Zlaté časy ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Když sedmdesátiletá Franziska krátce po pádu Berlínské zdi navštíví bývalé rodinné panství Dranitz ve východním Německu, kde vyrůstala, je rozhodnutá zůstat tady už natrvalo. V pohnutých časech 2. světové války musela její rodina venkovské sídlo na příkaz sovětské okupační správy opustit. Touha po domově však Franzisku nikdy neopustila. Společně s vnučkou Jenny se snaží vrátit starobylému venkovskému sídlu dřívější lesk. Přitom se jí vynořují vzpomínky na bezstarostné dětství, na ztrátu rodičů a sourozenců, i na první velkou lásku, Waltra Iversena, kterého jí vzala válka. Když se náhle dozví, že je Walter naživu, začne rozplétat příběh, který by mnozí raději nechali spát…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407053/big_zlate-casy-W5U-407053.jpg 4.2322
Série:

Venkovské sídlo 1.


Žánr:
Literatura světová, Pro ženy, Historické romány

Vydáno: (ekniha), Ikar (ČR)
Originální název:

Glanzvolle Zeiten, 2017


více info...
Nahrávám...

Komentáře (109)

Kniha Zlaté časy

Kristulda
včera

Venkovské sídlo mám v knihovně už delší dobu a až teď jsem k němu došla. Musím říct, že to bylo moc hezké čtení, ikdyž to byla to opravdu velmi nelehká doba. Chvílemi se mi i srdce svíralo, v dnešní době si vůbec neumíme představit jaké to bylo. Každopádně se těším na další díl.

mnohoknih
26. září

Autorka ví, jak psát, aby se příběh dobře četl. Zajímavá zápletka, vždycky mě baví proplétání minulosti a přítomnosti. Je to spíše oddechové čtení, ale přesto se dozvíme, jaká byla situace v obou částech rozděleného Německa těsně po revoluci.


Roselunda 1928
12. září

Kniha se četla moc příjemně a mile mě překvapila. Líbila se mi časová kompozice díla, líbil se mi vývoj postav. Jsem natěšená na druhý díl.

marli58
06. září

Kniha se moc hezky čte, líbí se mně náhled do historie Německa po pádu berlínské zdi a zajímavé je i "sjednocování" západních a východních Němců, které tedy nebylo také nijak jednoduché.

Marika Vanova
15. srpna

Nebylo to špatné, ale stále jsem měla pocit, že jen hlavní hrdinka Francizska je ta jediná správná a neomylná osoba.

Neluš
21. června

Líbilo se mi vyprávění spíš z té minulosti. Nějak mi to nedá a asi si přečtu další díly :)

malýčtenář
14. února

Po přečtení Panského domu jsem neváhala začít číst tuto trilogii. Opět velice čtivý příběh, který nám přibližuje situaci po pádu berlínské zdi. Dovídáme se osudy jedné aristokratické rodiny před a po 2. Světové válce. Opravdu líbivé čtení.

Pert
29. ledna

Autorka píše stylem, který se čte rychle a snadno.

1