Zlaté časy ekniha

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Když sedmdesátiletá Franziska krátce po pádu Berlínské zdi navštíví bývalé rodinné panství Dranitz ve východním Německu, kde vyrůstala, je rozhodnutá zůstat tady už natrvalo. V pohnutých časech 2. světové války musela její rodina venkovské sídlo na příkaz sovětské okupační správy opustit. Touha po domově však Franzisku nikdy neopustila. Společně s vnučkou Jenny se snaží vrátit starobylému venkovskému sídlu dřívější lesk. Přitom se jí vynořují vzpomínky na bezstarostné dětství, na ztrátu rodičů a sourozenců, i na první velkou lásku, Waltra Iversena, kterého jí vzala válka. Když se náhle dozví, že je Walter naživu, začne rozplétat příběh, který by mnozí raději nechali spát…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407053/zlate-casy-W5U-407053.jpg 4.3210

Venkovské sídlo 1.

Literatura světová, Pro ženy, Historické romány
Vydáno (ekniha), Ikar (ČR)

Glanzvolle Zeiten, 2017

Kniha Zlaté časy

martinaandulka

K vánocům jsem dostala třetí díl a chtěla jsem si připomenout nejdříve předchozí. Opět se mi to moc líbilo.V románové podobě je napsaná historie Německa před a po 2 světové válce, sjednocení Německa, vztahy Němců k sobě,rozdíly a mezilidské vztahy kde láska nesmí chybět.

SammSamm

Úžasný příběh,velice emotivní čtení....

JFK117

Asi červená knihovna, ale příjemné čtení, na které brzy zapomenu. Body dávám za zajímavé informace z přelomových osmdesátých a devadesátých let minulého století a o mezilidských vztazích znovu sjednoceného Německa.

zimolka

Mě zaujala kniha stejně jako Pánský dům.Nemůžu říct, že by jedno bylo lepší než druhé.

milena8281

Po přečtení 1. dílu bych řekla, že se mi to líbí víc než Panské sídlo. Bavily mě obě dějové linky. Velmi zajímavý byl náhled na události po skončení války, vztahy mezi lidmi i chování ruských vojáků k Němcům. Stejně zajímavý byl i popis odlišnosti mezi západními i východními Němci po sjednocení.

Jabkovžupanu

Čtivá, oddechová kniha. Ideální na dovolenou. Líbily se mi obě dějové linky

simona5r
28.12.2020

(audiokniha) Zpočátku jsem se nemohla do knihy zaposlouchat, bylo to zdlouhavé a nudilo mě to, ale jsem ráda, že jsem vydržela. V momentě, kdy se začala prolínat současnost s minulostí, nabyl příběh na síle, vtáhl do děje a pustil až na konci.

preny
22.12.2020

Trvalo mi, než jsem se začetla, ale nakonec mě příběh pohltil a hurá jdu na druhý díl. Téma druhé světové války jsem nikdy nečetla a líbí se mi, jak jsou popsány osudy lidí, jak se vlivem událostí utváří jejich charakter.