Jumaroro

Jumaroro https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77785/bmid_jumaroro-hc0-77785.jpg 4 295 82

Karolína se vydává na dobrodružnou cestu do Jižní Ameriky, aniž by tušila, co přesně ji čeká. Její přítel Lukáš se nevrátil z dovolené a pátrání po jeho stopách hlavní hrdinku zavede až do brazilského deštného pralesa. V exotickém prostředí povodí amazonské delty se odehrává téměř mystický příběh s překvapivým vyvrcholením. Román Jumaroro v sobe spojuje napětí, exotiku a tajemno. S postupujícím dějem před čtenářem vyvstává spousta otázek, stupňuje se jeho představivost, zvědavost a očekávání, stejně jako pocit čehosi nepojmenovatelného, aby se mu ve finále zatajil dech, když na své otázky získá odpověď. Jumaroro je kniha, na kterou čekají všichni příznivci Sylvy Lauerové, nejkontroverznější osobnosti české literární scény. Třetí próza (a v pořadí již pátý titul) české spisovatelky a básnířky je věnována „všem zvědavým“.... celý text

pipetion
09.04.2017 2 z 5

Knížka se mi četla velmi špatně. Hlavní myšlenka nebyla špatná, ale bylo to napsáno tak nezáživně, že jsem často přeskakovala ... zbytečně popisné, nudné dialogy. Snad jen závěrečná pointa mě zaujala, protože takový konec by mě vážně nenapadl.

mautina7
15.07.2016 5 z 5

No, drsný, co k tomu dodat. Děj má spád, příběh je unikátní, je to moje první setkání s Lauerovou a rovnou jí směle řadím k top3 nejlepším českým spisovatelům.

Zorka
01.07.2016 3 z 5

Čtu níže uvedené komentáře a mám to naopak. Začátek mě bavil - cesta za hledáním přítele slibovala dobrodružství. Prostředek mě trošku nudil, pasáže z džungle se mi zdály až moc roztahané, jsem asi větší realista, než jsem si myslela, a chování hlavní hrdinky se mi zdálo dost "postavené na hlavu". Konec šokující a pobuřující. Tvrdý kontrast světa, na který jsme zvyklí, s exotikou, rituály... Pokud bylo cílem autorky provokovat, jak ji prezentují v jejím životopisu, pak se jí to tímto dílkem rozhodně podařilo.

caracol
06.06.2016 5 z 5

Knihu jsem četla jedním dechem. Poutavý příběh, plný napětí. Musíte číst další a další stránku, musíte prostě vědět, jak to dopadne:)

Suzynka29
04.06.2016 5 z 5

Začátek trochu nuda, ale nakonec jsem se nemohla odtrhnout a prožívala jsem celý příběh, až mi bylo z toho konce fakt smutno...

Macinka-a
29.01.2016 2 z 5

Začátek nuda, slibný prostředek, ale ten konec .... Uz po druhé jsem od této autorky zklamana z konce :(

emkejta
30.11.2015 5 z 5

Ten konec mě úplně dostal. Celkově je to skvělá knížka.

kuky921
28.11.2015 4 z 5

Knížka se velmi dobře četla, velmi zajímavý nápad - pátrání po ztraceném příteli uprostřed džungle. Konec byl zajímavý, i když jsem měla pocit, že jsem podobný závěr už někde četla.

Danča:))))
22.11.2015 3 z 5

Sice se to celou dobu vleklo a nic moc se nedělo, ale ten konec stál za to. Určitě si ji ještě jednou přeču.

trynitrix
19.09.2015 3 z 5

Nápad děje příběhu dobrý, chvílema to bylo o ničem jako vsuvky toho kamaráda co poznala. (Teda až na šamana)
Chvílema jsem si řikala ta se má když byla v komunitě prostě život jen spjatý s přírodou :-D a na konci jsem snad neměla slov, to si snad dělá srandu :-D ještě teď z toho mam divnej pocit :-D brrr ale jo nebylo to špatné

Gigi72
07.09.2015 5 z 5

Kniha je bezvadná. .konec mě překvapil. . kdo se zajímá o tyto věci chápe hlavní hrdinku. Lukáš byl na tom stejně jako ona..Asi. Po dočteni knihy jsem byla naštvaná zklamaná smutná a trochu v šoku ☺. Ale diky za to. Pochopila jsem co mi má říct

iva23
07.09.2015 4 z 5

Chtěla jsem dát tři hvězdy, tj. o jednu méně za ty smajlíky a tučně zvýrazněné věty a slova, nakonec dávám přece jen čtyři, protože jen tak z hlavy ten příběh nejde.

iva23
03.09.2015 4 z 5

Včera jsem začala číst, čte se zatím dobře, ale ty smajlíky jsem nepochopila. Neznám žádný dobrý příběh, který by je potřeboval.. Tak uvidím, snad jich není plná knížka.

