Smrt v zádech

Devátý thriller Harlana Cobena, který dobyl 1. místo žebříčku bestsellerů New York Times. Myslíš, že víš, co je pravda. Pravda je, že nevíš nic. Maya Sternová přišla téměř o všechno, co drželo její život pohromadě. Coby elitní pilotka se během mise v Iráku dopustila osudové chyby a musela odejít z armády. Její sestra Claire byla zavražděna při loupežném přepadení a brzy nato se před Mayinýma očima stal obětí střelby také manžel Joe. Maya se snaží postarat o malou dcerku a čelit pravidelným nočním můrám. Spolupracuje s policií při hledání Joeových vrahů a pokouší se nějak se se vším vyrovnat. Pár dní po Joeově pohřbu však na nahrávce natočené doma skrytou kamerou zahlédne něco, co její svět znovu převrátí vzhůru nohama…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/319173/smrt-v-zadech-mXg-319173.jpg 4.4358
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno, Knižní klub

Fool Me Once, 2016

Kniha Smrt v zádech

Lumír23
29.11.2020

Mě se nezdá být přínosným příběh, popisovaný očima osoby jenž jej prožívá s tím, že ona osoba, mě jako čtenáři, celou dobu lže. Takhle ani nemám šanci hledat viníka. Že mě napadne, že tam je rozpor, dobrá, ale proč bych měl nevěřit někomu, kdo vypráví, popisuje, co se děje, jak myslí, jaké vzpomínky má??? To je knižní perverze. Nebo prostě nechápu a nelíbí se mi takové manipulování se mnou.

Lenia1606
28.11.2020

Super! Konec parádní!

Annapans
28.10.2020

Závěr byl nečekaný a brilantní, to jednoznačně. Bohužel musím říct, že jsem se druhou půlku knihy nudila. Přišlo mi to zbytečně natahované a stále dokola se omílaly stejně věci, které děj zbytečně natahovaly. Jakoby autor potřeboval vytvořit alespoň 70 stran navíc.

certik003
02.10.2020

Po Cobenovi sem sáhle cíleně, protože je to pro mě sázka na jistotu. A byla i tentorkát, dokonce ještě lepší než jindy, protože po čtivém a napínavém ději přišel hodně nečekaný a překvapivý závěr, který mě naprosto dostal.

stesti.s.knihou
21.09.2020

(+ SPOILER) Hlavní hrdinka Maya se vypořádává s neobjasněnou vraždou manžela. Krátce po jeho smrti si do domu pořídí kameru, čistě pro jistotu, aby viděla, zda se v její nepřítomnosti neděje něco podezřelého (třeba když chůva hlídá její malou dceru). Jednoho dne na kamerovém záznamu objeví něco, co ji doslova vyrazí dech - na kameře se objevuje její zemřelý manžel Joe, jenž si s úsměvem hraje s jejich dcerkou. Maya okamžitě konfrontuje chůvu s dotazem, co se vlastně děje, ale chůva ji fyzicky napadne, uteče z domu a vezme sebou pro jistotu i flashku s uloženým záznamem. Maya tak nemá žádný hmatatelný důkaz, to jí ale neodradí od pátrání po tom, co vlastně na videu viděla.
Když se k pátrání přidá možná souvislost mezi úmrtím její sestry, ke kterému došlo před pár lety, celá situace se začíná komplikovat. Maya jakožto bývalá členka armády má díky svým kontaktům přístup k mnoha důležitým informacím, které ji krok po kroku odhalují události minulých dní.
Thriller se mi moc líbil, jednoduché napínavé čtení, které vtáhne do děje a zároveň není tuctové. Coben je prostě sázka na jistotu.

Zuzik12
07.09.2020

Harlen Coben je pro mě záruka, že nešlápnu vedle. Další skvělý příběh z pera tohoto spisovatele. Jeho nápady a zvraty - opravdu mistr ve svém oboru a už dlouho se u mě řadí mezi top 10 spisovatelů.

Olous1
21.08.2020

Bravo pane Cobene.Tak tohle byl fantastický čtenářský zážitek. Od začátku knihy do konce vás pan autor nenechá vůbec vydechnout. Jsem velmi spokojená a jdu do dalšího díla.Za mě 100%,určitě si ji přečtete.

MilanCFC
02.08.2020

Konečně opět pětihvězdičkový Harlan Coben! Po poněkud slabších a až skoro průměrnějších knihách Šest let a Chybíš mi hlásíme návrat ke špičce a snad i bezchybnému dílu, od kterého jsem se nedokázal odlepit. Téma a hlavní zápletka zcela jasné, dobře navázané na Cizince, žádné překombinování děje, navíc také trochu toho vojenství, takže jedině dobře. No a pak ten závěr. Ten neuvěřitelný, bravurní, nečekaný a konečně také další nekýčovitý závěr! Coben to měl vše doladěné, vše správně navazovalo a všechno mělo svůj smysl, jestli mi rozumíte. Tomu snad nejde nic vytknout.
Jediný problém bych měl snad jen s překladem (za což autor očividně nemůže). Takové zvláštnosti se v něm objevují, a je mi úplně jasné, jak to bylo v originále a jak se nechal překladatel unést. Nemluvě pak o češtině samotné. Tak či tak každopádně, parádní knížka!