Kapky rosy

Skončit úspěšně druhý ročník střední školy, mít v ruce vysvědčení a před sebou dva měsíce volna, lenošení a léta s příslibem nových zážitků... Co víc si přát! Sympatická a trochu nesmělá Karolína si ani víc nepřeje. Na rozdíl od svých kamarádek, které vyráží na tramp, se těší na příjemný klid trávený s knížkami a ostatními koníčky společně s rodiči a mladší sestrou na chalupě. O tom, že tyhle prázdniny rozhodně nebudou nudné, se přesvědčí záhy - tím spíš, že na nedaleké zřícenině starého hradu pracuje parta zajímavých brigádníků - a především jeden z nich Karolíně pořádně zamotá nejen hlavu, ale i její předchozí představy o dokonalém princi. Prázdninový román o letních touhách, snech, láskách a ne vždy jednoduchých cestách k dospělosti. 2. vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/99615/kapky-rosy-2-vydani-99615.jpg 4.3486
Literatura česká, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, Víkend

Kniha Kapky rosy

Amneris

Kapky rosy jsou mojí nejoblíbenější knihou od Lenky Lanczové. Karolina je správně trhlá a pro Matěje pak mám přímo slabost, i když jeho minulost nebyla úplně růžová... A romantické noci pod hvězdami na hradě Puštíku bych si nechala taky líbit. Ráda se ke knize budu vracet i v budoucnu :-)

tittanie

Tohle byla první knížka, kterou jsem od autorky četla a docela jsem ji propadla. Byla jsem o kousek mladší než Karolína a strašně jsem její příběh prožívala a snila, že potkám taky nějakého správného kluka. Vždy když si chci vybavit letní náladu, tak sáhnu po této knize. A příběh o minulosti je vyloženě třešnička na dortu.

Petula2106

Tahle kniha patří mezi ty, které ráda opakovaně otevřu a čtu

Květinka008
11.12.2019

Tak tahle mě v dospívání minula, ale dneska jsem se díky čtenářské výzvě cítila zase na sedmnáct... Někde tam, pod nánosy "dospělácké reality", ta zasněná holka pořád je... ;-)

MinaHawke
07.12.2019

Knížky od Lenky Lanczové mám moc ráda. I takhle po letech si je ráda přečtu.

Aknel26
21.08.2019

Tato prázdninová knížka se povedla. Růžová princezna Karolína mi byla v něčem podobná, taky jsem ráda trávila prázdniny na chatě v lese s pěknou knížkou než nějakou divočinou.Ale i Karolína pochopila, že před skutečným životem se ani ve svém klidném světě neschová – a že to je dobře. Líbil se mi kontrast mezi ní a drsným Matějem.

Knižníkritička
05.08.2019

Pro mě hned po Mikulášovi nejlepší od lanczove. Matěje jsem si zamilovala a Karolína byla sice někdy pěkně protivna, ale správně trhlá.

JessieEx
18.03.2019

Když jsem byla na gymplu na intru, neměly jsme s holkama coby puberťačky valný zájem o knížky. Každopádně nás jedna spolubydlící zásobovala "Lanczovkama", které hrozně žrala. My ostatní jsme sice tak nadšené nebyly ale četly jsme to taky. Jedna jediná mě zaujala a zapamatovala jsem si ji natolik, že jsem se hecla si ji o 10 let později znova přečíst, abych zjistila jak moc jsem se sama změnila :D Pamatovala jsem si akorát scénu s klíštětem, která mě tehdy hrozně pobavila. No, musím uznat, že číst se to navzdory očekávání dalo, kupodivu to nebylo úplně stupidní. Ne, po další knížce od autorky bych už dnes nesáhla, takový blázen nejsem, ale myslím si, že pro pubertální holky, které ještě nezažily pořádnou lásku, Lanczová psát umí. Přečíst si to a zavzpomínat je fajn, ale číst další díly v mém věku a pro zábavu, by žádná zábava nebyla ;)

Kde končí svět
Kde končí svět