Čas něhy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Která dívka by si nepřála, aby se do ní zamiloval a kvůli ní se dokonce změnil dlouho obdivovaný, krásný a oblíbený kluk? Petra je na tom stejně. Tráví třináct horkých prázdninových dní na chalupě ve společnosti staršího brášky a jeho spolužáků z gymplu i vysoké školy a do toho nejhezčího z nich se bezhlavě zamiluje. Nejprve to vypadá, že letošní prázdniny budou skvělé a ona má šanci prožít voňavou letní lásku, jenomže Ted, jak všichni říkají Tadeášovi, není právě svatoušek a dlouhými vztahy, natož pak láskou, si život rozhodně nekomplikuje. Motá se kolem něj spousta dívek, může si vybírat - a on si vybírá a užívá života plnými doušky. Kvůli nějaké holce přece jen tak nevyměkne! Petra se pouští do nerovného boje a tyhle prázdniny jsou nejen plné nových silných zážitků, ale také důležitým krokem k dospělosti. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87683/cas-nehy-87683.jpg 4.2460
Nahrávám...

Komentáře (47)

Kniha Čas něhy

Eliza562
09.09.2021

(+ SPOILER) Pamatuji si, že mě tady štval konec - hrozně jsem chtěla vědět, co bylo poté. Jestli Ted byl s Petrou dále nebo jestli to chatou skončilo... jej, jo to si pamatuji kolik dní jsem strávila přemýšlením nad tím jak to asi dopadlo :D

keri.H
24.03.2021

Je to sice takové naivní, ale pěkný, milý a já jsem se při čtení krásně pobavila a odpočinula si.


picris
20.06.2020

Jedna z mých nejoblíbenějších lanczovek, kterou jsem četla vícekrát. Nebudu psát, co se mi na knížce líbilo a co ne. Spíše bych chtěla vyzdvihnout autorčin um napsat něco pro náctileté i dospělé čtenářky, přičemž obě skupiny se dokážou nad knihou bavit. Umí navodit správnou atmosféru, a i když jsou všechny knihy podobné, každá je jiná. Je jedinou českou autorkou píšící romány, které to vše věříte, byť se jedná svým způsobem o červenou knihovnu.

Amneris
03.12.2019

Na knize se mi líbilo hlavně to, že hlavní hrdinka měla hendikep, a i přesto se dokázala otevřít ostatním a vyjít ze své ulity. V jistém ohledu jí v tom pomohl Tadeáš, kdo by o tak krásného kluka nestál :-)

Kuci12
30.11.2019

Je to lehce kýčovité a dosti nereálné, ale o co na tom záleží. Takového "Tadeáše" si přeje potkat skoro každá holka a když se do vás ještě zamiluje, tak to prostě baví všechny. Má to vtip a krásně to graduje. Jedna z nejoblíbenějších a trvá to i po letech :-) Prostě krásná pohádka.

Aknel26
21.08.2019

Hezký příběh o nesmělé Petře, která se snaží skrývat svůj handicap a s hledáním sebe sama jí pomáhá ten nejsprávnější a nejhezčí kluk, jakého si může patnáctiletá dívka představit. Baví mě ovšem, jak si Petra, která jede na chatu s bratrem jen na pár dní, aby si tam četla a s ostatními moc nepřišla do styku, bere s sebou diskotékový obleček včetně falešného piercingu.

Malíček
15.07.2019

Lenka Lanczová je podle mě klasika co se dívčích románů u nás týče. Její knihy jsou předvídatelné, pohodové, čtivé a hlavně je v nich přítomna láska.
Čas něhy bych zařadila mezi autorčiny lepší knihy. Líbí se mi, že má v knize hlavní postava Petra naslouchátko, což ji samo o sobě řadí mezi zajímavé postavy. Děj se vyvíjel podle mých představ a čtení jsem si užila, i když už mi není zrovna patnáct.
Knihu doporučuji spíše mladším čtenářkám, případně někam k vodě v parném létu. Jako odpočinková četba ideální!

ValentynaSamko
06.07.2019

Jedna z mých oblíbených knih

1