Make20 Make20 komentáře u knih

Chyba jejího manžela Chyba jejího manžela Sheila O'Flanagan

Kniha na mě působila jako nenáročná oddechovka pro ženy. Děj by poměrně zdlouhavý, čekala jsem nějaké drama či zvraty. Ale nic takového se bohužel nekonalo. Přišlo mi, že autorka měla až moc často feministické narážky o síle žen. U knihy mě zaujala obálka a čekala jsem od ní víc. Za mě zklamání, nevrátila bych se k ní.

19.04.2022 2 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Další skvělá kniha od paní Mornštajnové. Autorka vypráví příběh očima otce a dcery. Je zajímavé sledovat ten samý příběh z pohledu dvou lidí. Moc se mi líbil popis postav i celkově styl psaní. Knihu jsem přečetla za dva dny, ocenila bych, kdyby byla delší. Konec byl překvapivý, ale zůstal jaksi otevřený. Zajímalo by mě, co se s postavami stalo dál.

19.04.2022 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Další krásná i když velmi smutná kniha od této autorky mě naprosto pohltila. Přečetla jsem ji během pár večerů. Čím dál jsem se v knížce dostávala, tím lépe jsem chápala život všech postav. Hlavní postavy Hany mi bylo neskutečně líto, ale zároveň jsem ji obdivovala za to, jak je silná a dokáže dál bojovat. Určitě se k této knize ještě vrátím.

19.04.2022 5 z 5

Smrt v zádech Smrt v zádech Harlan Coben

Pro mě zatím nejlepší Cobenova kniha. Četla se velmi dobře, dej byl napínavý až do posledního konce. Jen kvůli přeslazenému konci a překombinovaným motivům vražd strhávám hvězdičku.

23.03.2022 3 z 5

Utajená dcera Utajená dcera Kelly Rimmer

Kniha se mi četla dobře, ale hodnotím ji jako průměr.

11.03.2022 3 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Přečetla jsem všechny knihy od pana Hartla a tato mě opět nezklamala. Byla to příjemná oddechovka, dobře se četla. Nevadí mi, že příběh je málo uvěřitelný až pohádkový. Já příběh hltala od začátku až do konce. Ten se mi mimochodem moc líbil. Byla jsem napnutá do poslední chvíle, jak to dopadne.

24.02.2022 4 z 5

Dobrá matka Dobrá matka Sinéad Moriarty

Líbil se mi příběh, byl moc dojemný. Ale nebavilo mě, jakým stylem autorka píše.

10.02.2022 3 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Kniha mě naprosto pohltila. Nemohla jsem se odtrhnout, pak však přišly chvíle, kdy byl příběh tak moc nefér a krutý, že jsem nemohla chvíli číst dál. Bála jsem se, co se dal dozvím. Každopádně dávám 5 * a na přečtený příběh jej tak nepřestanu myslet.

30.01.2022 5 z 5

Teď, nebo nikdy Teď, nebo nikdy Harlan Coben

Kniha byla napínavá, ale až v poslední třetině mě to opravdu začalo bavit. Předtím jsem přeskakovala odstavce. Byly totiž zbytečně zdlouhavé a nicneříkající.
Celkově hodnotím jako lepší průměr, samotný příběh se mi líbil.

14.01.2022 3 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Knížka se mi líbila. Nemohla jsem se odtrhnout, opravdu napínavé. Jen konec trochu přitažený za vlasy.

08.01.2022 3 z 5

Zůstat s Lucy Zůstat s Lucy Tammy Greenwood

Byla to příjemná oddychovka. Líbil se mi hlavně závěr.

30.12.2021 3 z 5

Sama proti všem Sama proti všem Brian Freeman

Když jsem knížku brala do rukou, myslela jsem, že jde o napínavý thriller. Bohužel jsem byla zklamaná. Prvních pár stran bylo napínavých, ale další 2/3 knihy zdlouhavé a stále se opakující podobný děj. Přiznám, že pár odstavců jsem přeskočila. Od této knihy jsem očekávala něco víc. Bavil mě jen závěr, kde se vyjasnilo, o co vlastně celou dobu v průběhu jde.

20.12.2021 2 z 5