Kupec benátský

Koupit

Benátky, 16. století. Mladý kupec Bassanio prohýřil veškerý svůj majetek a jeho jedinou nadějí, jak se dostat ze složité životní situace, je uzavřít sňatek s bohatou a krásnou Porcií. Na to, aby se mohl ucházet o její ruku, potřebuje ovšem peníze. Jeho přítel, vážený kupec Antonio, se za něj zaručí u starého lichváře Shylocka a patřičný obnos pro Bassania získá. Sám se tím ovšem dostane do velkých obtíží, když nemůže půjčku včas vrátit. Lakotný a zlý Shylock totiž důsledně trvá na dodržení podmínek smlouvy a cena, kterou mu má Antonio zaplatit, je skutečně bolestná… Přeložil Martin Hilský. Vydavatel: Academia - Praha...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/3422/kupec-benatsky-3422.jpg 4.3452

The Merchant of Venice (1596)

Literatura světová, Divadelní hry
Vydáno:, Academia

Kniha Kupec benátský

Andrée

Krásné drama, šalamounské rozuzlení. Čtení mě moc bavilo.

VladiKlaisner

Vtipné drama s dobrým koncem. Shakespeare patří díky své nadčasovosti k mým oblíbeným.

Jako všechny jiné city pryč se dějí,
pochybnost, propadání beznaději,
zelenooká žárlivost a chvění!

SSTknihy
07.11.2018

Je to zábavné, nadčasové, vtipné, poučné, krásně napsané, čtivé – prostě Shakespeare. Chválit jeho dílo je stejné jako nosit ony pověstné sovy do Athén. A ještě máme štěstí na skvělé překlady, myslím, že i díky nim mohou tohoto génia objevovat další a další generace.

rarášek
10.09.2018

Opět drama od Shakespeara, které jsem si užila, hlavně ty části s třemi truhlami. Já už se snad ani nesnažím ty postavy vypsané na začátku zapamatovat, prostě se už nějak v ději zorientuju. :D Tato komedie ukončila moji sbírku 11 shakesperových dramat z Levných knih a konečně mám sestavené jeho celé příjmení. Ale moc jsem si to sbírání a čtení užila. :D

Verrrunka
02.03.2018

Jak už jsem u Shakespeara zvyklá, trochu mi trvalo, než jsem se zorientovala v postavách, takže jsem často musela koukat na seznam postav. Ale jinak opět super dílo, myslím, že by mohlo být ve školách víc propagované, určitě je jednodušší než např. Hamlet, takže by mohlo zaujmout více studentů. A moje neinformovanost mě uvedla v omyl, kdy jsem si myslela, že jde o krutou tragédii a ona je to nakonec docela vtipná komedie.

Damato
12.02.2018

Co dodat k Shakespearovi a jeho knihám? Snad jen to, že jsem četla ve vlaku směrem do práce a málem přejela stanici, prostě je to čtení, kdy se začtete a najednou jste v jiném levelu- žádný spěch do práce, najednou jste jinde než v pondělním natřískaném vlaku plném otrávených lidí, kteří se mračí a nadávají na poměry, na počasí, na to že je pondělí....ocitnete se v jiném světě, sice taky takovém záludném, ale přeci vy víte, že je to JEN JAKO, blbý je, že po procitnutí v tom našem století se vlastně musíte dlouho ujišťovat, že fakt je to teď lepší. Ale opravdu je?

Gustik5
10.11.2017

Pro mě osobně dost možná nejoblíbenější Shakespearova hra, která si mě opravdu dokázala získat. A to hlavně proto, že nekončí tím pro onoho dramatika tolik typickým koncem, kde všichni či většina hlavních hrdinů zemře. Tady tomu tak nicméně není, a mě to nesmírně bavilo. Velmi mě také zaujalo filmové zpracování s Al Pacinem a Jeremy Ironsem.

DeniseMarini
07.06.2017

Jeden z mých nejoblíbenějších autorů. Tuto knihu jsem doslova zhltla za dopoledne a určitě se k ní budu vracet.

divadelní hry

William Shakespeare