Tichošlap

Knihy Sylvy Lauerové mají mnoho nadšených příznivců. Je o nich totiž známo, že čtenáře přímo zavalí energií ukrytou v příběhu. Ať se jim to líbí, nebo ne. Snad proto je na místě upozornění, že tento román vás opět nebude šetřit. Je ponurý, tajemný a plný tichých paradoxů našeho života. Šest dní, paralelní svět podzemí pražského metra, pět životních příběhů, které spojuje jen jedno – tiché kolíbavé kroky muže bez minulosti. Tři osudová setkání, lehce přehlédnutelná ve spěchu každodenního života. Pokud by v české literatuře existoval žánr komorního thrilleru, pak by se Tichošlap mohl stát čestným zástupcem této literární kategorie. Sylva Lauerová nabízí svým čtenářům opět něco zcela nového. Delikátní, mrazivý i lidský román. Hlavní linie příběhu je pečlivě uschována za každodenními obrazy obyčejných lidských životů – nezralé, nešťastné a samu sebe hledající Anety, zamilovaného a ambiciózního podnikatele Pavla, dominantní, úspěšné a citově okoralé galeristky Sonji a dvou starých žen. Životů, které spojuje jen jedno – přítomnost tichých kolíbavých kroků muže bez minulosti. Muže, který nemluví. Muže, který se ke spánku ukládá v temné místnosti starého činžovního domu a nekonečné hodiny tráví v prostorách pražského metra. Co v něm hledá? Co jej nutí žít v paralelním světě mnoho desítek metrů pod zemí? Lauerová si ponechává svůj sugestivní a autentický literární styl, tentokrát jej však obohacuje o nový, pozvolný a temný poetizující odstín, který dává románu Tichošlap zcela osobitý ráz....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/139237/tichoslap-139237.jpg 3.690
Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno:, van Aspen

Kniha Tichošlap

Dasenda

Moje oblíbená kniha četla jsem ji několikrát

Devil-Ivet
19.12.2018

Další kniha od této autorky. Byla jsem zvědavá a taky natěšená, jakého příběhu se mi dostane. A musím říct, že toto jsem teda rozhodně neočekávala. Je to neobvyklé, poutavé a zajímavé. Asi v polovině knihy moje nadšení trošku opadlo, ale přesto jsem musela číst dál, abych se dověděla, jak to dopadne. A v podstatě splnila mé očekávání :)

Evišťátko
30.08.2018

Jediné co můžu příběhu vyčíst je rozuzlení na posledních dvou stránkách, jakoby ve spěchu,což mi lehce celý pozitivní dojem z knihy narušilo. Na druhé straně se mi líbí, když po přečtení knížky se mi v hlavě honí spousta otázek.

Clea3112
26.11.2017

Dobrý námět je klíč. Ovšem ani klíč ještě není zárukou, že se dostanete dovnitř do pokladnice. Bohužel stejné pocity mě provázely i při čtení Tichošlapa. Zajímavý nápad i netradiční kompozice tu jsou. Kniha je čtivá, dynamické pasáže ( čtyři nezávisle plynoucí příběhy) střídají pomalé, lyricky laďané části (které se točí kolem ponuré postavy podivínského bezdomovce). Živé dialogy i pocit tajemna vás ženou dál a vy plni nedočkavosti čekáte, jak to celé spolu vlastně souvisí... Rozuzlení, resp. objasnění přichází na posledních dvou stranách. A za sebe musím konstatovat - nepřesvědčivé. Nedotažené. Zploštělé. Trochu instantně uvařená potřeba sdělit "poslání". Celkovému dojmu z knihy závěr spíše uškodil, než pomohl.

jarin58
28.02.2017

Měl jsem namále že knihu ani nedočtu.Vydržel jsem,a udělal dobře.Závěr mi trpělivost plně vynahradil.

B.Lenka
22.09.2016

Naprosto perfektní kniha, přečtená doslova jedním dechem

Suzynka29
04.06.2016

Že začátku jsem měla hodně rozporuplné pocity, ale nakonec se mi kniha vrhla do paměti a častokrát na ni myslím. Můžu doporučit, četla se mi parádně.

alcaaja
05.05.2016

ani nevim zda rici ze se mi kniha libila a nebo ne je to tak napul uprimne jsem musela kousek preskocit prislo mi to zdlouhave...i když zivoty postav jsou krasne licene stejne me v polovine knihy zacaly nudit...konec byl rychly a jasny :-D

sandra292
14.02.2016

Vyustění knihy až na konci a celkem velmi rychle a stručné. Bavily mě jen uryvky o tajemnem muži ostatní přiběhy byly všední,ničim vyrazné,zajimavé . Nijak mě to nenadchlo

evickakyticka
26.01.2016

Chvíli jsem váhala, jestli se mi kniha vůbec líbila. První polovina nudná, postavy jednotlivých příběhů mi byly nesympatické, styl psaní mě neoslovil. Jedině pasáže s Tichošlapem mě nutily číst dál. Od druhé poloviny jsem moc pozorně nečetla, přeskakovala jsem, abych už byla na konci. Konec sice vše vysvětlil, ale příběhu to nic moc nedodalo.

Čmoudová
27.10.2015

Geniální, geniální a geniální příběh. Skvělá kniha, která zaujme. Opět mě autorka překvapila a nezklamala ani náhodou.
"Dobro je někdy vnímáno jako zlo, ale jen dočasně."

