Respektovat a být respektován

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Výchova dětí založená na uplatňování moci a síly je vyčerpávající a přitom málo účinná. Má negativní dopady nejen na plnění každodenních oprávněných požadavků, ale také na sebeúctu, rozvoj osobnosti a vzájemné vztahy všech zúčastněných stran. Totéž platí i pro komunikaci dospělých mezi sebou, kdykoliv v ní převládne vzájemný boj o moc. Kniha Respektovat a být respektován je určena všem, kteří se snaží o partnerský, respektující přístup ve výchově, vzdělávání a v mezilidských vztazích. Nabízí jednak postupy a dovednosti okamžitě využitelné v praxi, jednak pohled na širší souvislosti mocenského a respektujícího pojetí výchovy, vzdělávání a komunikace. Je využitelná nejen pro rodiče a učitele, ale pro všechny, kteří chtějí investovat úsilí do rozšíření repertoáru svých komunikačních dovedností pro zvládání běžných i náročných životních situací. Přirozeným důsledkem osvojení těchto postupů a dovedností je udržení vlivu i dobrých vztahů a vzrůstající pocit vnitřního klidu, sebeúcty a kompetentnosti. Autoři jsou známí jako lektoři stejnojmenného kurzu, který je již řadu let organizován po celé ČR....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56109/big_respektovat-a-byt-respektovan-GmQ-56109.jpg 4.4200
Nahrávám...

Komentáře (57)

Kniha Respektovat a být respektován

Make20
26. dubna

Z přečtení této knihy si odnáším mnoho zajímavých poznatků pro výchovu dětí (vlastních i cizích). U mnoha vět jsem se pozastavila a řekla si "jo, přesně tohle na mě působilo dobře a tohle špatně, když jsem sama byla dítětem". Doufám, že až sama budu mít vlastní děti, že budu mít dostatek trpělivosti, abych k nim přistupovala s respektujícím přístupem. Ke knize se rozhodně ještě vrátím.

Lorri
20. dubna

Kniha jako taková je fajn, spousta ukázkových situací, nicméně zde chybí i příklad, kdy přes veškerou domluvu dítě řekne NE! Jak tedy pak zareagovat?

Příklad: Jsme na nákupu, dítě chce hračku, ok, dle knihy bych to měla podat asi takto " Ale Milánku můj, ve svém pokojíčku máš přeci hračiček spousty, nemyslíš? HMMM NE, JÁ JI CHCI. Já si ale myslím, že ji nepotřebuješ, co kdybychom ji koupili příště? HMM NE! :D :D no a samy si na sebe ušijeme bič

Také mi vadí v knížce zdrobněliny, však je zde jasně uvedeno, že dítě je taky člověk a jak jednáme s kamarádem (partnerem, šéfem, kamarádkou), tak tak bychom měli jednat i s dítětem... hmm ok, já ale teda nikomu neříkám, jestli si dá jablíčko nebo rohlíček...
Základní myšlenka tedy není vůbec špatná, i když se spíše ztotožňuji s francouzkou výchovou, ale ukázkové situace v knížce, dle mě nemají řešení...


papada
09. dubna

Základní myšlenka knihy je skvělá, s respektující výchovou velice souzním, ale styl, jakým je to napsáno, je nešťastný. Takové výpisky z přednášek. Na toto téma byly napsané čtivější a lépe podáné knihy, třeba Psychologie pro milující rodiče nebo Kéž by to naši četli.

Romanka89
13. března

Za mě jedna z nejlepších knih o rodičovství, spoustu příkladů a hlavně to není jen o rodičovství, ale o komunikaci mezi lidmi celkově - v práci, ve škole. Spoustu stránek mám založených, podtrhaných, abych mohla kdykoli listovat a připomínat si principy respektující komunikace.

Jenny46
08.08.2021

Dobře napsaná kniha, zajímavé informace doporučuji 5*

sheldon8410
07.08.2021

Knih o výchově mám už pár přečtených, ale troufám si tvrdit, že tahle shrnuje asi nejvíc informací nejen o respektující výchově, ale i o správné komunikace (nejen) s dětmi. Určitě doporučuju.

Entchen
03.08.2021

Četla jsem přepracované vydání z roku 2020 a byla jsem ohromena. Tolik skutečností, které mi v komunikaci (nejen s dětmi) tak dlouhou dobu utíkaly.. Jsem moc ráda, že jsem na tuto knihu narazila, doporučila bych ji komukoliv a s velkým nadšením!

zarovicka4
26.05.2021

měla by to být povinná četba každého rodiče.....moc příjemně napsané

1