Respektovat a být respektován

Výchova dětí založená na uplatňování moci a síly je vyčerpávající a přitom málo účinná. Má negativní dopady nejen na plnění každodenních oprávněných požadavků, ale také na sebeúctu, rozvoj osobnosti a vzájemné vztahy všech zúčastněných stran. Totéž platí i pro komunikaci dospělých mezi sebou, kdykoliv v ní převládne vzájemný boj o moc. Kniha Respektovat a být respektován je určena všem, kteří se snaží o partnerský, respektující přístup ve výchově, vzdělávání a v mezilidských vztazích. Nabízí jednak postupy a dovednosti okamžitě využitelné v praxi, jednak pohled na širší souvislosti mocenského a respektujícího pojetí výchovy, vzdělávání a komunikace. Je využitelná nejen pro rodiče a učitele, ale pro všechny, kteří chtějí investovat úsilí do rozšíření repertoáru svých komunikačních dovedností pro zvládání běžných i náročných životních situací. Přirozeným důsledkem osvojení těchto postupů a dovedností je udržení vlivu i dobrých vztahů a vzrůstající pocit vnitřního klidu, sebeúcty a kompetentnosti. Autoři jsou známí jako lektoři stejnojmenného kurzu, který je již řadu let organizován po celé ČR....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56109/respektovat-a-byt-respektovan-GmQ-56109.jpg 4.4148
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika, Rodina
Vydáno, Spirála

Kniha Respektovat a být respektován

WildEv

Přijde mi to poněkud přehnané. To aby si člověk před dítětem s prominutím ani neuprdl. Jo, s některými pasážemi souhlasím, spousta z nás žije ve stereotypech, neříkám, že já ne. Sama se zajímám o alternativní způsoby výchovy, ale tohle už je na mě asi trochu moc, nebo jsem do tohoto bodu možná spíše ještě nedospěla, třeba někdy později. Ano, je důležité, aby dítě bylo šťastně, spokojené samo se sebou, mít nějaké hodnoty, ale k těm se dá dostat i jednoduše tím, že své dítě milujete a přijímáte jaké je.

Verrrunka

Perfektní kniha, měla by být jako povinná výbava každého rodiče. Jsem ráda, že jsem konečně narazila na knihu o výchově z českého prostředí, se kterou můžu naprosto souhlasit. Měla jsem ji půjčenou z knihovny, ale rozhodně si jí pořídím domů.

Berny97
02.12.2019

Za mne nejhodnotnejsi kniha o vychove a komunikaci jako jsem kdy cetl. Cely odborny tym autoru v cele s neslabnouci bojovnici za modernejsi skolstvi Jano Novackovou prokazuje hluboke znalosti na poli komunikace, vychovy, respektu a vzdelavani obecne. Tato kniha by mela byt bibli pro kazdeho rodice, ucitele, trenera a vlastne uplne pro kazdeho. Velke bravo!

Pavlnka
23.09.2019

Zajímavá a poučná. Nutí přemýšlet.

Malachime
12.08.2019

Tahle kniha se čte spíš jako učebnice, musíte si ji dávkovat, aby z ní ve vás něco zůstalo a neustále se k ní vracet. Je v ní tolik nových podnětů ke změně v komunikaci nejen mezi rodiči a dětmi, ale i mezi dospělými. Z vlastní zkušenosti tvrdím, že změny jdou velice postupně a pomaličku, musíte být hodně v přítomnosti, abyste mohli tuto komunikaci začít zasazovat do své současné. Dochází ke změně uvažování a zažitých způsobů, které se předávaly v rodinách po generace, ale věřím, že když se chce, tak to jde. Mnoho lidí tuto knihu nechápe a s technikami v ní zmíněné nesouhlasí, těm bych radila, aby nejprve začali více zkoumat sami sebe a budovat svou sebeúctu a sebevědomí.

"Sebeúcta se vztahuje k tomu, kdo jsme, jakou máme hodnotu jako lidé. Znamená také vážit si sám sebe, mít se rád, pocit „zasloužím si být šťastný“. Člověk s vysokou sebeúctou si je vědom svých předností, ale i svých rezerv. Neobává se přiznat své chyby a snaží se o nápravu. Uznává a dovede ocenit sebe i druhé."

"Vyšším cílem než naučit dítě číst, psát nebo se lépe chovat je přivést je k tomu, aby zakusilo samo sebe jako hodnotného a kompetentního člověka."

"To, jak se chováme sami k sobě, k druhým lidem, ale i k přírodě a k věcem, má klíčový význam pro to, jak si vážíme sami sebe."
(Respektovat a být respektován)

gretl74
02.02.2019

S tímto stylem výchovy jsem si nejak nesedla. A když jsem se dočetla, že nesmím ani ditku pochválit obrázek, tak mi to přišlo celé nějaké moc vykonstruované a neupřímné.

JaVin
18.01.2019

Uzasnsy průvodce a rádce

hovis
17.01.2019

Krásný den přeji,myslím si že se jedná o naprosto ůžasnou knihu,překvapuje mne,že někteří hodnotí tvar jak je kniha napsána (tučné písmo,malá písmena atd.),ale nehodnotí obsah.A obsah knihy je to nejdůležitější. říká nám jek respektovat okolí a jak pak býti více respektován.Dle mého by si tuto knihu měl přečíst každý člověk,neříká jenom jak se chovat k dětem ale jak se chovat vůbec jeden k druhému,hlavně politici,vedoucí firem a manageři by si to měli přečíst povinně.Jen tak mimochodem umění naslouchat,respektovat,nekritizovat,nedávat nevyžádané rady,nepomlouvat,nekrást atd. to je základ filozofií jako je taoismus,zen budhismus,joga,tantra a to je učení staré cca 2500 l. př.n.l.Takže nic nového,pokud by se lidi k sobě chovali s respektem a nejen k sobě,ale i k přírodě,hned by bylo na světě krásněji.ještě bych doporučil jednu knihu,dle mého taky moc poučná a tou je:
Rozvíjejte naplno mozek svého dítěte - 12 revolučních strategií, jak kultivovat zrající duši vašeho dítěte a pomáhat růstu jeho EQ
Autor: Daniel J. Siegel Tina Payne Bryson
děkuji a mějte se moc hezky