Lenka Lanczová

česká, 1964

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Populární knihy

/ všech 63 knih

Komentáře (141)

janii0943
janii0943
21.05.2022

Tuto autorku snad zná každá :)

Krásné romány, někdy naivní, někdy se v nich sami najdete. Trilogie Počkej na mě Radko, nebo Lucky Luk patří mezi mé nejoblíbenější.

petulik330
petulik330
12.05.2021

Moje nejoblíbenější česká autorka, která mě svými knihami v období školní docházky držela nad vodou.
U paní Lanczové se mi líbí, že její knihy jsou že skutečného života a její hlavní hrdinové řeší stejné problémy jako plno jejich čtenářů.
Děkuji za Vaše úžasné knihy.


Nika30
Nika30
08.01.2021

Má nejoblíbenější spisovatelka. Celé roky jsem toužila mít sbírku jejich knih což se mi povedlo až v minulém roce. Současně jsem si splnila sen se s Lenkou setkat a jít po stopách jejích knih. Za obojí jsem neskutečně šťastná. Její knihy mě provedli těžkým obdobím v pubertě. Všechny jsem četla několikrát a ráda se k nim vracím jako k relaxu.

EvikU.
EvikU.
10.11.2020

Tuhle autorku jsem měla nejvíc oblíbenou, když mi bylo náct a i pak kolem 20 let. Spoustu jejích knih mám doma. Někdy se k ní rada vracím, už jen z nostalgie. A taky autorka a její knihy se mnou rostou. Když teď občas napíše knihu o ženě po 30 nebo kolem 40 tak si ji kupuju a znovu ráda čtu. Její knihy jsou čtivé a ze života.

medulinka
medulinka
14.09.2020

Když mi bylo tak 14 - 16 let, tak jsem dívčí romány od Lenky Lanczové hltala. Je to pro mě taková nostalgie. Mám jich doma spoustu, vždycky jsem čekala, až autorka vydá novou knížku a nemohla jsem se toho dočkat. Dostávala jsem je k narozeninám, svátkům, k Vánocům.... Bylo to čtivé, o problémech dospívajících děvčat. Kolikrát jsem se od toho nemohla odtrhnout a musela jsem číst a číst... Před nedávnem jsem si jednu z knížek vzala s tím, že bych to zkusila a znovu se začetla, ale bohužel už to pro mě nemělo takové kouzlo a nebavilo mě to. Pro náctileté ale určitě super čtení.

Adlinkaa
Adlinkaa
07.07.2020

První knihu jsem si od Lanczové přečetla minulé léto. Díky ní jsem začala tak číst. Asi se shodneme na tom, že konec je sice předvídatelný, ale co si budem, rádi se k ní budeme vracet. Letní, čtivé, vtipné...K vodě naprostá idylka :)

Evka27
Evka27
17.05.2020

V mojí pubertě se četl Stanislav Rudolf, ale díky "lanczovkám" začala číst moje dcera a já jsem byla zvědavá, tak jsem je hltala taky. Moje nejoblíbenější jsou trilogie o Radce a Šeptej. O dovolených se k nim dokonce ráda tajně vracím.

RMarkéta
RMarkéta
06.12.2019

I já mám nějakou tu Lanczovou v knihovně. Na základce a střední škole jsme ji s holkama děsně žraly. Byla to krásná doba. Teď mi ji připomněla švagrová, která si Těžkou noc objednala od Ježíška pod stromeček. Asi si ji budu muset od švagruše vypůjčit. Chci totiž vidět, kam se paní spisovatelka od té doby posunula.

