Jumaroro

Karolína se vydává na dobrodružnou cestu do Jižní Ameriky, aniž by tušila, co přesně ji čeká. Její přítel Lukáš se nevrátil z dovolené a pátrání po jeho stopách hlavní hrdinku zavede až do brazilského deštného pralesa. V exotickém prostředí povodí amazonské delty se odehrává téměř mystický příběh s překvapivým vyvrcholením. Román Jumaroro v sobe spojuje napětí, exotiku a tajemno. S postupujícím dějem před čtenářem vyvstává spousta otázek, stupňuje se jeho představivost, zvědavost a očekávání, stejně jako pocit čehosi nepojmenovatelného, aby se mu ve finále zatajil dech, když na své otázky získá odpověď. Jumaroro je kniha, na kterou čekají všichni příznivci Sylvy Lauerové, nejkontroverznější osobnosti české literární scény. Třetí próza (a v pořadí již pátý titul) české spisovatelky a básnířky je věnována „všem zvědavým“....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/77_/77785/jumaroro-hc0-77785.jpg 3.9214
Romány, Literatura česká
Vydáno:, van Aspen

Kniha Jumaroro

Réza4

Zajímavý příběh, který jsem přečetla jedním dechem. A i když jsem konec očekávala a nějaké výhrady by se našly, tak výsledný dojem je za čtyři hvězdičky.
Ale vážně bylo nutné používat smajlíky a tučné písmo, které vám prostě tahá oči? Za typografii bych nejraději pár hvězdiček strhla.

silhavaemilka

Velice zajímavá kniha. S hlavní hrdinkou prožíváte každičkou část vzrušující cesty po amazonii. Jen závěr mohl být trošičku rozvinutější.

Dasenda

Napínavý příběh už jsem se k nemu i vratila ????

zeros

Škoda, že tu není podrobnější škála hodnocení. Dal bych 50%. Výborný nápad, ale...totálně a až dětsky naivní chování hlavní hrdinky, tiskové chyby a ti smajlíci, to bylo co? První půlka super, pak to úplně ztratí rytmus, ale závěr zase dojem o něco vylepší...i když, že by byl tak překvapivý, to bych netvrdil. Spíš se mi líbilo, jak bylo vyústění příběhu podané.

Devil-Ivet
16.12.2018

Moje seznámení s touto autorkou a můžu s jistotou říct, že mě mile překvapila a odrovnala. Ač jsem se s hlavní hrdinkou zprvu nemohla sžít, tak jsem pak její osud doslova žrala. A závěr knihy byl překvapivý… Skvělé čtení :)

Pepina19
11.11.2018

Kniha se mi moc líbila, celou dobu jsem měla husí kůži.

Jana283
07.08.2018

Přes mnohé výhrady k formě i obsahu jsem knihu přečetla s chutí. Hodně se mi líbil popis brazilské přírody i rituálů. V posledních 3 měsících mne pozvaly 3 české autorky na 3 místa světa (Václavová Atlantik, Hindráková Afrika a Lauerová Brazílie). K cestě by mne přesvědčila asi jen Lauerová. Její Brazílie je plná života,smyslnosti, barev, vůní, snů, tajemství a radosti. A s hlavní hrdinkou Karolínou - obyčejnou holkou, která se nestydí být sama sebou a otvírat se novým věcem, bych se asi mohla spřátelit a vyrazit na cesty...

MirkaProk
25.07.2018

Kniha se mi velmi líbila. Zajímavý příběh s ještě zajímavějším a překvapivým koncem. Dlouho po přečtení jsem musela na tu knihu myslet

verunmerun
06.02.2018

Protoze jsem od narození staspitel,tak me konec knížky neprekvapil. Četla se mi dobre, akorát me iritovalo časte opakování již zminenych informací. Evokovalo to ve me, že se autorka "boji" aby čtenář zminena fakta nezapomnel. Hlavni hrdinka je na me az moc naivni a neobezretna.

Sandalkar
13.01.2018

Zajímavé dílo...Nejdříve jsem z knihy nebyla nijak odvázaná, po půl roce si ale vždy vzpomenu na vůni Amazonie, tajemno a skvělý závěr, který prostě není pro každého čtenáře. Jen více takových českých knih! Možná si ji přečtete jen jednou, ale v hlavě Vám uvízne.

adel_21
08.01.2018

Kniha plná očekávání, ovšem s neočekávaným koncem. Přečíst jednou a víckrát se k tomu nevracet. Nezapomenutelná - jen otázkou, jestli v dobrém slova smyslu. Nedá se vyprávět - kdo si nepřečte, nepochopí.

devildeny
30.08.2017

Originální dobrodružný a napínavý příběh s překvapivým sci-fi koncem. Autorka má osobitý styl psaní, ale po chvíli jsem si zvykla a vůbec jsem se u této knihy nenudila. Kdo má rád tajemno a přírodu, nechť neváhá tuto knihu přečíst.

