Make20 Make20 komentáře u knih

Ani později, ani jinde Ani později, ani jinde Delphine de Vigan

Byla to má první kniha od této autorky. Četla se úplně sama. Není to žádné oddechové čtení, na právě naopak. Donutí nás přemýšlet nad palčivými tématy dnešní uspěchané doby. Jen ten konec bych čekala jiný, ale autorka vlastně sama naznačila, že happyend se ne vždy koná.

06.10.2022 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Linda Castillo

Příběh neurazí, ale ani nenadchne. Kniha se četla dobře. Vyhovoval mi styl autorčina psaní. Líbilo se mi, do jakého prostředí byl příběh zasazen. Akorát dávná chyba hlavní hrdinky už byla poněkud navíc. Konec knihy byl přitažený za vlasy a oproti celé knize najednou moc akční. Co mě zarazilo, byly gramatické chyby (mi/my)!?!

07.09.2022 3 z 5

Když byla hodná Když byla hodná Michael Robotham

Ze začátku jsem měla problém se začíst. Nemohla jsem se zorientovat v hlavních postavách a v tom, co se komu vlastně stalo. Je malá Evie opravdu oběť nebo není? To mi vrtalo hlavou hodně dlouho. Druhá polovina knihy už byla hodně napínavá. Klidně bych zkrátila zdlouhavý a nejasný začátek a prodloužila konec. Tam se opravdu konečně začali dít věci... Doporučuji nejprve přečíst 1. díl.

30.08.2022 3 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Knížka pro mě byla dost velké zklamání. Neoriginální, žádné překvapení. Podle anotace a recenzí na internetu jsem čekala, že se dozvím něco nového o irské kuchyni.. to se však nestalo. Kniha je moc přeslazená, hlavní postava neustále o něčem pochybuje. Konec knihy byl velmi předvídatelný. Další knihy od autorky si už nepřečtu.

11.08.2022 1 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Tuto autorku mám moc ráda, její knihy se mi vždy velmi dobře četli. Tato je však oproti ostatním slabší. Na začátku příběh vypadal slibně, bylo to napínavé a mělo to spád. I přesto, že v knize vystupovalo hodně postav, neztrácela jsem se v nich. Konec knihy mně ale zklamal. Bylo to zbytečně zdlouhavé a přitažené za vlasy.

29.07.2022 4 z 5

Princezna Alžběta Princezna Alžběta Alison Weir

Vyprávění o životě princezny Alžběty I. od jejího dětství až po nástup na trůn se mi velmi líbilo. Kniha je založena na skutečných událostech a vše je beletristicky shrnuto. I přesto, že jsem historické romány dosud nevyhledávala, tato kniha mě velmi bavila. Rozhodně se chystám na další její knihy.

29.07.2022 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

O knize Prvok, Šampon, Tečka a Karel bych mohla mluvit pouze v superlativech. Kniha je skvěle a čtivě napsaná, příběh rychle ubíhá. Nikdy jsem neměla pocit, že by se autor zbytečně zasekl. Pořád se něco dělo. Miluji, když se u knih zasměju a vzápětí rozpláču a tady se to autorovi podařilo. Proto dávám plný počet hvězd.

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Kniha je napsaná poutavě a dobře se četla. Události v knize jsou mnohdy popisovány velmi nevěryhodně, ačkoli je to kniha založená na skutečnosti. To mi při čtení celkem vadilo. Na toto téma jsem četla mnoho lepších a propracovanějších knih. Z této mi "pobyt" v koncentračním táboře vyznívá poněkud zidealizovaným dojmem.

28.07.2022 3 z 5

Povídky o nelásce Povídky o nelásce Michal Viewegh

Povídková část byla poměrně dobrá, lehčí oddechové čtení. Některé povídky byly lepší, ostatní mně naopak příliš nezaujaly. Divadelní hra se mi do knihy nehodila, nudila mne. Bohužel jsem tuto divadelní část knihy nedokázala dočíst. Od knihy jsem vzhledem k předchozím autorovým knihám měla větší očekávání.