Aknel26
Aknel26
21.08.2019

Na začátku mateřské jsem si dala takový úkol – napsat komentáře ke všem knížkám Lenky Lanczové. Jsem totiž její věrná čtenářka, všechny knížky jsem četla nejmíň dvakrát, ty oblíbené snad dvacetkrát. Nějakou lanczovku (s malým el, podle vzoru mayovka) mám pořád v koupelně, abych ji mohla namátkou otevřít a přečíst aspoň pár stránek třeba ve vaně. A když nemůžu večer usnout, občas namísto počítání oveček vzpomínám na jména hlavních hrdinek podle abecedy nebo třeba na to, kolik jich mělo jednoho sourozence, psa, rozvedené rodiče, bydlelo v Nížanech... Ale konce se nedohrabu, protože usnu. No prostě úchylka – navzdory které mám fungující rodinu, nežiju životy těch vymyšlených holek. Mateřská je u konce –a já jdu s kůží na trh. Snažila jsem se hodnotit objektivně, zmínit klady i zápory a moc ráda bych byla i konkrétnější, ale chtěla jsem se vyhýbat spoilerům (třeba u Království za botu nebo trilogie o Radce bych se rozepsala, jéje!). Spousta mých známých říká – a jé, Lanczová, zkusila jsem ji v jedenácti a byla to blbost. Já si ale myslím, že spousta těch, které je odsoudily, prostě po lanczovkách sáhla v nesprávném věku. Většina hrdinek řeší problémy, jaké my holky známe a jaké jsme prožívaly taky, a je vždycky sympatické zjistit, že někdo je na tom podobně, má podobné starosti a mindráky... Třeba to i pomůže v životě – řada z nich nabízí i poučení nebo varování, a to formou snadno přístupnou, jak by řekl Jára Cimrman. Navíc knížky paní Lanczové leckoho mohly přivést k četbě – nejen románků, ale i jiných knížek, které bývají zmíněny; stejně jako filmy nebo různé zážitky. V lanczovkách se ovšem autorka nevyhla ani některým nešvarům – především to je jistá šablonovitost postav, ať už jde o dívky-vypravěčky, nebo jejich protějšky (ach ty úzké kožené kravaty!). A také bych měla výhrady ke stylu, jímž jsou psány hlavně pozdější románky – některé výrazy se opakují tak často, až má čtenář pocit, že za jejich užití dostávala paní Lanczová prémie (za každé úsměvné situace použité „bavím se“ nebo časté „krátkozraké švidrání“). No, zamáčknu slzu v oku, přidám sem nějakých šedesát komentářů a napustím si vanu...

Anim1984
Anim1984
16.07.2019

Precetla jsem skoro vsechny knizky, az na tu posledni jednu nebo dve. Libi se mi, ze ty posledni uz jsou pro ctenarky, ktere vlastne s jejimi knihami dospivali a uz jim neni nact. Rada se k jejim knizkam vracim i po letech. Driv jsme se smaly, ze si spoluzacky mamka pujcovala tyhle romany v knihovne... No a uz vim proc :D

bionta
bionta
17.04.2019

zatím přečteny 4 knihy ,je to skvělá autorka která mi vždy vylepší náladu

evineckY
evineckY
12.04.2019

LENKA LANCZOVÁ - moje nejoblíbenější česká autorka :-)
Zbožňuji její popisy konkrétních míst. Je poznat, že je má v malíčku.
Mám přečteno 95% jejich knih a i když jsou spíše pro pro mladší kategorii,
moc ráda se k nim vracím,protože mi vždy zlepší náladu.
Díky Lenko !

Leona91
Leona91
09.03.2019

Na románech autorky jsem prakticky vyrůstala. První jsem dostala ve dvanácti letech a tím odstartovala moje posedlost Lanczovou. Její knížky jsou velmi čtivé. Většinu z nich jsem přečetla jedním dechem v ten den kdy jsem je koupila. Nejvíce se mi líbí její propracovanost. Velmi oceňuji, že postavy z některých románu se objevují po několika letech v románech s jinou ústřední linkou. Taktéž vítám, že romány jsou zasazeny do stále stejného okruhy měst a vesnic ( Bakov, Nížany atd). Lence vděčím za to, že jsem začala dávat kniham přednost před televizí i náctiletá a vydrželo mi to doteď. Aktuálně již píše romány o starších hrdinkach což vítám, protože i já jsem zestárla a mám svou rodinu, takže již se nedokážu vcítit do patnáctileté postavy. Doufám jen, že autorka bude dále pokračovat v psaní abych svou kompletní sbírku mohla neustále rozšiřovat a následně předat své dcerce.