Terry11
23.07.2015 3 z 5

Úvod knihy mě dost zaujal, ale, jak už to tady někdo zmínil, od doby, kterou Karolina trávila v komunitě, už to začalo být zdlouhavé, některé epizody zbytečné, nepřinášely nic nového. Ale jinak popis místa a všech těch mysteriózních událostí byl mistrovský, autorka určitě musela všech těch znalostí někde nabýt, toho si cením, a protože jsem četla její Hračku a nedočetla (pro slabý žaludek) Otroka, čekala jsem v závěru něco děsivého. A taky že jo. Je to zvláštní kniha, hrdinka mi rozhodně nepřišla jako naivka, myslím, že takový závěr jejího pobytu v pralese nikdo do předposlední kapitoly neočekával.

alef
02.10.2014 5 z 5

Dočíst se zatajeným dechem až k poslednímu slovu... to je přesně tato kniha, čím víc se blížíme ke konci, tím víc vyžaduje naši plnou pozornost, i když už si myslíme, že víme, jak to dopadne, vždy nakonec zjistíme, že se mýlíme a na opravdový šok si musíme počkat až do úplného závěru. Toho, kdo má rád napětí a záhady s příměsí erotiky, kniha určitě nezklame, není třeba v ní hledat nic jiného. Tak jak je, je výborná.

martousek
02.10.2014 4 z 5

Do 3/4 jsem knihu hltala, pátrání v okolí Amazonie formou hádanek mi připadalo zajímavé, ale Karolíny pobyt ve společenství a finální závěr s Šamanem mi už přišlo trochu "pohádkové". Navíc se ztratil původní smysl cesty do Jižní Ameriky, pátrání po Lukášovi.

zebrazoma
18.09.2014 3 z 5

Zdalo sa mi to trošku rozvláčne, mystický príbeh vyzerá inak. Hrdinka podľa mňa príliš naivná, až "blbá" ( smajlík). Ale záver sa mi páčil, celkom ma prekvapil, tipovala som niečo iné.

Alma5
30.07.2014 4 z 5

Ačkoliv se mi nelíbil autorčin styl psaní (a smajliky už vůbec), tak děj knihy je napínavý a nemohla jsem se odtrhnout. Z avizovaného překvapivého konce jsem nějak na rozpacích, ale přitom ten příběh nejde rychle dostat z hlavy...

Ankavi
26.03.2014 3 z 5

Kniha je čtivá, o tom není pochyb, přelouskla jsem ji rychle. Po jejím dočtení jsem ale rozpačitá, mám rozporuplné pocity. Hlavní hrdinka Karolína se chová pro mě zcela nepochopitelně - naivně a nedospěle, naprosto nereálně. Když toto odmyslím, motiv knihy jako takový, s prvky magie a překvapivým závěrem, se mi líbil, i když mně to celé přijde nedotažené... Přesto hodnotím jako docela dobrou knihu, která se zcela jistě vymyká těm, které jsem doposud četla. A jednu poznámku si neodpustím - iritovaly mě "smajlíky".

anibeni
10.03.2014 3 z 5

Kniha je zvláštní v tom, že její první polovina je napínavá, vtáhne vás do děje a vy se těšíte, co a jak to bude dál... jenže - pak přijde ta druhá polovina, kde vám komentáře a myšlenkové pochody hlavní hrdinky přijdou nemístné, někdy až trapné... No a kniha se vleče, pomalu ale jistě se vleče... nedá vám to a čtete dál, protože chcete vědět, kde je Lukáš a jestli ho Karolína najde.. A pak vás šokuje velmi rychlý závěr, o kterém ať přemýšlím jak přemýšlím, nevím co napsat... Kniha rozhodně není špatná, ale znám opravdu knížky daleko lepší...

tajemno napětí rituály a obřady Amazonie exotika

Sylva Lauerová
česká, 1962