Malá divoška

Na Štědrý večer roku 1837 přichází v paláci Wittelsbachů v Mnichově na svět princezna Alžběta. Dcera vévody Maxe a jeho manželky Ludoviky vyrůstá s četnými sourozenci na rodném zámku Possenhofen, v překrásné krajině daleko od svazující dvorské etikety. Veselá a rozpustilá Sissi, spíš malá divoška než princezna, prožívá nádherné dny bezstarostného dětství v milující rodině a nikdo netuší, že toto citlivé děvčátko, nadevše milující svobodu, se stane jednou císařovnou Rakouskou. V jedenácti letech se Sissi v Innsbrucku poprvé setkává se svým bratrancem Františkem Josefem a jeho bratrem - a okamžitě se zamiluje do mladšího Karla Ludvíka. František Josef má v té době oči pouze pro Sissinu sestřenici Annu, dceru pruského krále. Uplyne však několik let a František Josef je na cestě k Alžbětině sestře Heleně, kterou pro něj vybrali za manželku.... Na pozadí neklidné epochy, kdy důležitou roli hrála ne láska, ale sňatková politika, dochází v romantických lázní Bad Ischlu k rozuzlení, které je naprosto nečekané pro všechny zúčastněné a zcela změní život mladičké Sissi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30539/sissi-mala-divoska-30539.jpg 4.457

Sissi (1.)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Ikar (ČR)

Darling89

Zajímavě zpracované čtení o životě rakouské císařovny, které je zpracováním vhodné i pro mladší čtenáře. Kniha nabízí i pohledy na politickou situaci tehdejší doby, mravní zásady různých vrstev společnosti, ale také tajné intriky. Možná není v některých bodech úplně přesná dle historie, jako poutavé a příjemné čtení rozhodně nezklame.

silvinka12

Hezká kniha, určitě budu v této sérii pokračovat. Bylo to příjemné čtení, jsem spokojená, ale ta poslední kapitola přeci jen mohla být o trošku delší.

MOu598
05.10.2017

Četla jsem v květnu 2002. Podle mých poznámek:
Psáno strašně jednoduchým jazykem. Dá se rychle přečíst.
Ale zajímavé.

TamaraKrejčí
16.07.2017

Mám v knihovně snad všechny díly. Krásné čtení, všechny díly jsem si vychutnala. A musím i pochválit ilustrace obálek, opravdu škoda, že nejsou ilustrované i uvnitř.

deshalb
07.03.2017

pekné oddychové čítanie pre dospelé žený aj násťročné:)

kamila234
15.06.2016

Jé to krásná lepší kniha už být nemůže ale škoda ze tam nejsou obrázky obal je moc krásný těm dvou to moc sluší.

Zuza93
15.01.2016

Krásné počtení o krásné císařovně Sissi. Přečetla jsem celou sérii, náramně jsem si to užila :)

lalaserka
22.06.2015

Ahoj, všechny díly jsem přečetla ale asi nejmíň mě nadchnul díl o Straussovi. Jinak klidné a zajímavé čtění

Markett
14.12.2013

Pro mě to bylo oddechové čtení. Hrozně moc se mi kniha líbila a občas jsem se i smála. Je to hrozně hezky napsané a nehorázně čtivé. :) Aspoň jsem se o císařovně Sissi dozvěděla něco víc ;)

JeKa
18.07.2013

Eh, ano, jsem si vědoma, že tyhle knihy nedosahují kvalit renomovaných autorů a nositelů nobelových cen, ale ať hodí kamenem, kdo ve svých náctiletech neměl podobnou obsesi :)

77fifi
27.06.2013

díky 1-4 super... pak jsem četla 5 a 6 a dál jsem nepokračovala i když jsou v knihovně.... 1-4 napínavé, rychlý děj a čtivě psané.... vše co je dál se jen a jen vrací a pitvá události děje 1-4 ..... myslím že 1-4 měl být celek...a další díly jsou pouze nadstavená kaše.

lusila
26.06.2013

Prečítala som celú sériu, každá kniha bola zaujímavá, aj keď som sa nedozvedela nič nové.

kuratko1104
10.06.2013

Dobrý den, nevíte někdo kde bych mohla sehnat další díly, mám první 3. Děkuji

Antena
31.08.2012

Jako oddechová četba je tato serie dobrá a člověk se doví i něco z života krásné rakouské císařovny Sissi :).. Styl jakým jsou tyto knihy napsané se mi moc nelíbí plus se toho v každém novém díle hodně opakuje z předešlé knihy.

Marika Vanova
14.08.2012

Celou sérii jsem si přečetla a i když má hodně dílů a každá kniha kolem 260 str., bavilo mě to a krásně se to četlo.

Katrys
11.08.2012

Velmi pěkný román o císařovně Sissi.(Někdy i vtipný).