janapazitkova
janapazitkova
19.02.2019

Autorka je báječná, strašně ráda se ponořím do jejího světa

Amneris
Amneris
13.02.2019

Knihy Lenky Lanczové mě provázely celým dospíváním a teď po deseti letech jsem se k nim z nostalgie znovu vrátila. Jsou knihy, které jsou pro mě naprostými srdcovkami, jako Lucky Luk 1+2, Kapky rosy nebo Postel plná růží. Lenka prostě dívčí romantické duši rozumí :-)

DK197
DK197
18.01.2019

Knihy Lenky Lanczové jsou dvojího typu - pro mladší teen slečny a pak pro ty o něco odrostlejší. Obzvláště tu druhou skupinu mám i ve věku 25 let pořád ráda. Odpočinu si při nich a dopřeji trochu více, či méně předvídatelnou romantiku.

S tou první skupinou knížek je to horší. Často dojdu k tomu, že sama sebe konfrontuji s postavou hrdinčinných rodičů, nebo kohokoli dospělého a dívám se tedy na příběh z jiné, občas nervy drásající perspektivy... Ale jako mladší jsem milovala i je.

Co z toho vychází? Že autorka psát umí a navždy bude symbolem mého dospívání, který mnohdy potěší i v přítomnosti.

pavel7249
pavel7249
15.01.2019

O této autorce se všeobecně říká, že píše hlavně pro mladé (pubertální) dívky, nicméně jmenuji se Pavel, je mi 28 a jako správný knihomol si myslím, že by měl každý čtenář knih číst všechno, kde jsou nějaká písmenka a kde je nějaký děj. Teď jsem začal číst autorčiny knihy a i přesto, že hlavní hrdinkou je žena a většinou je to o romantice (a já ji rád), tak její styl psaní mám rád. Koneckonců si myslím, že čtení je o pestrosti

Angelika92
Angelika92
11.01.2019

Díky této spisovatelce jsem se navrátila ke čtení, její knihy pohladí duši. Jsou velmi dobré na čtení a já si u nich dobře odreaguji. Dokonce jsem jednou vyhrála soutěž o její knihu. Poslala mi ji i s věnováním.

Denisa31
Denisa31
12.12.2018

Diky této spisovatelce jsem zjistila jak super je číst a prožívat životy všech těch hrdinu :).

Zuzaniee
Zuzaniee
05.12.2018

Precetla jsem od ni vsechny knihy v puberte,ted je ctu znovu :-) Libi se mi kazda z nich.Dobre se ctou a jsou to klasicke romanky.

kralikova.Lú
kralikova.Lú
29.10.2018

V dětství mě doprovázel Foglar a celou pubertu Lenka Lanczová, byla naprosto úžasná a romány Lucky Luke I. a II. jsem četla snad 10x a znám je nazpaměť, mám je ráda dodnes.

JancaMia
JancaMia
21.10.2018

Jako -náctiletou jsem hltala jednu za druhou, nyní jako maminka dvou holčiček je dávám všechny dohromady aby holky až jim bude -náct měly co pěkného číst, samozřejmě stejně tak schraňuju S.Rudolfa a J. Dědkovou .

ankaras
ankaras
11.08.2018

Lenky knihy nás provázely s kamarádkou druhým ročníkem základní školy a nemohly jsme bez nich být a chtěly jsme zažívat to samé. I dnes bych se k nim klidně ráda vrátila! Daly jsme je naprosto všechny.

