Život na ostro

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Setkat se po osmi letech od maturity se všemi někdejšími spolužáky a spolužačkami by mohlo být fajn, kdyby drobná tmavovláska Veronika, hlavní hrdinka knihy, neměla pocit, že takřka všichni její přátelé jsou mnohem úspěšnější a v osobním i profesním životě spokojenější než ona. Veronice, které se nepodařilo dostat na vysněnou veterinu, nepřináší práce ve wellness hotelu žádné uspokojení, považuje ji za jakési provizorium. Stejně dočasné je i její bydlení v podnájmu u kamarádky a spokojená není ani v lásce, protože ta pravá se jí stále vyhýbá. Veronika by už chtěla začít žít svůj dospělý život „na ostro“ a bez všech nejistých provizorií – vdát se, mít rodinu, vlastní byt... Po srazu s gymnazisty a především po setkání s dávným idolem se zdá, že by se tohle všechno konečně mohlo změnit – a také se změní! Stačí, aby přeskočila jiskra, správně zafungovala chemie a Veronika najednou užívá života plnými doušky. Života, ve kterém není nouze o lásku, sny, touhy, štěstí, osudová setkání ani dramatické okamžiky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/229365/zivot-na-ostro-Ex0-229365.jpg 4283
Žánr:
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, Víkend
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (65)

Kniha Život na ostro

Přidat komentář
Pája699
28. května

Mě knížka moc bavila, krásně se četla, ostatně jako každá knížka od této autorky :-)

medlovice
23. května

Bavily se dvě čtenářky v naší knihovně a jedna z nich říká že Lancová je označována jako podřadná literatura. Tak jsem se podívala na hromádku knih, co si chci donést domů a přečíst a mezi nimi byla tato kniha. Sama jsem ji do fondu knihovny vybírala. A není to první kniha ,kterou jsem od autorky přečetla a jako oddechovku ji budu brát znovu .Přiznávám, že Sto roků samoty to není ale tu knihu mám už delší dobu rozečtenou a Život na ostro jsem přečetla rychle. První část je vhodná pro fanoušky Padesát odstínů šedi, té erotiky je tam opravdu hodně , a druhá je lepší,.civilnější , opravdovější , protože Maty je ten, po kterém ženy touží. Otevřený konec ? Co bych udělala já ? No, Piškot je jistý , tak že je jistý i ten, který na psy alergický není.

Marsí5
13. dubna

Teda... A jak to dopadlo??? (Upřímně doufám, že se k němu nevrátila....)
Od Lanczové mám přečtené (téměř - zbývá mi jedna) všechny knížky, takže vím, že otevřené závěry jsou u ní běžné. Ovšem při stylu jejího psaní v podstatě ze stejného okresu se vždy dozvíte aspoň náznakem, jak to dopadlo, protože se vám postavy míhají i v dalších knihách (např. zde profesorka Šímová).

Z toho vyplývá otázka... Kde je další kniha? :-D

Jinak kniha ničím nezklamala, stále se jedná o odpočinkovou literaturu, kterou zvládnete zhltnout klidně za jedno dvě odpoledne ;-)

u_marketa
10. dubna

No já nevím, je na tom poznat, že to píše paní, která už teenagery a dvacátníky moc nesleduje :) A navíc tohle byl pokus o fakt červenou knihovnu, snad nejvíc ze všech jejích knih, co si tak z puberty vybavuju. Hlavní hrdinka je šedá myš, která nemá žádný pořádný zájmy a bydlí v průchozí místnosti, ale zamiluje se do ní úspěšnej, bohatej, chytrej bývalej spolužák, kterej ji ve škole přehlížel. Je tam ale pak ten drsnej obrat, kterej ty růžové tři čtvrtiny knihy shodí. Jenže pak přijde další chlap, kterej má samozřejmě oči jen pro hlavní hrdinku Veroniku a nevidí napravo nalevo, ač ona se vyskytuje ve společnosti kamarádek - no dejme tomu, že se průměrné holce bez jakýchkoli ambicí obrátil najednou život natolik, že uhranula dvěma chlapům během pár měsíců. Je to ale celkově všechno strašně rychle prolítnutý, a kvůli tomu docela neosobní. Jestli chcete jednodušší oddechovou love story, tady je.

bonnieblack
17. ledna

Miluju tu autorku...už deset let je součástí mýho života..

JancaMia
24.11.2018

O životě spolužáků po gymplu a hlavně o životě Veroniky a jejich frajerech

Theta
20.08.2018

V první polovině mi to připomínalo Stmívání nebo 50 odstínu šedi (ona obyčejná, on dokonalý, jejich sex neuvěřitelně úžasný), v druhé polovině se to naštěstí začalo lámat do nějakého smysluplného děje.

marcolka
03.03.2018

Autorka opět nezklamala. Skvělé, skvělé, skvělé. Místy mi to sice přišlo naivní a přitažené za vlasy a ta přemíra sladkosti mi přišla neskutečná a lezla mi docela na nervy. Život takový skutečně není ani omylem, ale místy to bylo zase neskutečně dojemné. Prostě kniha plná citů a pocitů. Tato spisovatelka to prostě umí. Už od teenegerského věku ji mám moc ráda a moc ráda si ji jako oddechovou četbu přečtu i teď a to se nejspíš nezmění. Jediné co musím vytknout je ten otevřený konec, nesnáším otevřené konce.