Náhradní princ

Prázdniny se kvapem blíží a sedmnáctiletá Jana se na ně nijak netěší. Nemá totiž žádný program a kromě srpnové brigády ji čeká nuda doma. Když se však naskytne příležitost vyrazit na volejbalový turnaj do kempu Mokrá louka, rázem je všechno jinak a Janě přibudou velké starosti. V několika málo dnech musí nutně sehnat kluka, co by ji doprovázel a před partou "zaskočil" za Sebastiana, se kterým chodí skoro rok. Sebastian je sice po všech stránkách naprosto dokonalý, spolehlivý, věrný, něžný, zamilovaný romantik a poeta, nicméně má jednu vážnou vadu a sám s Janou jet nemůže, protože neexistuje. Jana si ho vymyslela, aby se před kamarádkami neshodila a nepřipadala sobě i jim "zaostalá". méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/123/nahradni-princ.jpg 4.2339
Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Víkend

dee101

Klasická Lanczovka opět nezklamala, na tyhle knížky nebudu nikdy dost stará... Úžasný příběh, postavy, humor a prostředí, ostatně jako vždy. Zkrátka u tvorby Lenky Lanczové ani nelze mít favorita, všechny její knihy jsou super! Navíc se mi líbí autorčino propojení děje s jejími předešlými romány, které se mi podaří rozluštit, v tomto konkrétně Kozí hrádek a jeho osazenstvo - román Nebe plné hvězd. :)

edith79

Tak tahle knížka od LL je prostě skvělá. Bavila mě při prvním čtení a baví mě i dnes. Od L.Lanzové mám radši knížky s letní tématikou ( prázdninovou atmosféru umí vykreslit dokonale), a z této knížky léto úplně sálá. A zápletka je taky velmi zajímavá, takže opět pět bodů pro Lenku.

EvikU.

Suprová kniha. Mám ji moc ráda. A to jak pro námět, tak provedení. Vtipné situace a momenty.

MinaHawke

Tuhle knihu mám od autorky nejraději.

Beatnice

Ctive, naprosta klasika s varovanim pred schuzkami s neznamymi.

Jája92
21.10.2016

Úžasná kniha plná vtipných dialogů a situací :-)

Alien.
30.08.2016

Od začátku bylo jasné, jak to skončí a i přes to to bylo zajímavé a krásně se to četlo :) Určitě doporučuji.

MíšaK.
02.08.2016

Taková příjemná oddechová knížka na prázdniny. Ani nezklamala, ani nenadchla. Janiny kamarádky mi ale dost lezly krkem.

Ann98
29.07.2016

Jako vždy SUPER knížka, je jako mucholapka - chytne a nepustí. Příběh je hodně zajímavý (takové odreagování). Obsahuje plno vtipných scén a také kousek toho tajemna. Moc se mi líbilo, jak Jana postupně získávala sebevědomí - přestala se stydět za svoje tělo! Zuzka se zachovala úplně skvěle. Opravdu kámoška k nezaplacení na rozdíl od Janiných drahých spolužaček.

karolina0346
03.04.2016

Od začátku bylo jasné, jak příběh dopadne, ale to knize nijak neubíralo. Pár let zpátky bych z ní asi byla nadšená. Četla se dobře, jak už tady mnohokrát padlo, byla docela vtipná. A začala jsem se u ní strašně těšit na léto. Musím taky v létě podniknout takový výlet!

evelýny
18.10.2015

První kniha, kterou jsem od této autorky četla. Možná jsem nezvolila správně, protože z takto napsaných příběhů jsem již vyrostla, ale kdyby mi bylo 15, dovedu si představit, že se mi příběh dostane pod kůži. Takto mohu jen říci: děj naivní, zápletka tuctová,hodně překlepů a otevřený konec v mém hodnocení této knize bonus navíc nepřinesl. Oproti tomu kniha nepostrádá vtip, najdou se tam i romantické pasáže, takže nakonec jsem se pobavila, odreagovala, a o to mi šlo :-)

Kikty
20.03.2015

Ano, jsou to románky pro teen holky. Ano, jsou si ty příběhy podobné jako vejce vejci.
Nicméně Lenka Lanczová je píše autenticky, poutavě a vtipně.
Konkrétně Náhradní princ byl jednou z mých nejoblíbenějších a občas se k ní vracím :)

Always a reader
31.10.2014

Knížka se mi strašně líbila. Celou dobu jsem čekala že se dají dohromady..celý výlet mohl být tak romantický kdyby to nepředstírali.. Ale takhle tam byl alespoň super děj a bylo se čemu zasmát :D Super kniha!

