Léto s kovbojem

Léto s kovbojem https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12353/bmid_leto-s-kovbojem-thw-12353.png 4 378 103

Úsměvný prázdninový příběh studentky psychologie, která po setkání s vesnickým mladíkem nachází nové životní hodnoty a smysl existence. Uvědomuje si plochost vztahu se svým snoubencem a se svým novým přítelem se učí jednoduššímu pohledu na svět.

moničina
28.01.2024 3 z 5

Ešteže som videla viackrát film pred knihou, takže som si pri každom dialógu predstavila konkrétnu osobu, ktorú hral konkrétny herec. Bez stotožnenia knižného Honzu so skvelým Hanzlikom s jeho typickým úsmevom a hlasom ako aj postáv Dorkinych babičiek, perfektne zahraných skvelými herečkami taktiež s osobitným prejavom a hlasom by kniha nestála za veľa. A súhlasím s jedným z nižšie uvedených názorov , že kniha postrádala ten citový náboj a ľahkosť z filmu.

Kackac77
09.11.2023 4 z 5

Moc hezká knížka, krásné se čte a je to takové milé pohlazení. Člověk u toho úplně vidí toho Hanzlíka a Kolářovou. Taková hezká jednohubka do vkaku.

Hoblinka
18.09.2023 5 z 5

Krásný film a ještě krásnější knížka.

Placi
20.07.2023 5 z 5

V několik let starém rozhovoru s Danielou Kolářovou padla zmínka o osobním dopisu, který Daniela obdržela od Jaromíra Hanzlíka. Ten jí v dopise mimo jiné nádherně psal o tom, že se pro celou generaci (možná více generací) stali perfektním párem. Když čtete Léto s kovbojem, odvíjí se vám v hlavě film s dvojicí Kolářová-Hanzlík. To prostě jinak nejde. Přenádherný příběh o letním románku, který přeroste ve velkou lásku. Víc netřeba dodávat.

maryska09
17.05.2023 4 z 5

Film je krásný, poetický a milý a knížka v ničem nezaostává, jen má v sobě víc citu. Doporučuju všem jako krásné milé čtení, plné slunce, rosy a vůní.

Kekik
22.01.2023 5 z 5

Číst knihu, když film dabuji zpaměti, se může zdát jako zbytečnost. Opak je pravdou. Kniha mi toho dala tolik. I když stále nechápu, k jaké straně patří v rodině Honzův dědeček. A to jsem si tu větu četla několikrát.
Je pravda, že ze začátku knihy mě nepotěšil květnatý styl psaní. Ten já totiž nemám ráda. Když jsem si ale zvykla, byla jsem lapena nezapomenutelným letním příběhem. Smála jsem se nahlas, i když ty hlášky znám. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla.
Čtenářka výzva 2023: Téma 9. Kniha z bazaru DatabazeKnih.cz.

Nofar197
04.01.2023 3 z 5

Opět jeden z mála případu, kdy film dalece předčil knížku - prázdninový příběh Honzy a Doubravky plynul lehce a usmevne, zatímco v knize se lehkost jaksi rozplynula.

alef
01.01.2023 5 z 5

"jsi ohromná, krásná, ... jiná"

A pak,
poryv štěstí,
bláznivý smích,
nese se létem,
omamná vůně...
"Je léto, plné léto, léto k zbláznění."
... line se krajinou.

Malebný, létem vonící, laskavý příběh vás unese ... na pastviny,
kde kovboj gentleman,
noblesní pasáček krav,
potká svou životní lásku...
"Já věděl, že někde existuješ!"

K loňskému poslednímu čtenářskému zastavení jsem si vybrala letním sluncem vonící, jemnou melancholií přetékající, notoricky (filmově). známou letní romancí... a nechala se unést....
"Nepůjdete se (taky) projít?"

Svět kolem je prostý, louky a pastviny, kam se podíváš, je tak obyčejnsky upřímný, jak jen venkov dokáže být...
"Já znám široko daleko všechny krávy, ale vás sem tady ještě neviděl."

Shrnuto ... vánočně silvestrovské, jako ohňostroj zářící, 5ti * pohlazení po duši:-).

mol378
29.12.2022 4 z 5

Lehká četba pro letní pohodu i o Vánocích. Odpočinek, lehký úsměv, vůbec neškodí, že film vidím skoro každý rok. Ahoj Rusalko! Ahoj Macháčku! Paradoxem je, že toto mladistvé čtení jsem si zapůjčila při návštěvě Domova pro seniory v tamější knihovničce. Brzo vrátím, myslím, že dost omlazuje!

Katka2382
02.04.2022 5 z 5

Milá nostalgická jednohubka.Mam ráda jak film tak knížku.

peeetta
01.02.2022 4 z 5

Vůbec jsem netušila, že existuje knižní předloha ke stejnojmennému filmu. Během četby jsem si živě představovala scény z filmu. Překvapil mě závěr knihy, který se liší.

Kontryhelka
17.01.2022 1 z 5

Film ani kniha mi k srdci nepřirostly. I když mám tyto prázdninové příběhy ráda, zde narazila kosa na kámen. Bohužel.

Květinka008
16.01.2022 5 z 5

Kdo miluje film, nemůže nemilovat i knížku :-) Stejně jako u Holek z porcelánu - přesně podle filmu!

Blazule
10.12.2021 5 z 5

Na začátku jsem si myslela, že se snad ani nezačtu, ale nakonec mě strašně bavilo, že kniha plyne absolutně stejně jako film.

Mánička178
17.11.2021 4 z 5

Jak já se těším na léto a na slunko! Až tak opravdově ty řádky na člověka působí, vyprovokují ke snění a těšení, a když se něco takového povede, pak považuju knížku za zdařilou :) Milé, laskavé, vtipné, legendární! :)

Mauricie
02.11.2021 5 z 5

Při čtení doslova cítíte sluneční paprsky v zádech a vůni květin, sena i dobytka... Film mám ráda, ale kniha mě vysloveně nadchla.

IvetaZ
01.11.2021 5 z 5

Žádná jiná kniha nebo film mi tak dobře nenavodí léto jako toto. Film se drží předlohy, obojí je vtipné, milé a cítím tam takovou tu lásku, která šimrá v podbříšku, jako když se zamilujete až na půdu :-)

trynitrix
03.10.2021 5 z 5

Miluju film, tak jsem zkusila i knihu a nezklamalo :-)

Doubravka1975
18.09.2021 5 z 5

Tak už podle mé přezdívky, myslím není třeba vůbec žádný komentář :):):)
No, ale je fakt, že přezdívka je hlavně podle filmu, ale ve skupině knihomolů na fb, jsem dostala tip i na knihu.
Tak jsem si ji musela koupit domů, samozdřejmě s filmovou obálkou a jen mě překvapilo jak je tenká - jen 140 stran. Přečteno raz dva. ( Jo a ty čísla za, znamenají zase ještě něco jiného, ty nemají s tímhle vůbec nic společného....:):):):):):)

Magrata15
07.09.2021 5 z 5

Naprosto stejné, jako film. Naprosto stejně báječné, jako film. Stejné postavy, stejné hlášky. Moc jsem se bavila. Po všech hororech, co jsem teď přečetla, jsem potřebovala tuhle odpočinkovou knihu!