Dvakrát dospělá

Sympatická tmavovláska Dita Tomešová není zrovna upejpavá stydlivka, která by nesměle seděla v koutě, a tak díky své povaze a především „prořízlé“ puse nemá o průšvihy nouzi. Dosud se jí z nich dařilo více či méně úspěšně vymluvit, ovšem malér, který si zavaří pár měsíců před maturitou, zavání vyloučením. Aby mu předešla, Dita volí přestup na gymnázium v jiném městě. Zapadnout do kolektivu těsně před koncem střední školy není procházkou růžovým sadem, vyjít s novými kantory jakbysmet – a když se do toho zapojí ještě i nové známosti, další problémy na sebe nenechají dlouho čekat. Je přece spousta kluků, kteří by podle Dity stáli za hřích, ať už hezounek Vilém, dealer Dalibor nebo Radek, hvězda místního hokejového týmu, jenže… Jenže zdaleka ne každý stojí za něco víc, natož za city!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182468/dvakrat-dospela-182468.jpg 4.1336

Kniha Dvakrát dospělá

tittanie
09.08.2021

Lanczová patří mezi mezi mé velice oblíbené autorky. Přečetla jsem její knihy několikrát. Spoustu ji mám doma.
Dvakrát dospělá patří ke knihám, které od ní čtu teprve podruhé. A přijde mi to líto. Je to hodně dobrá knížka, která příjemně popisuje studentská léta. Dita je příjemně nad věcí a docela vtipná. Taková která neřeší, co si o ni lidi moc myslí. Určitě si ji přečtu ještě někdy.
Poznámka: 11.8.2021 like 700 :)

Ella161
25.09.2020

To je tak skvělý příběh! Moje první kniha od autorky a už teď vím, že není poslední. Zamilovala jsem se do jejího psaní. To, jak píše je osobitý a leckdo mu musí přijít na kloub. Jak se ale stane, nějakou dobu nechce číst něco jiného. No ale teď k příběhu. Dita byla prostě puberťačka se sarkastickým humorem. Užívala jsem si její slovní obraty, které vždy byly vtipné a výstižné. Někomu může přijít lehkomyslná, ale ona má dobré srdce. Ty problémy, co jí zajistila jedna nejmenovaná osoba (vůbec jsem nečekala, že za tím vším mohla být ona! To je taková mrcha!)... nedokážu si představit, že bych se z toho nesesypala. Jenže ona držela hlavu vzhůru a tak to má být. Užívala si života, na lásku nevěřila. Pak přeci jen ale přeskočila jiskra a ona si uvědomila, že láska neexistuje jen ve filmech či knihách. Že když jí doopravdy zažiješ, život je hned hezčí. Radek mi byl sympatický hned od prvního momentu. Sice jsem ho hned typovala na holkaře( který hokejista není, že?), ale pevně jsem doufala, že s Ditou to bude jiné.. Jaký je tedy závěr? Je to jeden z nejlepších příběhu, které jsem četla. V Ditě se hodně vidím, ať už je to stejný styl přes muziku nebo to, že na lásku nevěřím. Moc, moc všem doporučuji!

veronika9761
19.07.2020

Typická lanczovka, jakych znam z myho mladi spoustu. Potesily moderni prvky, ale spousta obratu byla zastarala a nepouzivana uz pred patnacti lety, kdy sem ji zacala cist. Ale v konecnym vysledku docela fajn pocteni.

alhl
26.04.2020

Skvělý příběh, pohodová oddychovka. Přestože se se "střelenou" Ditou nijak neztotožňuji, držela jsem jí pěsti. :-) Prostě "lanczovka", jedna z mých srdečních knižních záležitostí.
P.S. Potěšilo mě nečekané a milé shledání s ředitelem Svobodou, otcem hlavní hrdinky z Půlnočních snů. ;-)

verunka93
03.12.2019

Po velmi dlouhé době jsem se vrátila k této spisovatelce a vrátila jsem se do svých pubertálních let, když jsem ji hltala. Do příběhu jsem se velmi rychle začetla a těšila se, až se dozvím jak příběh Dity dopadne. Některými věcmi si opravdu zadělala na pořádně maléry, ale i tak jsem ji měla opravdu ráda :)

moniiwolf
17.11.2019

Z knížky jsem byla nadšená. Hlavní hrdinka - Dita, je jen o něco málo mladší než já, takže co se věku týče, tak jsem se s ní rychle ztotožnila. Knihy LL mi přinášejí jakýsi životní nadhled, že všechno není tak horké, jak se to uvaří a některým věcem se prostě musíme zasmát a jiné vytrpět, ono to časem prostě nějak přejde. A díky ní jsem si uvědomila, jak si tohle životní období musím užívat a ráda se k němu někdy v budoucnu budu vracet:))

kett13
04.10.2019

Tak se musím přiznat ... sice mi už je něco přes 30, ale ke knížkám LL se ráda vrycím, vždy když mám nějaký splín, nebo prostě potřebuju "zvednout" náladu :).. Po delší odluce jsem vzala právě tuhle knížku do ruky a muím uznat, že je úžasná přečetla jsem ji za 1 den a musím říct jen SUPER, povedla se a za mě 5*, zajímavé téma stalkingu a s Dalibora se vyklubal dobrý magor no a s Pamely dobrá koza .. :( .. ale svým způsobem to tak chodí, sama jsem něco podobného zažila.. Dita hlavní hrdinka se mi líbíla hned od začátku, skvělý byly i její hlášky a jak se uměla ze všeho "vykecat" a že šla téměř do všeho po hlavě. Hokejové prostředí a Radek byla jen třešnička na dortu .. Přála jsem si, ať jsou spolu .. ;) :).

Doubravka1975
24.08.2019

Zajímavé téma stalkingu, hokejové prostředí. Dita, žádná tichá stydlivka….pěkný příběh