beruska
beruska
24.06.2018

Moje milovaná spisovatelka, a ikdyž mi už dávno není -náct, mám její knihy ve své knihovničce a je to můj malý poklad :) :) ...

lena7505
lena7505
05.06.2018

Když jsem v knihovně a narazím na nějakou knihu od této spisivatelky, vždy se musím pousmát. Jako malá jsem četla knížky převážně jen od ní a vždy když jsem nějakou dočetla, cítila jsem se spokojená..moje nejoblíbenější je asi Všechno bude fajn - i teď si ji sem tam přečtu nebo si ji jen prostě potěžkám. Mám ráda spisovatelčin humor a i vkus (např.zmíněný Šimek a Grossman, atd.). Rozhodně palec nahoru

Erinien
Erinien
04.06.2018

Lenka Lanczová byla autorkou mé puberty, pravidelně jsem vyrážela do knihovny a jásala nad každou novou knihou. Kromě toho, že její knihy jsou vtipné, mají pro mě velkou přidanou hodnotu a to to, že se v nich velmi často skrývá nějaké morální poselství. I po těch letech mi v hlavě stále zůstávají Střípky mých lásek, které mě seznámili s anorexií, Most do země lásky, který mě odradil od stopování aut a ještě velmi dobře si pamatuji knihu o slečně s cukrovkou. Hlavní hrdinky přicházejí na to, co je pro ně důležité, že dospělí nejsou bezchybní, nejhezčí kluci nejsou vždy dobrou volbou a že mindráky o velikosti prsou a jiných částí těla, jsou zbytečné. Úplně mám chuť přečíst si některé z nich znovu.

NikolettaHole
NikolettaHole
28.03.2018

Začala jsem její knihy číst asi ve 12, doporučila mi je starší sestra. :) První kniha byla Most do země lásky, hned první knihou si mě získala. Přečetla jsem všechny její knížky a ráda se k nim vracím. Každá mladá holka by si měla podle mě přečíst aspoň jednu knížku od ní. :)

Synysterka
Synysterka
18.02.2018

Její knihy jsem četla na základce a střední škole, úplně jsem je hltala a opětovně četla na oddych, když jsem byla na mateřské. Lenka píše skvěle.

Jeckyyy
Jeckyyy
13.11.2017

Moje oblíbená česká spisovatelka :) Mamča má sbírku všech knih, co Lanczovka napsala a i nyní si je ráda přečte. Já všechny četla když jsem chodila na základku a na střední, nyní je mi 25 a hodlám je číst všechny znovu, a jsem si jistá, že rozhodně ne naposledy :) Knihy jsou čtivé, oddechovky na dva dny.....za mě doporučuji ♥

Dalexa
Dalexa
15.10.2017

Já tedy nevím, hned z počátku se všem přiznám, že mám téměř 55 let. Za mých mladých let to byl pro nás náctileté pan Stanislav Rudolf, který byl jediný, co psal o teenagerech, jak se dnes říká. A psal dobře. Jeho knihy měly šmrnc, humor..prostě dodnes mají co říct. Lenku Lanczovou jsem objevila coby vdaná žena s dvěma malými dětmi a musím říct, že ač jsem četla o zamilovaných, stále jsem se bavila a bavila dobře a byla jsem ráda, za každý nový titul, co vyšel. A třeba se tomu může někdo divit ale i v současnosti si klidně střihnu paní Lenky zamilovaný román náctiletých. Já se u toho parádně pobavím, je to oddechovka . Za mně je to super spisovatelka ať si říká kdo chce co chce. Knížka má především čtenáře pobavit. Ať to je dívčí,ženský román, detektivka, nebo thriler, historický román, nebo životopis. Právě od toho ty knihy jsou,že si každý vybírá žánr, který ho baví. Někdy to sice nevyjde i když sáhne po oblíbeném autorovi, ale většinou ano. Mám ráda Lenku Lanczovou. Howgh