Jumaroro

Jumaroro https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77785/bmid_jumaroro-hc0-77785.jpg 4 295 82

Karolína se vydává na dobrodružnou cestu do Jižní Ameriky, aniž by tušila, co přesně ji čeká. Její přítel Lukáš se nevrátil z dovolené a pátrání po jeho stopách hlavní hrdinku zavede až do brazilského deštného pralesa. V exotickém prostředí povodí amazonské delty se odehrává téměř mystický příběh s překvapivým vyvrcholením. Román Jumaroro v sobe spojuje napětí, exotiku a tajemno. S postupujícím dějem před čtenářem vyvstává spousta otázek, stupňuje se jeho představivost, zvědavost a očekávání, stejně jako pocit čehosi nepojmenovatelného, aby se mu ve finále zatajil dech, když na své otázky získá odpověď. Jumaroro je kniha, na kterou čekají všichni příznivci Sylvy Lauerové, nejkontroverznější osobnosti české literární scény. Třetí próza (a v pořadí již pátý titul) české spisovatelky a básnířky je věnována „všem zvědavým“.... celý text

fixit
03.02.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších knih za poslední léta. Měla by to být povinná četba pro mladé dívky v Čechách :-)

Makkulka
12.10.2019 5 z 5

Krásná kniha, pohltila mě od první stránky

jana1125
09.10.2019 3 z 5

Poutavá kniha , hezky se četla , až do konce čtenář neví ,jak příběh dopadne.

Misa25
20.05.2019 3 z 5

Nevedela jsem co od knihy cekat a uprimne jsem byla prekvapena z konce knihy, pribeh se vinul tak plynule, bez zjevnych padouchu, ze jsem byla prekvapena, ze posledni 4 stranky vse zmenily.

Réza4
26.02.2019 4 z 5

Zajímavý příběh, který jsem přečetla jedním dechem. A i když jsem konec očekávala a nějaké výhrady by se našly, tak výsledný dojem je za čtyři hvězdičky.
Ale vážně bylo nutné používat smajlíky a tučné písmo, které vám prostě tahá oči? Za typografii bych nejraději pár hvězdiček strhla.

silhavaemilka
25.02.2019 4 z 5

Velice zajímavá kniha. S hlavní hrdinkou prožíváte každičkou část vzrušující cesty po amazonii. Jen závěr mohl být trošičku rozvinutější.

Dasenda
18.02.2019 5 z 5

Napínavý příběh už jsem se k nemu i vratila ????

zeros
08.02.2019 3 z 5

Škoda, že tu není podrobnější škála hodnocení. Dal bych 50%. Výborný nápad, ale...totálně a až dětsky naivní chování hlavní hrdinky, tiskové chyby a ti smajlíci, to bylo co? První půlka super, pak to úplně ztratí rytmus, ale závěr zase dojem o něco vylepší...i když, že by byl tak překvapivý, to bych netvrdil. Spíš se mi líbilo, jak bylo vyústění příběhu podané.

Devil-Ivet
16.12.2018 4 z 5

Moje seznámení s touto autorkou a můžu s jistotou říct, že mě mile překvapila a odrovnala. Ač jsem se s hlavní hrdinkou zprvu nemohla sžít, tak jsem pak její osud doslova žrala. A závěr knihy byl překvapivý… Skvělé čtení :)

Pepina19
11.11.2018 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, celou dobu jsem měla husí kůži.

Jana283
07.08.2018 3 z 5

Přes mnohé výhrady k formě i obsahu jsem knihu přečetla s chutí. Hodně se mi líbil popis brazilské přírody i rituálů. V posledních 3 měsících mne pozvaly 3 české autorky na 3 místa světa (Václavová Atlantik, Hindráková Afrika a Lauerová Brazílie). K cestě by mne přesvědčila asi jen Lauerová. Její Brazílie je plná života,smyslnosti, barev, vůní, snů, tajemství a radosti. A s hlavní hrdinkou Karolínou - obyčejnou holkou, která se nestydí být sama sebou a otvírat se novým věcem, bych se asi mohla spřátelit a vyrazit na cesty...

MirkaProk
25.07.2018 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Zajímavý příběh s ještě zajímavějším a překvapivým koncem. Dlouho po přečtení jsem musela na tu knihu myslet

verunmerun
06.02.2018 4 z 5

Protoze jsem od narození staspitel,tak me konec knížky neprekvapil. Četla se mi dobre, akorát me iritovalo časte opakování již zminenych informací. Evokovalo to ve me, že se autorka "boji" aby čtenář zminena fakta nezapomnel. Hlavni hrdinka je na me az moc naivni a neobezretna.

Sandalkar
13.01.2018 4 z 5

Zajímavé dílo...Nejdříve jsem z knihy nebyla nijak odvázaná, po půl roce si ale vždy vzpomenu na vůni Amazonie, tajemno a skvělý závěr, který prostě není pro každého čtenáře. Jen více takových českých knih! Možná si ji přečtete jen jednou, ale v hlavě Vám uvízne.

adel_21
08.01.2018 3 z 5

Kniha plná očekávání, ovšem s neočekávaným koncem. Přečíst jednou a víckrát se k tomu nevracet. Nezapomenutelná - jen otázkou, jestli v dobrém slova smyslu. Nedá se vyprávět - kdo si nepřečte, nepochopí.

devildeny
30.08.2017 4 z 5

Originální dobrodružný a napínavý příběh s překvapivým sci-fi koncem. Autorka má osobitý styl psaní, ale po chvíli jsem si zvykla a vůbec jsem se u této knihy nenudila. Kdo má rád tajemno a přírodu, nechť neváhá tuto knihu přečíst.

Danago
22.08.2017 2 z 5

Karolína se vydává do Jižní Ameriky, aby našla svého přítele Lukáše, který se nevrátil z dovolené. Při pátrání se dostává až do brazilského deštného pralesa. Cesta za hledáním Lukáše začínala být dobrodružnou hrou. Ale je to opravdu jenom hra? Nápad na příběh je skvělý ! Bohužel zpracování je rozvláčné, nudné, popisné a hodně nezáživné. Do čtení jsem se musela nutit. Chování Karolíny se mi připadalo hodně naivní. Ovšem konec je naprosto šokující , překvapivý a nečekaný. Zůstala jsem s otevřenou pusou.

kitiara
17.08.2017 3 z 5

Děj knihy se táhl a musela jsem se po celou dobu téměř nutit jí číst. Ovšem konec mě dostal a donutil celý den o knize přemýšlet.

Scarllet
30.07.2017 5 z 5

Velmi zajímavý,napínavý, zvláštní příběh s ještě něuvěřitelným koncem. Dlouho jsem nad tím přemýšlela.

Torino
24.07.2017 4 z 5

Nejprve jsem se bála, že mě kniha nevtáhne. Já osobně mám raději knihy s přímými řečmi než s popisnými odstavci. Tady té přímé řeči zas až tolik není. Ale i tak jsem se do toho kupodivu hodně začetla a nechtěla knihu odložit. Co se děje týče, jsem si pořád myslela, že se tam nic moc neděje, stránky ubývaly a já si říkala, že na nějaké rozuzlené a dobrý konec má už autorka hrozně málo "času". Dokázala to ovšem všechno vypointovat na posledních asi 3 stránkách a byla to pointa nevídaná... O téhle knížce jsem ještě dlouho musela uvažovat.

tajemno napětí rituály a obřady Amazonie exotika

Sylva Lauerová
česká, 1962