Jumaroro

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Karolína se vydává na dobrodružnou cestu do Jižní Ameriky, aniž by tušila, co přesně ji čeká. Její přítel Lukáš se nevrátil z dovolené a pátrání po jeho stopách hlavní hrdinku zavede až do brazilského deštného pralesa. V exotickém prostředí povodí amazonské delty se odehrává téměř mystický příběh s překvapivým vyvrcholením. Román Jumaroro v sobe spojuje napětí, exotiku a tajemno. S postupujícím dějem před čtenářem vyvstává spousta otázek, stupňuje se jeho představivost, zvědavost a očekávání, stejně jako pocit čehosi nepojmenovatelného, aby se mu ve finále zatajil dech, když na své otázky získá odpověď. Jumaroro je kniha, na kterou čekají všichni příznivci Sylvy Lauerové, nejkontroverznější osobnosti české literární scény. Třetí próza (a v pořadí již pátý titul) české spisovatelky a básnířky je věnována „všem zvědavým“....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77785/big_jumaroro-hc0-77785.jpg 3.9276
Nahrávám...

Komentáře (76)

Kniha Jumaroro

borupet
04. ledna

Skvělé čtení, zvláštní neobvyklé prostředí deštného pralesa, výborná zápletka, děj měl spád, celý příběh byl velmi napínavý. Na čtení jsem se těšila a konec mě přímo šokoval. Tahle knížka se mi hodně dostala pod kůži, ještě dlouho po přečtení jsem nad ní musela přemýšlet. Za mě dokonalé.

Cajda
10.12.2021

Četlo se to výborně, pár stránek jsem přeskočila, přiznávám, ale do poslední kapitoly jsem netušila jak se to vyvrbí... Závěr mne dostal!


DuncanIdaho
28.11.2021

Kniha nemá nějak napínvý děj, ale rozhodně je děj zajímavý. Tématicky je to podobné knize Celestýnské proroctví, jen ten závěr je daleko tragičtější než v Celestýnském proroctví. Závěr se ale dá trochu předvídat. Je zde druhá dějová linka, která tu je jen proto, aby vysvětlila konec. Kniha stojí za přečtení.

Michaela999
08.03.2021

No teda...kde začít...kniha se čte jedním dechem,přečteno rychle. Je to svižné a číst dál vás nutí vaše zvědavost.
Ale proč proboha ty tučně zvýraznená slova, smajlíci, protahování slov? Prvních sto stran mě to děsně vytáčelo,měla jsem pocit, že to napsal amatér. Pak se to trochu zlepšilo nebo jsem si na to zvykla, nevím. Kniha ale útočí na vaše smysly a představivost a zvědavost,co za tím vším bude. Příběhově teda skvělé. Kdo čekal dobrodružnou záchrannou misi, bude zklamán. Trochu jsem čekala, že přijde na konci něco podobneho. Spousta věcí ale nebyla dovysvětlena, což je škoda, dal by se z toho napsat celkem slušný dobrodružný román. Takový námět by stál za obsáhlejší zpracování.
Styl psaní nic moc, ale příběh super.

archivářka115
22.02.2021

Čtivá knížka s nádherným popisem přírody. Dobrodružný děj mě nutil stále číst, až mě přivedl do šokujícího konce.

Simstr
05.12.2020

Velice dobře rozjetý příběh, hnal se pořád dopředu a nutil mě stále číst a číst. Skvělé myšlenkové pochody hlavní hrdinky. Druhá kniha od autorky. Konec veliké překvapení. Není to na plný počet, ale doporučuji.

qydko
09.09.2020

(+ SPOILER) No, připadalo mi to trochu jako variace na téma Celestýnské proroctví... ale ten konec...

Doubravka1975
27.07.2020

Knížka s podivným názvem, pod kterým jsem si nedovedla vůbec nic představit. Příběh, který nejdřív působí úplně nevinně, ale něco mi tam nesedělo. A až jsem se dozvěděla co vlastně Jumaroro znamená, (skoro úplně na konci) tak mi to docvaklo a i tak jsem tomu nemohla vůbec uvěřit.... hustý....
Hlavní hrdinka možná působila hodně naivně, ale já ji teda obdivovala, že do toho vůbec šla, jako chápu, že chtěla najít Lukáše, ale.... Ale bylo pro mě hodně zajímavé, co se dělo v Amazonce

1