Průvodce po zaniklých obcích, osadách a samotách pod Bukovou horou

Průvodce po zaniklých obcích, osadách a samotách pod Bukovou horou https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491571/zYGNIW-4Kx-.jpeg 5 6 3

Netradiční průvodce. Jako běžný bedekr se i tento zaměřuje na turisticky přitažlivá místa a obsahuje mapy, kresby a fotografie. Nezavede vás ale do na první pohled líbivých destinací, nýbrž do divoké přírody, která pohltila lidská sídla opuštěná po druhé světové válce. Většinu z nich pak propojuje zelená turistická stezka.

Mandy412
03.05.2023 5 z 5

Nádherně zpracovaný průvodce. Hledání zaniklých obcí s touto knihou v ruce bylo rozhodně nezapomenutelné a nevšední. Líbí se mi autorovo pojetí a doplnění knihy o rozhovory, zajímavosti a pověsti z okolí.

Felsenberg
13.04.2023 5 z 5

Skvělá kniha o zaniklých obcích v Českém středohoří.

Patapuf
30.01.2023 5 z 5

Ta kniha je pecka..... tedy hlavně pro místní a nebo nadšence... jsem místní, takže až bude lepší počasí, tak zaútočím.... každopádně je to rozdělené na popis vesnic, pak něco z historie a pohnuté osudy a poté vyprávění pamětníků.... autor si dal záležet a je to fajn čtení... úplně to láká vyrazit se přesvědčit co zůstalo....

historie, dějiny zaniklá místa Ústecký kraj turistické průvodce zaniklé obce

Petr Karlíček
česká, 1982
2021  100%Průvodce po zaniklých obcích, osadách a samotách pod Bukovou horou
2018  84%Napínavá doba - Politické karikatury (a satira) Čechů, Slováků a českých Němců
2012  100%Drškobraní padesátileté
2014  100%Knut - Ústecký labužník
2019  80%Orosené dějiny

Kniha Průvodce po zaniklých obcích, osadách a samotách pod Bukovou horou je v