Make20 Make20 komentáře u knih

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Tato knížka je spíše pohádka pro děti o mladých kouzelnících, kteří začínají studovat školu čar a kouzel v Bradavicích. Po několika letech jsem se k ní vrátila a opět se mi líbila stejně jako když jsem jí četla v dětství. Skoro bych mohla říct, že se mi v knižním podání příběh líbí více než v tom filmovém zpracování.

14.07.2022 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Příběh byl velmi napínavý. Sice ne od začátku, chvíli mi trvalo, než jsem se začetla a než konečně vznikla nějaká zápletka. Hlavní postavy mi byli nesympatické a říkala jsem si, proč se chovají tak hloupě. Knížka byla čtivá a proto dávám plný počet hvězdiček. Rozhodně to je nejlepší kniha od této autorky.

14.07.2022 4 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Z knihy mám rozporuplné pocity. Téma je opravdu náročné, i když zajímavé. Přečetla jsem mnoho knih s touto tématikou a tato patří k těm pro mě slabším. Často jsem se ztrácela v tom, která postava zrovna příběh vypráví. Kdo je jedna z hlavních vypravěček jsem zjistila až skoro na konci knihy. Závěr je pěkný a obsah děsivě mrazivý, jelikož pravdivý podle skutečností.

13.07.2022 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Knížka se mi moc líbila, rozhodně se k ní ještě budu vracet. Dlouho jsem se ze začátku nemohla začíst, ale poté byl příběh napínavý a rychle se odvíjel. Moc smutná a zároveň krásná a napínavá kniha.

12.07.2022 5 z 5

Pohřběte své mrtvé Pohřběte své mrtvé Louise Penny

Toto je velmi napínavá severská detektivka od šikovné autorky. V celé knize se prolíná více dějových linek. Jedna z nich je pokračování předchozího dílu, který jsem bohužel nečetla. To ale k pochopení děje vůbec nevadilo. Od začátku až do konce byla kniha velmi napínavá a já jsem byla zvědavá, kdo je tedy vrahem/vrahy. Už se chystám na další díl!

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Tak toto bylo velmi náročné čtení. Text byl velmi čtivý a přečetla jsem ho za pár večerů. V knize sledujeme odsun Němců z Brna z pohledu Gerty, která jde jen s pár věcmi a svou maličkou dcerou. Sledujeme pak její život až do samotného konce. Život se s ní opravdu nemazlil. To, co ti lidé zažívali si vůbec nedokážu představit...

11.07.2022 5 z 5

Daleko od stromu Daleko od stromu Robin Benway

Tato kniha se četla velmi snadno. Samotný příběh mě velmi zaujal, ale nesouznila jsem s hlavními hrdiny. Spíše mi dost lezli na nervy, jejich chování jsem často naprosto nechápala. Věřím, že mládež bude s touto knihou spokojená. Já už se však k této autorce příště vracet nebudu. Dávám proto jen 3 hvězdičky.

11.07.2022 3 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

V této knize jsem se poprvé setkala se společenstvím Amišů. Nevěděla jsem, že v dnešní moderní době někdo ještě žije tímto způsobem. Bylo velmi zajímavé poznat jejich život a pravidla. Bavil mě celý příběh. Autorka také barvitě vylíčila tamní přírodu. Když jsem se prokousala první polovinou knihy, druhá už se četla naprosto sama. Byla jsem zvědavá, jak to s Katie i její právničkou nakonec dopadne

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Knihu jsem si vybrala, protože jsem na ní slyšela samou chválu. Příběh byl velmi napínavý a dá se říci, že pěkný, i když náročný. Hlavní hrdinka si prošla mnoha velmi těžkými zkouškami, život se s ní nemazlil už od narození. Kniha se četla skoro sama, rozhodně stojí za přečtení a už se těším na další autorčinu knížku.

11.07.2022 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Autorka vypráví silný a velmi smutný příběh jedné dívky, ženy. Sledujeme ji od jejího narození, přes dospívání až po dospělost. Celou dobu jsem byla napnutá, jak se bude její příběh odvíjet dále. Několikrát jsem byla překvapena, spíše bohužel nemile.

08.07.2022 4 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Z této knihy jsem byla unešená. Ráda bych napsala, že byla krásná. I přes to, čím si autor knihy prošel, prožil krásný a naplněný život. Několikrát jsem uronila slzu - hlavně na konci. Kniha se velmi dobře četla. Po celou dobu jsem měla pocit, jako by mi to sám autor vyprávěl - to díky tomu, že často používal oslovení přítel. Měla jsem pocit, že Eddieho osobně znám.

