Dvakrát dospělá

Sympatická tmavovláska Dita Tomešová není zrovna upejpavá stydlivka, která by nesměle seděla v koutě, a tak díky své povaze a především „prořízlé“ puse nemá o průšvihy nouzi. Dosud se jí z nich dařilo více či méně úspěšně vymluvit, ovšem malér, který si zavaří pár měsíců před maturitou, zavání vyloučením. Aby mu předešla, Dita volí přestup na gymnázium v jiném městě. Zapadnout do kolektivu těsně před koncem střední školy není procházkou růžovým sadem, vyjít s novými kantory jakbysmet – a když se do toho zapojí ještě i nové známosti, další problémy na sebe nenechají dlouho čekat. Je přece spousta kluků, kteří by podle Dity stáli za hřích, ať už hezounek Vilém, dealer Dalibor nebo Radek, hvězda místního hokejového týmu, jenže… Jenže zdaleka ne každý stojí za něco víc, natož za city!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/182468/dvakrat-dospela-182468.jpg 4.1273
Literatura česká, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Víkend

Kniha Dvakrát dospělá

Pája699

za mě určitě jedna z těch lepších khih od této autorky, ke kterým se ráda vracím :-) Krásně se čte a v táhne vás do děje.

u_marketa

Tuhle autorku už jsem měla roky uzavřenou, ale kolegyně mě před časem pošťouchla k tomu, ať zkusím kouknout na novější knihy. Tak jo, sama jsem byla zvědavá, kam se Lanczová od dob mojí puberty posunula. Tady hlavní hrdinka byla osobnost, sympatická holka. Akorát to tentokrát překvapivě bylo hlavně o tý osobnosti, a ne moc o love story. Proč ne, ona si to zasloužila a asi i díky tomu mi tahle knížka utkvěla jako jedna z těch zajímavějších v autorčině tvorbě.

ylena.k
12.05.2018

Úžasná od začátku do konce ;)

Malíček
28.01.2018

Lenka Lanczová je podle mě jedna z autorek, která prošla pod rukama snad každé holce. Když jsem byla na základce, její knížky mě hodně bavily, ale potom přišla éra upírů a padlých andělů a vlkodlaků, tak šly klasické romanťárny na chvíli stranou.
Dnes se k některým autorům opět vracím a tohle je jedna z knížek, kterou jsem měla na seznamu "Chci číst" už celkem dlouho. Příběh jsem zhltla během pár dní a jsem si jistá, že holky potěší. Je zde velká dávka kluků, prolémů, holčičích neshod a vše je psáno tak... přirozeně. Příběh má poutavý děj a nikdy jsem se nenudila, i když občas pro mě bylo něco trochu moc předvídatelné.
Celkově si ode mě kniha zasloužila 4 hvězdičky, takže podle mě hodně dobrý.

NymphMaeve
15.01.2018

Jako vždy Lanczová nezklamala :) I když jsem už z románu vyrostla a to dost, stejně mě to občas pořád baví si přečíst nějaký takový dívčí román :)

sola_lupa
04.06.2017

Tak to vezmu postupně... Záležitost s Daliborem, dobře, dá se do jisté míry. Pam - díky překvapivému konci podle mě tahle postava měla asi největší smysl. Zoja - taky díky konci určitě ano, navíc mrchy tohohle typu jsou potřeba. Radek - to myslíte vážně?! Co asi nejvíc naštve, je zhruba 320 stran nudy, zbytek je zajímavý. Dočteno jen díky tomu, že člověk musí od učení na zkoušky vyloženě utéct pryč od reálných věcí, které dávají smysl.

Poznámka na závěr: Děj se odehrává na Moravě, ale používání slova "dýl" s významem "později" (přijdu dýl) místo "delší dobu" (trvá to dýl) odpovídá výrazivu v Čechách.

kacenka7206
16.04.2017

Četla jsem ve 14ti letech a paráda, bohužel teď už jsem na to asi velká. :D

EvikU.
06.04.2017

Krásná kniha jako vždy. Nechybí láska, humor, kamarádství, problémy ve škole.

Lenka Lanczová

Lenka Lanczová