Deník Anne Frankové

KOMIKSOVÉ VYDÁNÍ SVĚTOVÉ KLASIKY... Annelies Marie Franková (12. června 1929 - březen 1945) v roce 1933 s rodiči uprchla z Německa do Amsterodamu, kde se rodina od roku 1942 skrývala v zadním traktu firmy Opekta, kterou vlastnil Annin otec Otto Frank. Dospívající Anne psala od 12. června 1942 do 4. srpna 1944 deník. Po prozrazení skrýše byla rodina odvezena do koncentračních táborů v Německu, přežil jen otec. Anne zahynula v Bergen-Belsenu. Po válce otec deník vydal, byl přeložen do mnoha jazyků a zdramatizován... Český překlad tohoto grafického deníku čerpá důsledněji než anglická předloha z autentického Deníku Anne Frankové. Projevuje se to zejména v replikách (zachovávají věrněji dikci Anne Frankové, jak ji známe z překladu Miroslava Drápala a Michaely Jacobsenové), ale mnohdy i v komentáři. Tam, kde se autoři odchýlili od historických faktů v obrazovém ztvárnění, jsme byli nuceni převzít jejich verzi, aby nevznikl rozpor mezi ilustrací a textem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356996/denik-anne-frankove-c4o-356996.jpg 4.7147
Literatura světová, Komiksy, Biografie a memoáry
Vydáno, Triáda

Anne Frank's Diary: The Graphic Novel, 2017

Kniha Deník Anne Frankové

INCOGNITOREADER

Komiksové zpracování klasiky je podle mě dobrá cesta jak takové dílo přiblížit více lidem. Deník Anne Frankové jsem četl hodně dávno v rámci povinné četby ve škole a tak si ho už prakticky nepamatuji.
Výtvarná stránka hezky doplňuje deník mladé dívky a vybraný styl k tomu přesně sedí.
I humor tady vyznívá ještě více. Pokud někdo váhá jestli přečíst, tak komiks určitě je cesta jak se ke knize dostat.

AlčaH

Komiksové zpracování příběhu Anne Frankové se opravdu povedlo. Ilustrace v knize jsou krásné, některé až snové. Uchopit tak známý příběh, který je navíc psaný formou deníku, určitě nebylo snadné, ale autorům se to podařilo na výbornou. Vytvořili krásné a citlivé dílo, v němž se prolínají hrůzy 2. světové války s obyčejnými starostmi dospívající dívky, která se stále hledá a touží po společnosti, pochopení i lásce... Anne Franková byla výjimečná mladá dáma a stejně tak výjimečná je i tato kniha.

Beta.Knizkova

Ilustrace se opravdu podobají.

simecef

Komiksová verze umožnila známému příběhu z prostředí holocaustu nový, snový rozměr, takže se bude hodit hlavně rodičům, kteří chtějí historii zajímavě předat svým dětem.

Hema

Skvělé a citlivé ilustrace, Ari Folman prostě ví, jak na to!

Makyyy

Nečetla jsem původní verzi,přesto si myslím,že se komiks moc povedl.Knihu jsem koupila svému puberťákovi a i jemu se moc líbila.

Boboking
27.10.2020

Nikdy jsem zatím deník A. Frankové nečetl, tak aspoň tuto komiksovou úpravu. Přes nálepku nejčtenější knihy o holocaustu, je to v podstatě deník "pubertální" dívky, se všemi problémy s dospíváním, které jsou s tímto věkem spojeny. Samozřejmě vše pod "diktátem" touhy přežít to nacistické, protižidovské řádění. Přiznám, některé kapitoly mne dost překvapily... Zkusím sehnat i Deník, a zjistit, jestli to je komiksovou úpravou, nebo i v originálu.

Eridan
25.10.2020

Tohle se opravdu povedlo! Hned po přečtení Deníku jsem si smlsl na této komiksové jednohubce a velmi jsem si pochutnal. Mé oblíbené pasáže zůstaly zachovány, ty druhé zkráceny. Ilustrace jsou geniální a dávají knize nový rozměr, přesah a hlavně zdůrazňují Anniny pocity zejména humor a nadsázku, ale také melancholii a strach. Dal bych jako povinou četbu ve školách. Věřím, že by se líbila.