ZÓNA
18.09.2015

Ač z moderní doby, jak mystické. Geniální text. Nebudu si hrát na to, že jsem porozuměl. Ale četl jsem. Jako smyslů zbavený. Jednoduché příběhy současných lidí se mísí s osudem, či životní poutí jednoho záhadného muže. Jsou propojeny, ale ne tak, jak by člověk myslel, že propojeny budou. Je to celé uhrančivé, tajemné a smutné. V knize nenajdete špetku humoru, trochu zábavy. Něco řídí naše osudy... Ale co??

pajunček
02.09.2015

Přidávám se k těm, kteří ji hodnotí jako skvělou! Autorka mile překvapila, po otřesné Hračce a dobrém Jumaroru je jako zjevení. Má tajemství, překvapení, ale hlavně atmosféru a perfektní konec. Nesouhlasím, že pochopí jen vyvolení, ale určitě se to hlavní skrývá "mezi řádky", takže nepatří k jednoduchým příběhům, které se čtou masově a velebí jako bestsellery. Tomu odpovídá i hodnocení, buď plný počet hvězd nebo minimum, žádný průměr a šeď, což ji trochu sráží procenta, určitě si zaslouží víc. Doporučuji!
A mimochodem - obálka je perfektní, přesně vystihuje obsah.

Ivana11
23.06.2015

Zvláštní kniha, stále máte pocit, co to jsou za příběhy, každá kapitola o někom jiném, že to spolu vůbec nesouvisí. Jen ten záhadný člověk, co spal na kartonu ve sklepě se pořád mezi kapitolami vracel. Na posledních dvou stránkách bum, tam vám to všechno docvakne a zapadne do sebe. Líbilo se mi to, doporučuji k přečtení.

ANATS
05.04.2015

Knížku jsem si půjčila proto, že mě zaujal obal...je to první knížka od této autorky, kterou jsem četla a musím jí hodnotit více než pozitivně. Velmi zajímavá knížka.....krásné prolínání lidských příběhů, líbila se mi ta ponurá atmosféra,jakou je psaná...
Konec překvapující :) nutí k zamyšlení...proto hodnotím pěti hvězdičkama....a doporučuji knihu každému....

playada
06.09.2014

Také bohužel nepatřím mezi vyvolené. Potřebovala bych vysvětlivky.

Jamka
18.07.2014

Kniha se ke mě dostala náhodou od přítele, který si jí chtěl přečíst. Nejdřív jsem ji chtěla odložit, ale pak jsem se k ní vrátila a musím hodnotit velice pozitivně. Vtáhlo mě to do děje a konec mě opravdu překvapil.

kilometr
15.06.2014

Skvělá kniha.Zatím ji hodnotím jako překvapení roku.100%.

audrey
04.12.2013

Knihu jsem až do jejího dočtení neodložila. Měla pro mě takovou zvláštní atmosféru. Nelze srovnávat s ostatními knihami autorky.

Loucillé
04.11.2013

Velice zajímavá kniha. Jiné jsou hodnoceny od této autorky hodně podprůměrně, např. Hračka. Tato byla moje první a určitě zkusím i další, abych měla možnost sama porovnat.
Do poslední chvíle jsem si říkala..no tak sakra, je ten Tichošlap opravdu člověk nebo Anděl, který vykonává Boží službu?? Určitě doporučuji přečíst, aspoň pro zajímavost.

stanza
01.11.2013

První kniha od autorky se mě líbila.

čohynka
27.09.2013

Po Hračce a Otrokovi jsem očekávala víc. Kniha mě nijak zvlášť nenadchla, ani nepřekvapila. Snad až posledních pár stránek. Konec mi připadal usekle - něco tomu prostě chybělo..

bikerkaul
17.09.2013

Po předchozím Jumaroru a Hračce jsem čekala od knihy víc. Celou knihu se v podstatě nic neděje, až poslední čtyři stránky vysvětlují o co vlastně vůbec jde.

Library&me
16.08.2013

V knize mi chyběl konec příběhu..nebo jsem četla nesoustředěně,..:o( Prolínání příběhů zajímavá, ale bez konce,..Toť můj názor.. Asi nejsem "vyvolená", viz. komentáře níže,.. :o)

Nacopak
02.08.2013

Čtivá knížka. Na to, jaké tajemno se okolo hlavní postavy odehrávalo, bylo pro mne rozuzlení jejího příběhu nezajímavé. Daleko zajímavější byly příběhy postav vedlejších.

Jaička
23.06.2013

Tak po dlouhé době kniha,přečtená za jediný den. Z počátku přišla zvláštní,ale pak jsem se od ní nemohla odtrhnout a četla dál a dál. Skvělé!!!

Knihomol22
28.04.2013

Maximálně zdařilé dílo, které neodložíte, dokud ho nedočtete.

slunečnice 33
21.03.2013

Kniha má velmi hluboký podtext, pochopí jen vyvolení... a tím je kniha ještě víc zajímavá - odděluje "mechanického" čtenáře od chápavého a vnímavého. Příběhy, které se v knize prolínají se mohou týkat kohokoli z nás - a také týkají, každý tam může poznat sám sebe nebo někoho ze svých blízkých. Je lidský, velmi autentický a zřetelně popsaný. Poznání a pochopení toho, co chtěla autorka čtenářům sdělit je však na každém z nás.... kdo umí, pochopí. A kdo pochopí, ten dojde k poznání něčeho velmi důležitého - věci mohou být jinak, než se zdají...

Houbička77
13.03.2013odpad!

Bohužel tuto knihu jsem nedočetla. Ne a ne se do ní začíst. Vůbec mě to nechytlo. Pro mě nezáživné.

RomanaH
12.01.2013

čekala jsem víc, posledních pár stran dobrý

Sylva Lauerová

Sylva Lauerová