Princezna Alžběta

Malá Alžběta, dcera Jindřicha VIII., nejmocnějšího z anglických panovníků, je princezna předurčená k životu na výsluní moci a slávy a lidé se jí klanějí jako králově dědičce. To vše se ale rázem změní, když je její matka Anna Boleynová – Jindřichova velká láska – popravena za údajnou nevěru. Král holčičku vydědí, dá ji prohlásit za nemanželskou a ona je napříště nucena spoléhat jen na vlastní důvtip, aby v temných vírech doby plné intrik a náboženských svárů mezi katolictvím a nově zrozeným protestantismem vůbec přežila. Zvlášť po otcově smrti musí jako sirotek obratně proplouvat dravými proudy bezohledných mocenských bojů u tudorovského dvora. Je svědkem protestantské regentské vlády svého bratra, mladičkého Eduarda VI., i nelítostné katolické obnovy své starší sestry Marie Krvavé, za jejíž vlády se jako ikona protestantské strany na krátký čas dokonce ocitá uvězněna v Toweru, a ač se důsledně distancuje ode všech spiknutí, hrozí jí smrt. Jsou chvíle, kdy bojuje o holý život, a přelstít ty, kdo usilují o její zničení nebo ji chtějí využít pro své vlastní cíle, jí pomůže jen nevšední inteligence a mimořádné vzdělání. Z hloubavé, předčasně vyspělé dívenky, jejíž osud je plný tragických zvratů, se nakonec stává nejslavnější a nejoblíbenější anglická královna. Ale to už je jiný příběh. Čtivý román od populární historičky vypráví příběh Alžběty I., než se stala královnou… Alžběta je líčena jako inteligentní, moudrá, předčasně vyspělá a sympatická postava, která úspěšně přežije všechny úklady a životní zvraty. Příběh se důsledně drží historických skutečností a přesvědčivě zachycuje intimní detaily z jejího života....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/94_/94307/princezna-alzbeta-94307.JPG 4.6158

Elizabeth I 1.

Literatura světová, Historické romány
Vydáno, BB art

The Lady Elizabeth, 2009

Kniha Princezna Alžběta

Rozmarýna Rozm

Kniha se dobře četla, ovšem když došlo na dobu, kdy se Marie provdala, už to ztratilo spád a už jsem jen čekala, kdy Marie zemře.

Peti

Princezna Alžběta byla opět kniha, která mě nadchla a kterou jsem přečetla jedním dechem. Alžběta je velice inteligentní a vzdělaná. Za vlády sestry Marie to nemá vůbec jednoduché, našeptávači královny se jí snaží zbavit a najít na ní něco, co by ji zbavilo hlavy. Jsem opravdu zvědavá, jaká bude Alžběta královna.

Sarrya

Oblíbená autorka :) Líbí se mi, že zakládá knihy na faktech a nejsou to jen fantazie. Princezna Alžběta je krásná historická kniha, která se dobře čte a dlouho pamatuje :) Za mě super a plný počet hvězd.

Měňavka
30.10.2018

Výborná historická literatura!

Mufa
05.10.2018

Od autorky už jsem přečetla téměř vše. Tenhle díl se hodně povedl, krásně popsané, jak se asi Alžběta celé svoje dětství a mládí cítila, vzhledem ke své matce a fanatické sestře.

Jessybelle
22.04.2018

Velmi zdařilý historický román, čtivý a zároveň plný informací. Určitě se pustím i do dalších knih této autorky.

minek
21.09.2017

Velmi dobře popsané strasti princezny (později královny) Alžběty, především v době vlády její sestry "krvavé" Marie. Při přečtení ostatních knih autorky popisujících dobu tudorovců pak dává celkový obraz o této době, plné intrik a mocenských a náboženských bojů.

gigi77
22.08.2017

Mít tak Alžbětinu trpělivost a bystrý úsudek ...

Hodnotím 4-5. Další super kousek do této autorky.

Velice pěkně románově zpracované období princezny Alžběty, které se drží historických fakt. Kniha je plna příjemných dialogů a citů, které ve vás vzbudí živé představy. Už jen ten fakt, že se jedná o dceru Anny Boleyn a krále Jindřicha VIII je zárukou, že s Alžbětou se nudit nebudete. Alžběta se mi dostala pod kůži a nechce se mi opouštět.

Celý tento rok věnuji četbu Tudorovcům a jsem moc ráda, že jsem se pročetla k této úžasné historické postavě. Koho toto téma zajímá, tak přidávám vlastní názor k výběru knih. Ve spoustě pasáží se velmi podobá knize Dědictví od Susan Kay, která je také krásně psaná a mne osobně o malinko více vyhovuje stylem. Není zbytečně košatá a přitom je dost obsáhlá a popisuje i následující období, kdy je Alžběta královnou.