Danago
22.08.2017

Karolína se vydává do Jižní Ameriky, aby našla svého přítele Lukáše, který se nevrátil z dovolené. Při pátrání se dostává až do brazilského deštného pralesa. Cesta za hledáním Lukáše začínala být dobrodružnou hrou. Ale je to opravdu jenom hra? Nápad na příběh je skvělý ! Bohužel zpracování je rozvláčné, nudné, popisné a hodně nezáživné. Do čtení jsem se musela nutit. Chování Karolíny se mi připadalo hodně naivní. Ovšem konec je naprosto šokující , překvapivý a nečekaný. Zůstala jsem s otevřenou pusou.

kitiara
17.08.2017

Děj knihy se táhl a musela jsem se po celou dobu téměř nutit jí číst. Ovšem konec mě dostal a donutil celý den o knize přemýšlet.

Scarllet
30.07.2017

Velmi zajímavý,napínavý, zvláštní příběh s ještě něuvěřitelným koncem. Dlouho jsem nad tím přemýšlela.

Torino
24.07.2017

Nejprve jsem se bála, že mě kniha nevtáhne. Já osobně mám raději knihy s přímými řečmi než s popisnými odstavci. Tady té přímé řeči zas až tolik není. Ale i tak jsem se do toho kupodivu hodně začetla a nechtěla knihu odložit. Co se děje týče, jsem si pořád myslela, že se tam nic moc neděje, stránky ubývaly a já si říkala, že na nějaké rozuzlené a dobrý konec má už autorka hrozně málo "času". Dokázala to ovšem všechno vypointovat na posledních asi 3 stránkách a byla to pointa nevídaná... O téhle knížce jsem ještě dlouho musela uvažovat.

pipetion
09.04.2017

Knížka se mi četla velmi špatně. Hlavní myšlenka nebyla špatná, ale bylo to napsáno tak nezáživně, že jsem často přeskakovala ... zbytečně popisné, nudné dialogy. Snad jen závěrečná pointa mě zaujala, protože takový konec by mě vážně nenapadl.

Silvuš
01.04.2017

Originální, napínavé a nesmírně čtivé. Jedna z těch knih, kterou neodložíte, dokud ji nedočtete. Mohu jen doporučit.

mautina7
15.07.2016

No, drsný, co k tomu dodat. Děj má spád, příběh je unikátní, je to moje první setkání s Lauerovou a rovnou jí směle řadím k top3 nejlepším českým spisovatelům.

Zorka
01.07.2016

Čtu níže uvedené komentáře a mám to naopak. Začátek mě bavil - cesta za hledáním přítele slibovala dobrodružství. Prostředek mě trošku nudil, pasáže z džungle se mi zdály až moc roztahané, jsem asi větší realista, než jsem si myslela, a chování hlavní hrdinky se mi zdálo dost "postavené na hlavu". Konec šokující a pobuřující. Tvrdý kontrast světa, na který jsme zvyklí, s exotikou, rituály... Pokud bylo cílem autorky provokovat, jak ji prezentují v jejím životopisu, pak se jí to tímto dílkem rozhodně podařilo.

caracol
06.06.2016

Knihu jsem četla jedním dechem. Poutavý příběh, plný napětí. Musíte číst další a další stránku, musíte prostě vědět, jak to dopadne:)

Suzynka29
04.06.2016

Začátek trochu nuda, ale nakonec jsem se nemohla odtrhnout a prožívala jsem celý příběh, až mi bylo z toho konce fakt smutno...

Macinka-a
29.01.2016

Začátek nuda, slibný prostředek, ale ten konec .... Uz po druhé jsem od této autorky zklamana z konce :(

emkejta
30.11.2015

Ten konec mě úplně dostal. Celkově je to skvělá knížka.

kuky921
28.11.2015

Knížka se velmi dobře četla, velmi zajímavý nápad - pátrání po ztraceném příteli uprostřed džungle. Konec byl zajímavý, i když jsem měla pocit, že jsem podobný závěr už někde četla.

Danča:))))
22.11.2015

Sice se to celou dobu vleklo a nic moc se nedělo, ale ten konec stál za to. Určitě si ji ještě jednou přeču.

trynitrix
19.09.2015

Nápad děje příběhu dobrý, chvílema to bylo o ničem jako vsuvky toho kamaráda co poznala. (Teda až na šamana)
Chvílema jsem si řikala ta se má když byla v komunitě prostě život jen spjatý s přírodou :-D a na konci jsem snad neměla slov, to si snad dělá srandu :-D ještě teď z toho mam divnej pocit :-D brrr ale jo nebylo to špatné

Gigi72
07.09.2015

Kniha je bezvadná. .konec mě překvapil. . kdo se zajímá o tyto věci chápe hlavní hrdinku. Lukáš byl na tom stejně jako ona..Asi. Po dočteni knihy jsem byla naštvaná zklamaná smutná a trochu v šoku ☺. Ale diky za to. Pochopila jsem co mi má říct

iva23
07.09.2015

Chtěla jsem dát tři hvězdy, tj. o jednu méně za ty smajlíky a tučně zvýrazněné věty a slova, nakonec dávám přece jen čtyři, protože jen tak z hlavy ten příběh nejde.

iva23
03.09.2015

Včera jsem začala číst, čte se zatím dobře, ale ty smajlíky jsem nepochopila. Neznám žádný dobrý příběh, který by je potřeboval.. Tak uvidím, snad jich není plná knížka.

Amazonie rituály a obřady

Sylva Lauerová