Jumaroro

Jumaroro https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77785/bmid_jumaroro-hc0-77785.jpg 4 294 82

Karolína se vydává na dobrodružnou cestu do Jižní Ameriky, aniž by tušila, co přesně ji čeká. Její přítel Lukáš se nevrátil z dovolené a pátrání po jeho stopách hlavní hrdinku zavede až do brazilského deštného pralesa. V exotickém prostředí povodí amazonské delty se odehrává téměř mystický příběh s překvapivým vyvrcholením. Román Jumaroro v sobe spojuje napětí, exotiku a tajemno. S postupujícím dějem před čtenářem vyvstává spousta otázek, stupňuje se jeho představivost, zvědavost a očekávání, stejně jako pocit čehosi nepojmenovatelného, aby se mu ve finále zatajil dech, když na své otázky získá odpověď. Jumaroro je kniha, na kterou čekají všichni příznivci Sylvy Lauerové, nejkontroverznější osobnosti české literární scény. Třetí próza (a v pořadí již pátý titul) české spisovatelky a básnířky je věnována „všem zvědavým“.... celý text

Mandy412
Mandy412
28.11.2023 3 z 5

Začátek mě hodně bavil. Bylo to napínavé, že chcete vědět co se teda vlastně stalo. Od půlky knihy už mě příběh tolik nebavil a závěr sice překvapivý, ale trochu jsem to i čekala.

čtenářka76
čtenářka76
06.11.2023 5 z 5

Tato kniha mě úplně dostala. Jen tak ji z hlavy nedostanu určitě dlouho. U knihy jsem seděla tak dlouho dokud jsem ji nepřečetla. Měla obrovský spád a sálo z ní napětí a ten konec - úžasné!!! Ještě teď mám husí kůži.

belenka
belenka
23.08.2023

Kniha me nezaujala.Konec desivy, melo to byt vice objasneno, uzavreno, vysvetleno.Spisovatelka je divna.I jeji dalsi roman Hracka, kde zena lize chlapovi zadek, nechutne.Opravdu tohle zeny delaji Papir snese vsechno.Dalsi jeji knihy uz nebudu cist.A to nejsem zadna puritanka a feministka.

mailis
mailis
20.03.2023 5 z 5

Knihu jsem četla dříve, ale určitě se na ni nedá zapomenout. Začátek příběhu sliboval napětí, další část byla taková vlažná, rituály mě bavily a konec byl nečekaný a celý příběh i když z části nudný, dal najednou smysl.

LucušN.
LucušN.
03.01.2023 3 z 5

Kniha mne bavila na začátku a na konci. Styl psaní byl dost slabý. Musím přiznat, že jsem neměla tušení jak příběh dopadne. Zvýrazněné písmena a smajlíci dost odváděli pozornost. Zajímavý příběh.

eM.017
eM.017
02.01.2023 4 z 5

Souhlasím se vším, co už zde bylo napsáno. Zajímavý příběh, krásně popsaná krajina, díky této knize vím co je hamaka :D . Kniha mě bavila číst, závěr jsem nečekala.. nicméně ji mám hodně dlouho v paměti a myslím, že ještě budu.

borupet
borupet
04.01.2022 5 z 5

Skvělé čtení, zvláštní neobvyklé prostředí deštného pralesa, výborná zápletka, děj měl spád, celý příběh byl velmi napínavý. Na čtení jsem se těšila a konec mě přímo šokoval. Tahle knížka se mi hodně dostala pod kůži, ještě dlouho po přečtení jsem nad ní musela přemýšlet. Za mě dokonalé.

Cajda
Cajda
10.12.2021 5 z 5

Četlo se to výborně, pár stránek jsem přeskočila, přiznávám, ale do poslední kapitoly jsem netušila jak se to vyvrbí... Závěr mne dostal!

DuncanIdaho
DuncanIdaho
28.11.2021 4 z 5

Kniha nemá nějak napínvý děj, ale rozhodně je děj zajímavý. Tématicky je to podobné knize Celestýnské proroctví, jen ten závěr je daleko tragičtější než v Celestýnském proroctví. Závěr se ale dá trochu předvídat. Je zde druhá dějová linka, která tu je jen proto, aby vysvětlila konec. Kniha stojí za přečtení.

