které si přeje zůstat jedním člověkem. Tím pravým, kterého si zamiluje. Od té chvíle přestává být obezřetný, způsobuje chaos v životech svých hostitelů a začíná být nápadným. Je to vlastně velmi smutná knížka, při jejím čtení si uvědomíte, kolik věcí...i lidí považujete za samozřejmost. Víte, že zítra se s nimi zase uvidíte, že bude nový den, další šance napravit svoje chyby. Náš hlavní představitel žádné takové jistoty nemá, jen tu, že ráno bude zase v jiném životě. Mně se to docela líbilo, dokonce i závěr byl asi nejelegantnější jaký mohl být. 75%

silvinka12
04.07.2018

Tuhle knihu jsem si natolik zamilovala, že si ji jěště několikrát určitě přečtu. A taky se kouknu na film. Ani nevím co k tomu napsat. Prostě skvělá kniha!

Bettybook
01.07.2018

OBSAHUJE SPOILERY:

Cože? Vážně? Takhle to skončí? No pane autore... Tohle nám nedělejte.
U většiny knížek, je mi celkem jedno jestli spolu ty dotyčné páry zůstanou, nebo ne. Protože skoro u všech ano, tak neočekávám něco jiného. Ale tohle? Ten konec? Rhiannon... Jestli se ho nevydáš hledat... Vím, že tohle přání se mi asi nesplní, protože druhý díl je jen z pohledu Rhiannon, ale... Pane autore, nezklamte nás.

Tánička11
28.06.2018

Nemůžu se rozhodnout jestli se mi konec, který byl trošku obsáhlý sci-fi požitkem se mi líbil nebo to už nemělo, co dělat v této tak krásné knížce. Filosofické části dokázal asi autor úžasně napsat ne jen tak komu se tohle podaří. Taky bylo moc hezké koukat na to, jak jsme každý odlišný a jak odlišné tedy byli A dny.

Maaruska1
27.06.2018

Kniha měla mnohem větší potenciál, moc jsem se na ni těšila a ona prostě nedosáhla toho čeho mohla. Pro mě zklamání právě nenaplněním potenciálu. Co bylo však plus byli filozofické pasáže, za to je mé hodnocení vyšší, ale příběh sám o sobě mohl být lepší...

RHorse
26.06.2018

Tak kvůli téhle knížce jsem 2 dny po sobě přišla pozdě do práce. Prostě jsem se nemohla odtrhnout... Dokonalá oddychovka, i když mi přidala trochu stresu a spánkové deprivace :D. I když už knížky pro náctileté už nečtu, u téhle mě zaujalo téma, prostě něco originálního. Autorovi se fakt povedla a uvažuju, že si přečtu další z jeho tvorby, akorát si budu muset počkat na dovolenou...

Marisa
24.06.2018

Kniha mě překvapila a dojala

Vikos
23.06.2018

Toto je velice smutná a zajímavá knížka. Přijde mi, jakoby můj stále se opakující život byl nudný a život A, který je každý den někým jiným, je mnohem zajímavější. Dávám 5 hvězdičeeeek

Terez67
23.06.2018

Tato knížka byla nápaditá, zajímavá a hezky napsána :) jako není úplně nejlepší knížka a taky mě trochu zklamal konec ale jinak se mi libila hodně :) zajímá mě hodně druhý díl z pohledu Riannon jak to ona prožívala :)