Ten den

Život Laury Bielové na Sicílii začíná připomínat pohádku. Velkolepá svatba, manžel, který pro ni udělá cokoli na světě, těhotenství, spousta darů a nepředstavitelný luxus: sluhové, drahá auta, přímořské rezidence. Všechno by bylo perfektní, nebýt toho, že všude kolem jsou jen samí gangsteři, ve vzduchu se neustále vznáší nějaký blíže neurčený zločin, někdo se ji každou chvíli pokouší unést a zavraždit, a nejlepší kamarádka Olo ji slepě následuje, kamkoli se Laura hne. Být manželkou nejnebezpečnějšího muže na Sicílii má jisté důsledky a přesvědčit se o tom bude pro Lauru velmi bolestná záležitost… Pokračování bestselleru 365 dní není jen milostným příběhem, který je příjemné číst před spaním. Je to příběh plný překvapivých zvratů: útěků, pronásledování, zrady, bojů o čest a smrtelných ohrožení. Je to kniha o tom, jak je snadné se zamilovat a stejně snadno si zničit vlastní život. Každá kapitola něčím překvapí, nic není zjevné předem – kromě vášnivého sexu a her, jejichž aktéři nejsou ani dobří, ani špatní. Je to kniha o velkých neznámých, velké lásce, velkém nebezpečí… a velké vášni....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475021/big_ten-den-miL-475021.jpg 2.714
Toto vydání ještě nevyšlo. Má být v prodeji od 24.11.2021

365 dní 2.

Literatura světová, Pro ženy, Erotika

Bude vydáno: , Baronet

Ten dzień, 2018

Kniha Ten den

Anna195

Áno, aj ja som sa pustila do druhej časti tejto populárnej série. Musím uznať, že príbeh sa mi rychlo čítal a námet je podľa mňa dobrý, no opäť autorka nevyužila možnosti, ktoré sa jej núkali.

Hlavná hrdinka Laura mi ani v tejto časti nesadla, pretože je stále materiálna, povrchná, sebecká a v tejto časti sa ešte viac ukázalo jej detinské správanie. A práve vďaka jej detinskému správaniu mi miestami Massima prišlo ľúto, ale samozrejme, že ani Massimo nie je svätý, kdeže je stále sebecký manipulátor. Ale má môj obdiv, že zvládol jej správanie, ktoré som ja ako žena vôbec nechápala. Bola som sklamaná, že ani v tejto časti nedokážem medzi Massimom a Laurou cítiť lásku a chémiu, pretože na to nestačia len opakované erotické scény, ktoré ma po určitom čase už aj nudili.

V prvej časti postavy holdovali alkoholu, tu prišli na rad drogy a autorka ich dopriala viacerým postávam. Z postavy Domenica, ktorého som si v prvej časti veľmi obľúbila autorka spravila úplne iného muža, v ktorom som len veľmi ťažko našla Domenica z prvej časti.

Veľká časť príbehu sa zameriava len na erotické scény, ktoré sú v podstate na každej druhej strane. Tieto scény sú v tomto prípade na úkor deja, kdeže sa tam nič iné nedeje. Kniha ma začal baviť až v poslednej tretine, keď príbeh zamiešala nová postava, ktorá má podľa mňa veľký potenciál a myslím si, že táto postava bude v záverečnej časti ešte veľmi dôležitá. Čo sa musí autorke nechať, že vie, ako ukončiť príbeh v tom najlepšom, aby nalákala čitateľa na ďalšiu časť.

Keďže zvedavosť je zvedavosť a chcem vedieť, aký koniec čaká Lauru a Massima, no najmä to, čo autorka ešte vymyslí, takže určite pôjdem aj do záverečnej časti.

hana1039

Zklamání, zklamání, zklamání... Bože nejsem žádná puritánka, erotické knihy mám ráda, ale, tohle... Dvě třetiny knihy!!! Kdyby se děj, který byl pořádný až na konci, odehrával po celou dobu, byla by to skvělá mafiánská kniha.. Laura, inteligentní, rozumná žena jinak, ale když se stanu manželkou mafiánského bosse, přece musím počítat s nepřáteli a ne všechno zlehčovat! Nebýt toho konce, tak bych asi dala je dvě *...

Marco547

Tak ten konec, ten mě teda pěkně nas..štval!! A celá kniha byla nic moc, žádná akce, nic, až nakonec a pak to utli pro další díl, který je v nedohlednu, jako vážně sem zklamaná.

LilluLong

Som neskutocne sklamaná, prvý diel super za 5* ale tento akoby pisala úplne iná autorka, alebo preklad sa zmrvil, no neviem, pravda je taká, ze mam dočítame cca trištvrte knihy co urcite dočítam cele , len neviem kedy, v každom prípade ani posledná tretina ma nenakopne k vyššiemu hodnoteniu ako 2* je mi luto :)