Michaela999
Michaela999
08.03.2021 3 z 5

No teda...kde začít...kniha se čte jedním dechem,přečteno rychle. Je to svižné a číst dál vás nutí vaše zvědavost.
Ale proč proboha ty tučně zvýraznená slova, smajlíci, protahování slov? Prvních sto stran mě to děsně vytáčelo,měla jsem pocit, že to napsal amatér. Pak se to trochu zlepšilo nebo jsem si na to zvykla, nevím. Kniha ale útočí na vaše smysly a představivost a zvědavost,co za tím vším bude. Příběhově teda skvělé. Kdo čekal dobrodružnou záchrannou misi, bude zklamán. Trochu jsem čekala, že přijde na konci něco podobneho. Spousta věcí ale nebyla dovysvětlena, což je škoda, dal by se z toho napsat celkem slušný dobrodružný román. Takový námět by stál za obsáhlejší zpracování.
Styl psaní nic moc, ale příběh super.

archivářka115
archivářka115
22.02.2021 5 z 5

Čtivá knížka s nádherným popisem přírody. Dobrodružný děj mě nutil stále číst, až mě přivedl do šokujícího konce.

Simstr
Simstr
05.12.2020 4 z 5

Velice dobře rozjetý příběh, hnal se pořád dopředu a nutil mě stále číst a číst. Skvělé myšlenkové pochody hlavní hrdinky. Druhá kniha od autorky. Konec veliké překvapení. Není to na plný počet, ale doporučuji.

qydko
qydko
09.09.2020 5 z 5

(SPOILER) No, připadalo mi to trochu jako variace na téma Celestýnské proroctví... ale ten konec...

Doubravka1975
Doubravka1975
27.07.2020 5 z 5

Knížka s podivným názvem, pod kterým jsem si nedovedla vůbec nic představit. Příběh, který nejdřív působí úplně nevinně, ale něco mi tam nesedělo. A až jsem se dozvěděla co vlastně Jumaroro znamená, (skoro úplně na konci) tak mi to docvaklo a i tak jsem tomu nemohla vůbec uvěřit.... hustý....
Hlavní hrdinka možná působila hodně naivně, ale já ji teda obdivovala, že do toho vůbec šla, jako chápu, že chtěla najít Lukáše, ale.... Ale bylo pro mě hodně zajímavé, co se dělo v Amazonce

janina66
janina66
11.06.2020 3 z 5

Tak to je síla! Velice zajímavý, zvláštní a dobrodružný příběh. Neuvěřitelný konec. Byla chyba, že jsem tuto knihu dočítala v noci. Až mi z toho bylo smutno a dlouho jsem se nemohla vzpamatovat a usnout.

lenkaabooks
lenkaabooks
11.06.2020 3 z 5

Rituální očištění, souznění s přírodou, meditace, spousta vjemů útočících na smysly. To vše a mnohem více čeká na Karolínu, která se vydala hledat do Brazílie svého přítele. Kniha je psaná zvláštním stylem, Karolína byla hodně naivní, konec knihy jsem očekávala ale přesto mě dokázal překvapit.

TajemnýSmrad
TajemnýSmrad
10.05.2020 2 z 5

Moji ženu hrozně knihy paní Lauerové baví... Jako odměnu za její náklonnost dávám dvě hvězdy. Já Jumaroro zkusil a... Nedočetl... Námět je dobrý, ale mě kniha zkrátka nebavila.

PaníDomu1981
PaníDomu1981
24.04.2020 3 z 5

Doufala jsem v lepší dojem... Škoda.

Maceška7
Maceška7
04.03.2020 3 z 5

Exotické prostředí Amazonie a hlavní hrdinka zprvu nedůvěřivá, ale postupně se nechává unášet... věnování "všem zvědavým" je trefné.

evik2710
evik2710
19.02.2020 5 z 5

To je mazec jen pro silný nátury

tajemno napětí rituály a obřady Amazonie exotika

Sylva Lauerová
česká, 1962