Mandy412 Mandy412 komentáře u knih

Lapeni Lapeni Emily McIntire

Čteno jen díky výzvě, jinak by mě téma nezaujalo. Nakonec se z toho vyklubal čtivý příběh.

19.04.2024 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Můžete se slunit v přízni tleskajícího davu, můžete odcestovat na druhý konec světa, můžete vyhrávat olympijské medaile, ale nic z toho nemá smysl bez lásky......

11.04.2024 4 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Dobrá detektivka z prostředí Beskyd. Nebylo to špatné, ale Klevisová má lepší. S lepším příběhem i motivy činů.

27.03.2024 3 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Další úžasný díl série. U Massové si vždy myslím že vím kam děj směřuje, ale najednou nastane zlom a to se mi líbí. Většinu knihy se řeší válka, ale zase klobouk dolů před autorkou, kdy jako žena takto popsala politické a válečné vztahy.

18.03.2024 4 z 5

Mrazivý oheň Mrazivý oheň Amanda Hocking

Zajímavé. Ale jeden díl stačí. Ani mě zas tak nezajímá o co tam vlastně jde ve "vyšší moci". Krásná obálka ale zaujala na první pohled.

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Jedna z mých nejvíc srdcových záležitostí fantasy.

18.03.2024 5 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Autentické zápisky jak snad do toho člověk může spadnout. Přečteno během pár dní a určitě chci jít na film.

Malá divoška Malá divoška Marieluise von Ingenheim

Mile popsané mládí mladé císařovny. Alžbětu mám ráda jako osobnost, ovšem jak tyto knihy, tak slavné filmy ukazují život císařovny spíše jako pohádku.

Kdyby Ogden uměl česky Kdyby Ogden uměl česky Ogden Nash

Přečteno díky výzvě. Krátké básničky, někdy i vtipné. Čteno anglicky i česky i když poezii nečtu.

18.03.2024 2 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Na začátku to na mne působilo jako klasická detektivka na jedno brdo. Ale po pár kapitolách se příběh rozjel a přečetla jsem knihu za pár dní. Příběh postupoval rychle a děj měl spád.

Nečekané prázdniny Nečekané prázdniny Jacqueline Wilson

Spisovatelka byla v dětství mou nejoblíbenější. Všechny knihy jsem hltala, proto jsem po této knize sáhla i v mém věku, starším než je cílová skupina. Příběh situovaný do období války autorka popsala poprvé, nicméně vystihla úžasně to, jak děti vnímaly válku a odjezd od rodin z města na venkov.

25.01.2024 4 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Na Prázdninách v Česku jsem byla na přednášce, tak už jsem před přečtením knihy věděla o radostech a strastech pana Zibury. Jeho humor a styl psaní mě baví. Hodně míst jsem znala nebo již navštívila také osobně a ostatní jsem stihla vidět v Toulavé kameře. Za mě určitě nejlepší kniha tohoto cestovatele.

25.01.2024 4 z 5

Korunovace Korunovace Lena Valenová

Krásná oddechovka o tom, jak by to v Česku vypadalo, kdybychom měli krále. Líbilo se mi, jak každá postava velké královské rodiny má svůj vlastní příběh a svůj vlastní pohled na aktuální dění. Napínavý konec, což nás naláká do dalšího dílu.

18.01.2024 4 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Detektivky od Klevisové mě baví. Líbí se mi podání příběhu, kde to není psané jako klasická detektivka, ale více jako příběh z okolí které nám připadá známé. Krásně popsaná příroda mokřadů a osudy hlavních postav.

11.12.2023 4 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Dostala jsem se zpět k tomuto dílu díky výzvě 2023. Hezká nostalgie, pamatovala jsem si z teenage dob, že se série četla pěkně, proto tento výběr.

29.11.2023 3 z 5

Jumaroro Jumaroro Sylva Lauerová

Začátek mě hodně bavil. Bylo to napínavé, že chcete vědět co se teda vlastně stalo. Od půlky knihy už mě příběh tolik nebavil a závěr sice překvapivý, ale trochu jsem to i čekala.

28.11.2023 3 z 5

Kupec benátský Kupec benátský William Shakespeare

Klasika ke které jsem se dostala až díky čtenářské výzvě.

11.10.2023 3 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Krásná romantická oddechovka. Předvídatelné, ale s tím do toho musíte jít. Při čtení jsem si hledala lokace příběhu které jsem neznala, aby mi dávali lepší obraz a atmosféru.

11.10.2023 3 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Perfektní. Nejdřív jsem se bála toho tématu..... parta lidí uvízne a mezi nimi je vrah. Možná. Ale Lapena prostě umí.

26.07.2023 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Poutavý příběh, který mě naprosto pohltil. Knihu jsem přečetla za dva dny. Když jsem začala číst ani jsem nevěděla, že je děj zasazený do mojí domoviny Českého středohoří a o to víc mě bavil.

21.07.2023 5 z 5