Hříšná touha

V novém románu Lenky Lanczové nechybí nic, co patří k životu současných studentů - problémy se školou, starosti s maturitou, muzika, přítelství, malé i větší zrady, touhy, pády, úlety a samozřejmě a především láska. Tu velkou, opravdovou, prožívá Daniel, hlavní hrdina nové knihy, spolu se Sárou. Čtyři roky chodily na společné gymnázium, každý však do jiné třídy, a čtyři roky se míjeli. Dan má spoustu kamarádů, kamarádek, zájmů a zálib - a především hudbu, pro kterou žije, a kromě toho, že si ho dívka jeho snů nevšímá, mu dohromady nic nechybí. Na konci čtvrtého ročníku se však přihodí něco, v co už ani nedoufal. Sára, trochu povýšená a introvertní, naproti tomu žádná přátelství nevyhledává, už proto, že je "zadaná", a jediné, po čem opravdu touží, je dostat se na vysokou školu, aby tak mohla změnit svůj život. Možnost změny však přichází ještě dřív Jenže ono to není tak snadné, jak by se mohlo na první pohled zdát. Hříšná touha je příběhem velké lásky a nikdy nekončící touhy milovat a být milován... méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/124/hrisna-touha.jpg 3.9271
Literatura česká, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Víkend

edith79

Zajímavý příběh ze dvou pohledů. Zakomplexovaný Dan a hodně sebevědomá Sára. Jak tohle může dopadnout?

Doubravka1975

Skvěle napsaná knížka na střídačku ze dvou pohledů a konec ten mě teda dostal. Ono to všechno nemůže končit happy endem

KSarlota
06.11.2016

Mě trochu mrzelo, že dopadla tak špatně a brzy to skončilo, nevím jak Dan dopadl, jestli si ještě někdy zahraje ...

MíšaK.
23.10.2016

Na začátek samozřejmě čtivá knížka, od které se nejde odtrhnout. Dan mi byl sympatický a Sára taky, rozhodně jsem v ní neviděla zlatokopku. Prostě jen měla výjimečný život. Šokoval mě teda názor jejího otčíma. Celá knížka byla vlastně jako na houpačce a slzy mi tekly asi poslední třetinu. SPOILER!! Bylo jasné, když chvíli před koncem se vše zdálo úplně skvělé, že zákonitě musí přijít nějaká pohroma. Je pravda, že kdyby knížka skončila happy endem, nikoho by to nebavilo a ani u mě by to nedostalo tolik oblíbenosti. Co se konce týče, zajímalo by mě, jak to Ríša zjistil. A vlastně bych druhý díl chtěla, abych se dozvěděla, jak to bylo dál (v reálu jsou oba šťastní a mají své rodiny). Je to takové až moc otevřené. Ještě bych přidala takový 70 stran a byla bych spokojená :D

Ann98
28.07.2016

Jedním slovem PARÁDA. Líbilo se mi, že se ve vyprávění střídají 2 postavy a hlavním hrdinou je kluk! A hlavně se mi líbil děj knížky! Půlku knížky jsem celou probrečela. Dana mi bylo neskutečně líto, hrozně jsem mu tu lásku se Sárou přála (neskutečně se k sobě hodili). Bohužel Richard byl násilník a chronický žárlivec. Nedivím se Sářině chování (ona byla svým způsobem nešťastná a do svízelné situace zahnána rodinou i sama sebou), není lehké někoho opustit, když jste na něm finančně závislí. Takže se ani nedivím, že to skončilo tak, jak to skončilo (život holt není pohádka a všechno nemůže končit happy endem).

Daenerys
13.07.2016

Super odpočinková jednohubka. Autorka je známá otevřenými konci, jsem na ně zvyklá a vlastně je mám ráda, ovšem zde mi přišel trochu moc a navíc i lehce nedořešený. Jinak čtivé až "hltavé" jako vždy.

Mišule_11
10.07.2016

Knížka byla dobrá, super a příjemné čtení, na které jsme od Lenky Lanczové zvyklý! :-) Ale ten konec mě dostal!

bzdenca
07.02.2015

Krásná knížka. Četla se úplně sama. Sice jsem v některých chvílích Sáru nechápala, ale i tak jsem jí přála, aby byla s Danem. To jak byla kniha zakončená jsem vůbec nečekala a hodně mě mrzí, že konec zůstal otevřený :(

Lilith1
26.01.2015

Jako vždy příjemná oddechovka, při které není nutno nijak přemýšlet, jen se nechat unášet příběhem čekat jak to dopadne. Příběh z pohledu totálně zaláskovaného kluka a trošku netypické zlatokopky, pokud bych to měla shrnout. Konec není teda zrovna happy endem, ale zas nechává velký prostor pro případný další díl.