08.07.2022 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Kniha předčila mé očekávání. Sci-fi příliš nevyhledávám, ale u této knihy jsem udělala výjimku, protože se mi moc líbila kniha Marťan od tohoto autora. I přesto, že je v knize mnoho odborných pojmů z fyziky, astronomie a dalších vědních oborů, kterým nerozumím, vůbec to nevadilo. Příběh byl velmi napínavý, a díky prolínání současnosti s minulostí jsme stále více zjišťovali, co se děje.

08.07.2022 5 z 5

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

První knížka, kterou jsem od autorky četla a hned jdu objednávat další. Příběh se mi velmi líbil a byla jsem zvědavá, jak to dopadne. Autorka mě velmi mile překvapila.

15.06.2022 5 z 5

Nikdy Nikdy Andreas Pflüger

Od této knihy jsem měla asi přehnaná očekávání. Příběh byl uvěřitelný, bylo zde použito několik skutečných postav a události. Kniha se mi však nečetla moc dobře, příběh byl zdlouhavý a zamotaný a ztrácela jsem se v ohromném množství postav. Především kvůli tomu strhávám body.

09.06.2022 3 z 5

Respektovat a být respektován Respektovat a být respektován Pavel Kopřiva

Z přečtení této knihy si odnáším mnoho zajímavých poznatků pro výchovu dětí (vlastních i cizích). U mnoha vět jsem se pozastavila a řekla si "jo, přesně tohle na mě působilo dobře a tohle špatně, když jsem sama byla dítětem". Doufám, že až sama budu mít vlastní děti, že budu mít dostatek trpělivosti, abych k nim přistupovala s respektujícím přístupem. Ke knize se rozhodně ještě vrátím.

26.04.2022 4 z 5

Kruh Kruh Rona Halsall

Knihu jsem dočetla jen se sebezapřením. Zaujala mě její obálka a při přečtení prvních stránek jsem očekávala napínavý thriller. No. Myslím, že thriller to úplně nebyl. Konec mě také nepřekvapil, ale byla jsem ráda za to, jak to dopadlo. Nedokážu říci, která z postav mi byla méně sympatická - všechny byly na pěst. Proto dávám jen dvě hvězdičky (za styl psaní, který se mi líbil).

26.04.2022 2 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Z této knihy mám rozporuplné pocity. Na jednu stranu se četla velmi dobře, jelikož autor má super styl psaní. Na druhou stranu v knize je tolik násilí, že jsem se těšila, až knihu budu mít přečtenou. Několikrát jsem pár odstavců přeskočila, protože se mi z toho až dělalo zle. Je děsivé, že se tohle opravdu dělo. Dávám autorovi plný počet hvězdiček.

Minulosti neutečeš Minulosti neutečeš Anders Roslund

Kniha Minulosti neutečeš je další skvěle propracovaná severská detektivka. Autor vypráví napínavý příběh, který mě bavil od začátku až do konce. Prolínají se zde dvě dějové linky, které spolu navzájem souvisí. Od tohoto autora je to má první knihu a určitě není poslední. Mohu vřele doporučit. Jsem ráda, že jsem si ji zakoupila.

Spinkej sladce Spinkej sladce Anders Roslund

Další napínavý příběh od tohoto autora mě opět zaujal a nemohla jsem se od něj odtrhnout. Je těžké napsat, že se mi kniha líbila, jelikož se v ní řeší velmi odporné téma pedofilie. Některé pasáže jsem četla s odporem a byla jsem znechucená postavami, které děti zneužívají. O to více jsem opět fandila detektivu Grensovi, že s pomocí svého přítele Pieta Hofmanna se všemi šmejdy zatočí a pošle je za mříže.

Mladý sokol Mladý sokol Sabine Ebert

Pokračování série o životě šlechty a poddaných z 12. století. Do tohoto dílu jsem se začetla mnohem více než do předchozího. Autor vypráví o neúspěšné křížové výpravě do Svaté Země, ze které se vrátí jen hrstka přeživších. Opět se setkáváme s především s Fridrichem Švábským, ale i s Adélou a Gundou, jejichž příběh autorka také krásně vylíčila. Těším se na další díl!

20.04.2022 5 z 5