Zlodějka knih
06.09.2014

Náhradní princ se mi zalíbil hned od začátku a nadšení mi vydrželo až do konce. Mám ráda knihy Lenky Lanczové a tahle patří mezi mé oblíbené. Líbí se mi, jak se Jana s Jakubem kočkují a nakonec si prohodí role, kde už se Jana nestrachuje a Jakub je ten, co mu to "motá hlavu". A hrozně se mi líbí, jak to Jane vždycky tak krásně domotá - třeba z tvarohu Amíga udělá kamoše apod. - je to takové milé a vtipné :D Kniha je úžasná odreagovačka, po které ráda sáhnu znovu a znovu :)

Karolína18
14.08.2014

Tato knížka musí dostat každého. Strašně jsem si oblíbila Jane a držela jí palce, aby na konci mohla být šťastná. Sedla mi snad nejvíce proto, že nebyla dokonalá a já si mohla představovat, že jsem na jejím místě. Neuvěřitelně se mi líbilo, když Jakub obrátil a začal ukazovat, že už není jenom záskok. Neurčitý konec mě stále nutí přemýšlet, jak to asi s touto dvojicí vypadalo dál. Zkrátka doufám, že se nepotvrdí Liborova slova pronesená na Jakubovu adresu. Prostě TOP knížka..rozhodně povedená!

1v8na
08.08.2014

naprosto bezchybné, vynikající :-)

Jajus
16.06.2014

Pěkná oddechovka, ale v knize je celkem hodně překlepů :/

Lucka66
16.03.2014

Další skvělá knížka od Lanczové :)

tatruszka
08.02.2014

Tohle byla poslední kniha, co jsem od Lanczové četla. Bylo mi 15 a tehdy se mi příběh líbil, ostatně jako všechny její romány pro dívky.

Paithe
25.12.2013

Příjemná, milá kniha, ke které se budu vracet. :))

Bet
25.10.2013

Nejlepší knížka teď jsem jí dočetla a musím si jí přečíst znova. Nemá chybu doporučuji :)

Míša08
22.09.2013

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek od Lenky Lanczové :)

Marčullkas
22.07.2013

Souhlasím a řadím taktéž k těm povedenějším kouskům. U Lanczové jsem zbožňovala letní prázdninovou tématiku.

KikiEli
18.07.2013

Řekla bych, že většina z nás se shodne na tom, že tahle knížka je jedna z těch opravdu nejvíce povedených. :) Odtažitá Jana a sukničkář Jakub. A taky Touha.. :)

liletka_a
23.03.2013

Pro mě, zatím úplně nejlepší knížka od Lanczové. :) Nepostrádalo to vtip ani jiskru, chemie mezi hlavními postavami byla takže není co řešit. Stojí za předčtení. :))

nikinikiniki
19.02.2013

Taky jedna z mých oblíbených od Lenky Lanczové.

Peggy.SRG
10.06.2012

Hodně dobrá knížka toto! :)

Monisek.B
07.04.2012

Další z mých oblíbených knížek od Lanczové :-) Parádní čtení, vtipná "zápletka" a prostě má všechno, co taková kniha má mít...

lennyd
25.01.2012

Jedna z knih od Lenky Lanczové, která má trochu hlubší příběh (sice z mužského hlediska trochu nepochopitelný, ale to v knížce konstatuje jak Jakub tak Kazim). Stejně jako většina ostatních lanczovek se dobře čte, a i když pointu lze tušit takřka od počátku, tak jste zvědavi jak k tomu prozření vlastně dojde...

Briseis
05.11.2011

Dle mého nejlepší kniha od Lenky :)