Život na ostro

Život na ostro https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229365/zivot-na-ostro-Ex0-229365.jpg 4 398 88

Setkat se po osmi letech od maturity se všemi někdejšími spolužáky a spolužačkami by mohlo být fajn, kdyby drobná tmavovláska Veronika, hlavní hrdinka knihy, neměla pocit, že takřka všichni její přátelé jsou mnohem úspěšnější a v osobním i profesním životě spokojenější než ona. Veronice, které se nepodařilo dostat na vysněnou veterinu, nepřináší práce ve wellness hotelu žádné uspokojení, považuje ji za jakési provizorium. Stejně dočasné je i její bydlení v podnájmu u kamarádky a spokojená není ani v lásce, protože ta pravá se jí stále vyhýbá. Veronika by už chtěla začít žít svůj dospělý život „na ostro“ a bez všech nejistých provizorií – vdát se, mít rodinu, vlastní byt... Po srazu s gymnazisty a především po setkání s dávným idolem se zdá, že by se tohle všechno konečně mohlo změnit – a také se změní! Stačí, aby přeskočila jiskra, správně zafungovala chemie a Veronika najednou užívá života plnými doušky. Života, ve kterém není nouze o lásku, sny, touhy, štěstí, osudová setkání ani dramatické okamžiky.... celý text

Market = )
29.12.2014 4 z 5

Jako vždycky fajn oddechovka, tentokrát mi byl sympatický hlavně věk (celkem blízký mému) hlavní hrdinky, to byla příjemná změna :-).

luciefeix
21.12.2014 5 z 5

dalsi skvela kniha :))) Lenko jste stále stejně dobrá :))

mariva
18.12.2014 5 z 5

Knížky Lanczové čtu už od jejích prvních knih a je určitě dobře, že autorka posunuje věk svých hrdinek. Odhaduji, že podle toho, jak postupně rostou její děti. Určitě to vítám, protože dnešní náctiletí jsou už zase někde jinde a možná by se hůř trefovala do jejich života a vztahů, než když je sama měla doma. Pořád to jsou zajímavé a čtivé knížky, které obvykle přelouskám jedním dechem.

kanitsuj
09.12.2014 2 z 5

Nebýt poměrně vydařeného zakončení, které se zdá být příslibem opětovného blýskání na lepší časy(v rámci budoucí autorčiny práce), knížka by mne naprosto zklamala. Již od dob dospívání jsem pravidelnou čtenářkou knížek Lenky Lanczové a až na několik výjimek, které by se daly spočítat na prstech jedné ruky, jsem přečetla téměř vše. Tato zatím poslední knížka pro mne byla od začátku příliš čitelná, od počátku bylo jasné, jakým směrem se vše bude ubírat. Měla jsem také pocit, že zde poprvé chybí to, co je právě v jiných autorčiných knížkách to čtenářkami vyhledávané - humorné situace, vykreslení kouzelné letní atmosféry, širší okruh nápadníků soupeřících o srdce hlavní hrdinky, detailní popis namlouvání, randění a oddání se lásce se vším všudy apod. Nemělo to pro mne ten lanczovský šmrnc, příběh byl příliš jednoduchý, černo-bílý. Mám dojem, že paní Lanczová by se měla držet spíše stylu pro náctileté, který bravurně ovládá a nesnažit se přizpůsobovat psaní generaci, která odrostla na jejích knížkách, a která se již dostává do středního věku.

Veroka
08.12.2014 2 z 5

zas jako taková pecka mi to nepřišlo. Logické chyby, nic tam nepřekvapí, hrdinka je taková podivně "plochá".. nečekám od tohoto žánru moc, ale tohle mě bilo do očí.

Jodie
08.12.2014 4 z 5

Skvělá kniha, jedna z těch lepších, co vychází v tomto žánru. Má humor, přiměřeně romantiky, dobře vykreslené postavy a děj není přitažený za vlasy.

levra
07.12.2014 5 z 5

Další super kniha od mé oblíbené autorky. Přečetla jsem jedním dechem v rekordním čase a ráda všem doporučuji.

ptavichripkaa
01.12.2014 5 z 5

Tak tahle kniha opět nezklamala. Přečteno za jeden den. Prostě jsem se nemohla odtrhnout. Knihy od L.L. miluju. Provázely mě celé dospívání a i teď, když mám děti a je mi o 20 let víc než při četbě první knihy od Lenky Lanczové, si její novou knihu ráda přečtu.

láska pro ženy milostné romány kamarádky

Lenka Lanczová
česká, 1964
2019  81%Těžká noc
2014  80%Život na ostro
2013  81%Dvakrát dospělá
1997  84%Znamení Blíženců
2009  84%Pošeptej po větru

Kniha Život na ostro je v