Mandy412 Mandy412 komentáře u knih

Gejša Gejša Arthur Golden

Krásně napsaný bříběh ze světa, který je nám opravdu vzdálený.

02.06.2022 3 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Shari mě vždycky dostane... Konec jejího konce byl podle mě zatím asi nejlepší zvrat z jejích knih.

02.06.2022 4 z 5

365 dní 365 dní Blanka Lipińska

Jako první jsem viděla film, ale kniha byla určitě lepší. Hlavní hrdinka Laura mi byla rozhodně víc sympatičtější než ve filmu. Dobře si uvědomovala, že život s mafiánem není jen o značkových kabelkách a botách. Děj rychle ubíhal a kniha se četla sama.

02.06.2022 3 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Opravdu hezky vymyšlený příběh. Po elfech, čarodějích, trpaslících a toho všeho, čeho je ve fantasy dost, jsem četla poprvé o vílách. Jak tu již bylo párkrát uvedeno, pár témat je už použito z jiných příběhů, ovšem ve finále to podle mě dobře zafungovalo.

19.03.2022 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Odpočinkové a jednoduché čtení do vlaku. Děj předvídatelný a příjemná (možná lehce naivní) ukázka života v Dánsku.

14.03.2022 3 z 5

Zimoděj Zimoděj Terry Pratchett

Hezky mrazivý příběh o jedné neobvyklé lásce. Na Fígly jsem si musela zvykat, nicméně smekám před překladatelem.

01.02.2022 3 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Knihu jsem začala číst až po filmu a prvním dílu seriálu. Děj měl docela spád, zápletka nebyla špatná, ale Jace mi šel na nervy a být Clary, tak ho několikrát nakopnu.
S touto sérií jsem měla začít asi dřív, možná tak před 5-10lety, na další díly se nechystám.

08.01.2022 3 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Říká se, nesuď knihu podle obalu, ale já to udělala. Sáhla jsem po ní protože se mi moc líbila obálka. Zajímavá detektivka, možná kouknu na další díly.

05.07.2021 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Srdeční záležitost, víc to není třeba rozvádět.

26.06.2021 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Stejně jak píšou ostatní, prostě nenáročná oddechovka.

26.06.2021 3 z 5

Tajemství Tajemství Anna Todd

Jak zde všichni zmiňují, už je to to samé pořád dokola. Říkala jsem si, že na těch 700 stran musí být snad nějaký zlom, ale nebyl. Je tam sice vidět "dozrávání" hlavních postav, ale na další díl už nejdu, stejně víme, že budou nakonec zase spolu.

25.06.2021 2 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Jako první knihu od Mornštajnové jsem četla Hanu a to byla možná ta chyba, protože s každou její knihou mám tendence srovnávat. Žádná kniha už sice není jako Hana, ale v tomto případě jsem se začetla hodně rychle, což se mi např. u Hotýlku nestalo. Perfektní příběh, kde prostě musíte vědět, cože se v té rodince vlastně přihodilo.

25.06.2021 5 z 5

Panský dům a jeho dcery Panský dům a jeho dcery Anne Jacobs

Druhý díl byl značně čtivější než první, rozhodně byl zajímavější, možná i díky rozdělení děje mezi postavy a místa. Uvidíme, jak to dopadne v dalších dílech.

25.06.2021 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Moje třetí přečtená kniha autorky. Její styl psaní mě baví. Děj byl dobře rozehrán na všechny strany. Nicméně jsem si od půlky knihy připadala jako když koukám na staré díly seriálu Zoufalé manželky.

17.06.2021 4 z 5

Deník Anne Frankové Deník Anne Frankové Ari Folman

Krásně zpracovaná klasika. V podobě komixu určitě lépe osloví mladší čtenáře, rozhodně doporučím 13leté neteři.

07.04.2021 4 z 5

Léto s kovbojem Léto s kovbojem Jaromíra Kolárová

Upřímně jsem nevěděla, že kniha vznikla a navíc až po uvedení filmu. Ke knize jsem se dostala až zde na databázi v sekci e-knih zdarma. Bylo to odpočinkové příjemné čtení a bavilo mě, i když jsem věděla jak to dopadne.

18.01.2021 4 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Přečteno na doporučení a má první kniha této autorky. Jak bylo již několikrát zmíněno, kniha má napínavý děj a je plná zvratů - některých ovšem dost předvídatelných. Přesto se ale jedná o napínavý příběh, který přesto podle mě mohl skončit více reálně.

17.01.2021 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Druhý díl už mě tolik nebavil jako první, děj je natahován a stejně to dopadne jak všichni čekáme. America i Maxon mi lezli občas na nervy.

16.01.2021 3 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Znám počítačovou hru, ovšem nevěděla jsem, že je inspirovaná knihou. Zkusila jsem jí po doporučení a byla jsem překvapená jak mě tento žánr bavil. Zajímavý postapokalyptický příběh.

16.01.2021 3 z 5

Nemilovaná Nemilovaná Virginia Cleo Andrews

Myslím, že tohle je nejlepší série. Jen u Nemilované se mi stalo, že jsem se těšila ze školy domů, až budu dál číst jak to dopadne. I dnes se k této sérii ráda vracím, což o ostatních říct nemohu.

08.06.2016 4 z 5