Kruh

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Když Mel otevře dveře krásné horské chaty uprostřed Grizedaleského lesa, kde se měla setkat se svým manželem Lukem a s dětmi Callumem a Tessou, pocit radosti ze společné dovolené je ten tam. Chata je prázdná, krbová kamna vychladlá, po zemi rozházené oblečení. Na krbu visí lístek se zprávou: šli jsme se projít. Mel spadne kámen ze srdce, jsou v pořádku. Ale jakmile se venku setmí a chatu obklopí černočerná tma, pocit bezpečí vezme za své. Mel zkontaktuje horskou službu a nahlásí zmizení manžela s dětmi. Pátrání však nepřinese žádné výsledky. Jako by se po nich slehla zem. Detektiv Stevens se s kolegyní Locketovou ujímá vyšetřování pohřešovaného otce a dvou dětí. Když se pustí do pátrání, začnou na světlo vyplouvat skutečnosti, které případ zamotávají čím dál víc. Kdo je oběť a komu zmizení hraje do karet? Čím hlouběji policie proniká do vztahů mladé rodiny, tím víc se točí v kruhu, ze kterého není úniku. Vše je propojené se vším. Chybu ale může udělat každý. A pak se kruh otevře. Psychothriller Kruh je znepokojivý a spletitý příběh rozdělený do čtyř rovin vyprávění v minulosti a přítomnosti, které se navzájem prolínají. ... dokud nedojde k vraždě…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458681/big_kruh-t67-458681.jpg 3.8218
Žánr:
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Katto
Originální název:

Love You Gone, 2018


více info...
Nahrávám...

Komentáře (77)

Kniha Kruh

begonie226
29. listopadu

Dějově napínavá kniha, kterou jsem si ráda přečetla. To co na první pohled vypadalo jasně se po několika stránkách úplně převrátilo a pak už jsem byla zvědavá jak se celé drama rozuzlí a jak z toho vyjdou hlavní aktéři.

josska
18. listopadu

Kruh jsem viděla všude,četla,že je to super čtení,,a najednou byl v knihovně,tak jsem do něho šla,,a jo líbilo se mě to,zvrat-y co jsem moc nečekala,bylo to napínavé,jsem ráda,že jsem si ji přečetla...


Marekh
09. listopadu

Tuto knihu jsem snad viděl téměř u každého čtenáře na Instagramu nebo u natáčejících na BookTube. Musím se přiznat, že kniha mě dlouhou dobu lákala, a tak jsem podlehl a do tohoto psychothrilleru jsem se ponořil.

Kniha má 4 části. Střídá se současnost s minulostí. Kniha se četla celkově dobře, ale asi jsem očekával od knihy větší napětí. Možná jsem čekal, že mě kniha ještě více strhne a budu lapat po dechu, ale úplně tomu tak nebylo. Každopádně kniha nebyla špatná a myslím si, že stojí za přečtení. Odhal jsem správně závěr knihy a závěr mě tudíž nepřekvapil, takže žádné překvapení se tentokrát nekonalo, ale to nevadí.

Často čtenáři po přečtení této knihy říkali, že se v této knize nachází téma, o kterém se příliš v knihách nepíše a obecně se o něm ve společnosti nemluví a musím uznat, že je to pravda. V knize se vyskytují další závažná témata.

Mamka mi v minulosti vyprávěla skutečný příběh, který má námětově spojitost s touto knihou a nemohl jsem tomu uvěřit, ale byla to skutečnost! Myslím si, že se jedná spíše o ojedinělé případy, ale určitě existují a je třeba určitě jim věnovat pozornost, kterou zasluhují. Autorka chtěla na tuto oblast upozornit. Oč se jedná se už dočtete v této knize.

Kniha obsahuje EPILOG, DOPIS OD RONY a PODĚKOVÁNÍ.

Kniha má moc pěknou obálku.

gordon13
08. listopadu

Na KRUH jsem se dost těšila a začátek mě příjemně namlsal, ALE...zaprvé jsem zjistila, že příběh je úplně o něčem jiném než jsem myslela, že bude. Což nevadilo, protože mě i tak hodně zajímalo, jak se vyvine...no, ale bohužel se to převrátilo v takovou ptákovinu, ve všech rovinách nepravděpodobnou, až jsem žasla jak to autorka mohla vůbec vyplodit!
A ten manžel! To byl tedy CHLAP !!!

petaSk
14. října

Vztahový thriller o manipulaci s neobvykle převrácenými rolemi. Čtení mě bavilo a rychle odsýpalo. Jedná se ale pořád o lehce nadprůměrnou knihu. Ale já už toho od žánru moc nečekám.

michterhel
16. září

V posledních měsících jsem podobných psychothrillerů přečetl víc a tento mi z nich vychází jako nejslabší. Není vyloženě špatný, ale styl vyprávění připomíná slohovku (překlad?), ani jedné z postav nejde vyloženě fandit, jak jsou všechny nesympatické. A hlavní mužská postava? Ten snad nemá k..le, fňukal jeden. 3 1/2*, na 4 to není.

katynka78
03. září

Nádherná obálka, úžasné barvy.
Původně jsem neměla v úmyslu ji číst, ale když jsem ji viděla v knihovně v poličce mezi novinkami, hned jsem po ní intuitivně chňapla. Nějak jsem ji tam nemohla nechat.

A nelituju, ani trochu. Možná dle komentářů níže někdo očekával krvák a tím pádem byl zklamán, ale osobně na krváky nejsem a krvák jsem v tom opravdu po přečtení anotace ani neviděla.

Je to psychologický thriler, který nenechá čtenáře v klidu. Vtáhne vás to do děje a vy chcete vědět, co se rodině Mel děje. A v hlavě vám to šrotuje. Spisovatelka dává náznaky a vám se objevují teorie, ale vše špatně.
Postupně se karty odkrývají a nestačíte zírat. V knize je totiž hlavním tématem něco, co se velice málo objevuje jak v literatuře, tak ve filmu a ve společnosti je docela tabu.
O to byl příběh poutavější a velice výborně napsaný.

Líbí se mi i to, že ani postavy, kterým držíte pěsti, nemají nakonec takové štěstí, jaké by jim dali jiní spisovatelé. Vyložený happy end se nekoná. Každý dostane určitým dílem za vyučenou, každý si nese šrám. A to je dobře.
V běžném životě taky nebývají čisté happy endy.

Moc se mi tato kniha líbila. Hltala jsem ji a četla dál a dál, abych věděla, jak to dopadlo.

Zůstalo tam však jedno klišé, které se u těchto témat používá, ale obávám se, že to klišé je často jediným řešením problému.

Doporučuji a považuji tuto knihu za jednu z top letošního roku.

Lenísek
26. srpna

Když Mel nahlásí zmizení jejího manžela s dětmi, nemá ani tušení, co ji čeká.

Začátek se mi líbil nejvíc - když se do vyšetřování pustila policie a vše skryté začalo vyplouvat na povrch. A čtenář zjistil, že to všechno bylo jinak, nebo nebylo?

Ačkoli jste dlouho netušili, kde je vlastně pravda, vůbec to nepůsobilo překombinovaně. Naopak jsem hltala každé další slovo, protože se mi Kruh nechtěl ani na moment odkládat.

Vyprávění z minulosti a přítomnosti do sebe hezky zapadalo. Rona Halsall vymyslela nejenom skvělou psychologickou hru, ale zapracovala do příběhu i ne tak časté téma a podle mě se jí to povedlo na jedničku.

Kruh je napínavý, závěr překvapivý a já ho všem doporučuji.

1