Schody do nebe

17letá Žaneta nemá zrovna na růžích ustláno. Volba strojírenského učiliště se ukazuje jako vyloženě nešťastná a dospěje až k vyloučení, spolužáci, zvláště poté, co do třídy přijde nový kluk Robin, ji šikanují, nevlastní otec je čím dál víc dotěrnější. Žaneta citově strádá, snad jen Marek, pacient ze sanatoria pro dlouhodobě nemocné, skýtá jakousi naději. Teprve o prázdninách, které Žaneta stráví s nevlastní sestrou na chalupě, najde nejen velkou lásku, jež by vůbec nemusela být pouze prázdninová, ale i sama sebe. Najde schody, které vedou ke skutečnému životu......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/2168/schody-do-nebe-t8g-2168.jpg 3.9414
Literatura česká, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, Víkend

Kniha Schody do nebe

nikikostadinova

Lanczová píše hezky. Leč dívčí romány si vždy prokládám mezi těžší četbou, protože zkrátka problematika žánru a žánrování tady je. Tady se ale autorka vytáhla. Tato kniha má jednak neuvěřitelně zajímavé postavy. Za mě nejvíce asi postava Marka. Také myšlenky, přístup hlavní hrdinky, a také uvěřitelné situace, které zkrátka vidím kolem sebe.

Ella161

Tohle je asi můj nejoblíbenější příběh (hned po Dvakrát dospělá), od autorky. Sice se mi zdá, že všechny její knihy jsou vlastně stejné, ale hlavní hrdinka má jiné jméno. Rodiče (nebo alespoň někdo z rodiny) se chová hrozně. Hlavní hrdinka prožila trauma, který žádná holka nechce zažít. Jenže oni jsou tak pitomé! Proč se prostě nesvěří? Proč se tím akorát utápějí, kazí si náladu a život? Nechápu, jak to na Vaška nemohla říct! Proboha! Žít s ním ještě další tři roky? Já bych se asi zbláznila! Doma měla teror. Matka se jí vůbec nezastávala. Nevlastní sestra hrozná fiflena. Má cenu vůbec zmiňovat otčíma? Ten se k ní choval jak ke kusu hadru! Nikam jí nechtěl pouštět, stále musela doma vařit, uklízet.. A neustále jí ponižoval! A co udělala její matka? Nic! Jen k tomu nečině přihlížela, anebo souhlasila! Pak, když si Žaneta konečně vzala život do vlastních rukou, byla maminka jak vyměněná! Libor, nevlastní syn, byl v pohodě kluk. Jenže to co si natropil? Chudák, ale může si za to sám. Robin je případ sám o sobě. Sukničkář, frajírek a namyšlený vůl. Takový ódy, jak Žanet miluje a v klidu jí zahne. Ještě s někým, kdo Žanetě nebyl cizí. Pak se omlouvá, lituje a prosí o odpuštění. Jsem ráda, že si s ním nic nezačala. Petr je hodný kluk. Bylo vidět, že Žanetu má fakt ràd. Měli stejný pohled na svět či život. Jak Žaneta taktně podotkla- všechno zlé, je k něčemu dobré. Nebýt toho všeho, nepotkala Petra. Nebýt Marka, nevydali by jí román. Vlastně Žaneta nedopadla špatně, ba naopak. Moc jsem jí to všechno přála, protože je to správná holka.

petulik330

na škole jsem si tuto knihu zamilovala. V něčem mi Žaneta připomínala mě samotnou. I po dlouhých osmi letech a dvou dětech si tuto knihu i ty ostatní od paní Lanczové ráda přečtu.
Někde hluboko v duši jsem asi jěště mladá a naivní dívka kterou jsem bývala

KnihomolkaPája

Dobrá knížka! Konec se mi líbil!!

Ygrayne

Tak tahle byla boží :-)

Amneris
01.10.2019

Žaneta mi byla od začátku velmi sympatická a hlavně se mi líbilo, že nepodlehla tlaku okolí, co se týče jejího přesvědčení o životě a vztazích. Jsem ráda, že s Robinem nic neměla a potkala Petra. Doporučuji přečíst :-)

Aknel26
21.08.2019

Jedna z nejlepších, kladně hodnotím příběh, styl psaní a především hlavní hrdinku Žanetu. Život se s ní nemazlí, ale ona přesto zůstává svoje a nechce slevit ze svého přesvědčení, co je v životě správné. Osobnost se vším všudy, která se prosadí navzdory tlakům okolí. Mimochodem, také jsem jako Žaneta v období dospívání pořád něco psala, bohužel jsem máloco dokončila ani nenašla odvahu poslat do nakladatelství.

Angelika92
13.07.2019

Autorku mám velmi ráda, její knihy se mi velmi dobře četly. Nečekala jsem takový konec, asi věřím v nápravu chlapů díky lásce.. :D

Andělé noci
Andělé noci