28.07.2022 2 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Napínavé od začátku až do konce, nešlo se od knihy odtrhnout, vtáhlo mě to do děje a tak to má u thrilleru být. Tak jak to tedy celé bylo? Měla jsem pár svých tipů, jak příběh dopadne. A na konci jsem byla hodně překvapená. Za mě je to rozhodně nejpodařenější autorčina kniha.

28.07.2022 5 z 5

U knížky jsem se opravdu velmi nasmála. Autor knihy mě baví na sociálních sítích a proto jsem se rozhodla přečíst jeho první knihu. Rozhodně nelituji. Sice sama nemám děti, takže si nedokážu představit, co všechno byla realita a co vymyšlené příběhy, ale každopádně jsem se bavila od začátku až do konce. Mnohem lepší než film.

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Kniha mě moc bavila. Ze začátku jsem tedy měla trochu problém s tím, kdo je kdo (v knize je mnoho postav). Ale později jsem se v tom zorientovala. Příběh byl napínavý až do posledního konce, s napětím jsem držela palce své oblíbenkyni a doufala, že to s ní dopadne dobře. Kniha byla podle mého názoru lepší než seriál.

22.07.2022 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Na pokračování knihy Než jsem tě poznala jsem se velmi těšila. Bohužel tato kniha zdaleka nebyla tak krásná jako ta předchozí. Hlavní hrdinka Louisa mě štvala svým chováním. Jsem ale fakt ráda za to, jaký konec si autorka vymyslela. Hlavně díky tomu a pěknému popisu New Yorku dávám plný počet hvězdiček.

21.07.2022 3 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Jsem velmi ráda, že jsem této autorce dala šanci. Opět se mi líbilo střídání vyprávění dvou postav (tentokrát je to babička a vnučka). I když se v knize řeší velmi smutné téma odcházení, příběh mě bavil. Líbila se mi autorčina představa, jak by vypadalo nebe. Závěr knihy sice otevřený, ale s koncem, který jsem si celou dobu přála :)

21.07.2022 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Mně se kniha Bábovky četla velmi dobře. I když v ní je mnoho postav, neztrácela jsem se v nich, jak mnozí psali. Líbilo se mi, jak se postupně příběh rozvíjí a čtenář zjišťuje, že jsou osudy jednotlivých postav vzájemně provázané. U knihy jsem se zasmála, ale i jsem si pobrečela - takové knihy mám velmi ráda.

20.07.2022 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Pan Hartl mě svou tvorbou vždy dokáže velmi pobavit a kniha Nejlepší víkend není výjimkou. Líbilo se mi vyprávění z pohledu několika postav, je zajímavé vidět na problém různé názory. Nechápu mnohá negativní hodnocení autorových knih. Já si u nich vždy příjemně odpočinu a soucítím s hlavními postavami.

18.07.2022 5 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Tato kniha se mi velmi líbila.

18.07.2022 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Kniha mě moc bavila. Byla to první kniha od této autorky, která se ke mě dostala. V půlce knihy jsem měla tip, jak by to mohlo dopadnout. Ale pořád jsem si říkala, že to přece není možné... A vida, bylo. Takže mě rozuzlení na konci nepřekvapilo, ale přesto mě kniha velmi bavila a mám v plánu se k ní ještě vrátit.

18.07.2022 5 z 5

Čas něhy Čas něhy Lenka Lanczová

(SPOILER) Čas něhy je má nejoblíbenější knížka od paní Lanczové. Byla to zároveň první kniha od ní, kterou jsem přečetla. Vypráví o letní lásce jedné mladé slečny, která má trávit čas na chatě se svým bráchou a jeho kamarády. Do jednoho z nich se zamiluje. Konec knihy je otevřený a já stále doufám, že autorka napíše pokračování. I když takto si můžu myslet, že spolu Petra a Tadeáš zůstali :)

15.07.2022 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Knížku jsem naštěstí četla dříve, než jsem viděla film. Nevěděla jsem tedy, jak příběh dopadne. A takový konec jsem tedy nečekala, probrečela jsem ho. Autorka knížku napsala velmi pěkně. I když jde o romantiku pro ženy, kniha není přeslazená. Několikrát jsem se u ní i zasmála. Je to nejhezčí knížka od JOJO a rozhodně se k ní ještě vrátím.

14.07.2022 5 z 5