Život na ostro

Setkat se po osmi letech od maturity se všemi někdejšími spolužáky a spolužačkami by mohlo být fajn, kdyby drobná tmavovláska Veronika, hlavní hrdinka knihy, neměla pocit, že takřka všichni její přátelé jsou mnohem úspěšnější a v osobním i profesním životě spokojenější než ona. Veronice, které se nepodařilo dostat na vysněnou veterinu, nepřináší práce ve wellness hotelu žádné uspokojení, považuje ji za jakési provizorium. Stejně dočasné je i její bydlení v podnájmu u kamarádky a spokojená není ani v lásce, protože ta pravá se jí stále vyhýbá. Veronika by už chtěla začít žít svůj dospělý život „na ostro“ a bez všech nejistých provizorií – vdát se, mít rodinu, vlastní byt... Po srazu s gymnazisty a především po setkání s dávným idolem se zdá, že by se tohle všechno konečně mohlo změnit – a také se změní! Stačí, aby přeskočila jiskra, správně zafungovala chemie a Veronika najednou užívá života plnými doušky. Života, ve kterém není nouze o lásku, sny, touhy, štěstí, osudová setkání ani dramatické okamžiky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229365/zivot-na-ostro-Ex0-229365.jpg 4355

Kniha Život na ostro

lenaxyz
31.10.2021

(+ SPOILER) Slibně rozjeté, čtivé a najednou se děj ubírá směrem, že mám pocit, že čtu úplně jinou knihu. Asi nejvíc mi bylo nakonec líto Tibora, který byl na rozdíl od jiných hrdinů bez podstatné chyby. Hlavní hrdince jsem nerozuměla, nejdřív velká láska, ok, ale od strany 190 byla na pěst, špatné věci se prostě stávají, to, že se na silnici objeví překážka, není ničí chyba. Asi bych čekala víc uvědomění a vděčnosti, jak to mohlo taky skončit, to pociťovalo Veroniky okolí víc než ona sama.
Představa Veroniky, že se o ní bude parter po propuštění z nemocnice starat, a nechá práce, bylo úplně mimo realitu, navíc těžko by mohl svojí péčí nahradit specializované pracoviště. Ztráta dítěte do 13. týdne je bohužel celkem běžná, a to ztratili oba dva, což jí snad ani nenapadlo. Myslím, že na to, jak Tibora odmítala, měl docela výdrž a nakonec stejně dostal kopačky, pochybuju, že by odjel, kdyby se Veronika chovala jinak, to mohl už na začátku knihy. A po 4 měsících opět nová láska, nabídka nových prací a naděje na další dítě? Přála jsem si, aby kniha pokračovala i přes na počátku logicky pochopitelnému citovému rozpoložení hrdinky hledáním společné cesty, jak z toho vyjít ven silnější, nakonec to bylo úspěšné pálení mostů...škoda.

gargamelka
06.07.2021

Sluníčková oddychovka dodávající létu naději, že bude románek. Část knihy zalito sluncem, poté střih

Dietwithstyle
25.06.2021

První polovina knihy byla taková moc růžová, pořád jsem si říkala, že se musí něco pokazit..a taky, že jo :D Je to taková klasická kniha od Lanczové a musím říct že mě neskutečně baví, že tato autorka umí psát jak slovy dospívajících slečen, tak i dospělých žen.

blanka7271
25.11.2020

Lanczovou čtu od puberty, mám ráda její humor a styl psaní. První půlka této knihy mě nebavila, ale pak se vše v dobré obrátilo :)

Nikychlupova
22.10.2020

Romantická kniha o životě.

Illyria88
10.06.2020

Knížku jsem četla už dávno. Ale zrovna jsem si ji konečně koupila. Moc se mi líbila a s klidným svědomím mohu říct, že je to snad jedna z nejlepších knížek autorky. Už se těším, až mi přijde a budu si ji moci znovu přečíst.

ElikaS
31.05.2020

Úplně nevím, jak knížku ohodnotit. V první půlce mě knížka nějak nedokázala strhnout. Pořád jsem se nemohla začíst a odkládala ji po každé kapitole. Lanczovou jsem si oblíbila v dospívání, a tak jsem si říkala, že už jsem z ní prostě asi vyrostla. No a pak přišel zvrat. A knížka mě strhla a dočetla jsem ji jedním dechem. No a pak přišel ten konec - já tak strašně nemám ráda otevřené konce, ale zase na druhou stranu to byl reálný konec a vlastně se mi i líbil. Celá knížka na mě nepůsobila jako vysněná fikce, ale bylo to ze života, což oceňuji a byla to příjemná změna.

Petula2106
20.05.2020

Úžasně napsaná, reálně, a určitě bych uvítala pokračování... Ale aby jim to s Matym vydrželo :)