Mandy412 Mandy412 komentáře u knih

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Poutavý příběh, který mě naprosto pohltil. Knihu jsem přečetla za dva dny. Když jsem začala číst ani jsem nevěděla, že je děj zasazený do mojí domoviny Českého středohoří a o to víc mě bavil.

21.07.2023 5 z 5

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

Krásná nostalgie, stejně jako jsme přemýšlely my, když nám bylo s holkama 15. Líbilo se mi zasazení děje na zámek, ukázka práce kastelánů a ostatních. Doporučuji i stejně miloučký film.

20.07.2023 4 z 5

Zlaté časy Zlaté časy Anne Jacobs

Přečteno po sérii Panský dům, která mě hodně bavila. Venkovské sídlo mi přišlo ještě o kousek lepší. Zase zde vystupuje hodně postav ve kterých je zpočátku těžké se orientovat, ale časem to všechno zapadá.

17.07.2023 4 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

První kniha o Bergmanovi, ale rozhodně ne má první kniha od autorky. Nebylo to špatné, ale je vidět, že autorka se s každou další knihou zlepšuje. Za mě stále vede "Ostrov šedých mnichů".

03.07.2023 3 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Čekala jsem holčičkovské fantasy o vílách a to jsem i dostala. Určitě akčnější a lepší než první díl, ale chápu, že nás autorka musela nejprve pořádně seznámit se světem. Krásně čtivě psané, líbila se mi psychologie postav a příběh ubíhal.

01.06.2023 4 z 5

Průvodce po zaniklých obcích, osadách a samotách pod Bukovou horou Průvodce po zaniklých obcích, osadách a samotách pod Bukovou horou Petr Karlíček

Nádherně zpracovaný průvodce. Hledání zaniklých obcí s touto knihou v ruce bylo rozhodně nezapomenutelné a nevšední. Líbí se mi autorovo pojetí a doplnění knihy o rozhovory, zajímavosti a pověsti z okolí.

03.05.2023 5 z 5

Ten den Ten den Blanka Lipińska

Kniha přímo navazuje dějem na první. Neustálá akce a odvíjení se pokračování příběhu pomáhá k přečtení hodně rychle. Autorka píše čtivě a tak stránky ubíhaly. Rozhodně nesrovnatelné s filmem, málem mě to od čtení druhého dílu knihy odradilo.

03.05.2023 3 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Autorka dobře a čtivě píše, ale na další díly se zatím nechystám. Prequel "Krvavé ostří" byl mnohem lepší a kdybych s ním nezačala, asi by mě první díl ani pořádně nebavil a nevěděla bych o co jde. Za mě průměr.

18.03.2023 4 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Krásný příběh. Děkujeme.

02.03.2023 3 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Přečteno na doporučení. Moc se mi líbilo, jak byl příběh podán. Nebylo to jako klasická detektivka, perfektní bylo jak nás autorka uvedla do příběhu popisem ostrova, míst, jeho obyvateli a vztahy mezi nimi a až poté nastal hlavní zvrat. Psychologie postav a jejich motivy byly skvěle popsané. Určitě to nebyla má poslední kniha autorky.

20.01.2023 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Jednoduché vtipné čtení, víc jsem ani nečekala a proto mě to i bavilo.

11.12.2022 3 z 5

Panský dům a jeho dědictví Panský dům a jeho dědictví Anne Jacobs

Série je díl od dílu lepší a lepší.

30.11.2022 4 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Bylo mi doporučeno číst tuto knihu jako první před celou sérií, takže zatím nemohou úplně soudit. Ale už teď je pro mě, kdo se s Erileou sekal poprvé, jedno z nejlepších young adult. Děj čtenáře rychle vtáhne do děje a stránky ubíhají samy, takže teď hurá na první díl.

30.11.2022 5 z 5

Ziburu jsem zažila přednášet své "Prázdniny v Česku" a až poté si našla jeho první knihu a schválně jinou. Musím říct, že živě byl jeho humor lepší. Nebylo to špatné a docela dobře se to četlo, ale z živého přednesu jsem měla lepší dojem než z knihy a proto jsem asi čekala víc.

02.10.2022 3 z 5

Takhle jsem si to teda nepředstavovala Takhle jsem si to teda nepředstavovala Halina Pawlowská

Nenáročná, oddechová, příjemná Pawlovská. Já sice v domě nebydlím, ale ze svého okolí vím, že jakmile se vyřeší nebo zalepí jeden problém, hned vyleze další a Halina tomu dala tu správnou vtipnou formu.

02.10.2022 3 z 5

První První Kiera Cass

(SPOILER) Třetí díl zatím bavil nejvíc. Ano, všichni víme nebo aspoň tušíme jak to dopadne, ale jde i o to "jak" se to stane. I děj zde zatím postupoval asi nejrychleji a dostalo se více prostoru i na nějkou tu akci. Jak bylo zmíněno od předchozch čtenářek, také mi chyběl detailnější popis svatby a následné korunovace, protože na to celou dobu čekáme, nicméně celkový dojem to nezkazí.

07.09.2022 3 z 5

Nesnesitelná lehkost Nesnesitelná lehkost Portia De Rossi

Na Ally jsem nekoukala a herečku neznala. Kniha mne zaujala v levných knihách svou cenou a tématem poruchy příjmu potravy. Příjemně mě ale překvapila, hezky se četla a Portia nás pustila nejen do svého soukromí, ale i do zákulisí Hollywoodu, kde je na všechny neustále vyvíjen tlak na to, jak kdo vypadá, kam chodí, jak se chová a i co si myslí.

04.09.2022 3 z 5

Temná Raven Temná Raven Sylvain Reynard

Trochu jiný pohled na úpíry žijící v "dnešní" době. K Raven jsem se dostala díky Gabrielově sérii, kterou jsem četla před lety. Líbilo se mi zasazení děje do Florencie. Kniha mohla mít asi větší spád a více akce, téměř 500 stran asi nebylo potřeba a jak se oba snažili sobě navzájem pořád porozumět mohlo být taky kratší. Kniha nebyla špatná, ale překvapivě např. Stmívání mě bavilo určitě víc.

05.08.2022 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Podle mého názoru hned druhá nejlepší kniha autorky hned po Haně. Při čtení rodinných osudů napříč generacemi, jsem měla pocit, jako by spisovatelka čerpala ze svých vlastních předků či okolí. Perfektní, čtivý a krásně napsaný příběh.

29.06.2022 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Dívka ve vlaku mě bavila, ale tady jsem se ztrácela v postavách tolik, že jsem si musela napsat kdo je kdo a kdo co s kým. Děj mě moc nebavil a zápletka byla taky nic moc, ale nakonec jsem knihu dočetla.

02.06.2022 2 z 5