Brunnetka
08.12.2014

Lenka Lanczová píše všechny knížky podobně...ale je to super oddychovka :) Tuto knížku jsem měla zhltlou za jeden večer...;)

Always a reader
31.10.2014

O téhle knížce radši nemluvit, jinak se tu rozteču!! :) Strašně moc se mi líbila, jedná z mála knížek, která mě svedla rozplakat.. Je táák krásná, romantická... Tahle knížka mi stále živě zůstává v paměti.. :*

Alysa
06.10.2014

Nejoblíbenější kniha od Lanczové. I teď spoustu let po tom, co jsem Lenku Lanczovou natolik obdivovala, si tuhle knihu ráda přečtu.

Izu
29.09.2014

V knize jsem více fandila Danovi,ten byl sympatický a konec,ten jsem tak trochu čekala.Mě prostě tyhlety kačeny vytáčejí do vrtule.

1v8na
07.08.2014

tahle kniha se mi moc nelíbí. Není to ono.

Bet
25.10.2013

Mám ráda knihy psané z obou pohledů je to pestřejší a zábavnější. Mě nejvíc pobavila část jak si Dan nandává čočky brečela jsem smíchy. Připomnělo mi to den, kdy jsem si poprvé nasazovala čočky já.
Miluji knížky od Lanczové ale nesnáším její konce..jako tady. Nemám nejmenší tušení jak to skončilo a docela mi to vadí.

gabana007
28.07.2013

Tahle knížka patří mezi moje úplně nejoblíbenější od Lenky Lanczové. :) Prožívala jsem úplně každé slovo, co napsala. Vážně, vážně doporučuju přečíst, je úchvatná.

Marčullkas
23.07.2013

Je pro mě těžké hodnotit zpětně knížky, které jsem před Xxx lety četla, ale na Lanczovou se nedá jen tak zapomenout. Provázela naši generaci:) Dnes bych sáhla po jiné literatuře :))

Lucka66
10.02.2013

Zajímavá knížka trošku odlišná od ostatních knížek této autorky :)

Alexxandra
04.06.2012

Na jedničku,líbí se mi styl psaní, kdy knihu vypráví 2 hrdinové.Děj byl velice pěkný,konec mě ale fakt naštval:-((((Ale co,byla by nuda kdyby každý příběh skončil šťastně:-)))

Alibero
03.06.2012

Mám ráda tuhle spisovatelku, ale zjistila jsem, že jsem se posunula o kousek dál. A že doma "lancezovek" mě už pustila. Ale i tak jsem si knihu užila, i přesto, že mě ničím moc nezaujala. Četla jsem od ní lepší a zajímavější příběhy. Tenhle mi přišel přiliš dlouhý a vcelku nezajímavý.

Romčuška
28.04.2012

Tak ten konec mě vzal :(( ale dalo se to čekat... :´(( JO NEJHORŠÍ JE KDYŽ SE ZAMILUJEŠ DO ZADANÉHO... zakázané ovoce chutná nejvíce :(((

Layss
26.02.2012

Ze začátku se to zdá jako každý jiný příběh od této spisovatelky, ale pak to dostává trochu ostřejší ráz, a konec je také trochu drsnější...

Oter
07.10.2011

Další dílko děvčaty oblíbené autorky, které se celkem dobře čte. I když moje sympatie získal asi jednoznačně Daniel...

lukyli154
01.10.2011

Silný příběh, který mě dohnal k slzám.

Hancza
07.09.2011

Další povedena kniha od Lenky Lanczové. Jeden z mála dívčích románů vůbec, který nekončí "happy endem" - dokonce mi slzička ukápla...

Adulina12
29.08.2011

podle mě moc dobrá knížka.. sice je dost ukousnutej závěr, ale zase když už to nepokračuje a je tam nám známý konec, dá se celkem předpokládat že to minimálně na delší dobu pořád bude "smutné". ovšem Sára si to podle mě i zaslouží, protože, ač má ode mě nějaké sympatie, je to taková mrška.. a hlavně nakonci, když ho práskla, tak to podle mě byla mrcha.. takže bych se nedivila,kdyby ji už Dan ani nechtěl..

kacabicek
23.08.2011

Úžasná kniha, škoda jen, že končí tak smutně, chtělo by to pokračování...!

anyyska

chtěla bych se zeptat jestli tato kniha má nějaké pokračování, děj se mi zdál neukončený a a celkově se mi závěr moc nelíbil jak dopadl. čekala jsem trochu jiný závěr prosím poraďte

barca154

Zase nechapu jak tahle uzasna knizka muze mit tak male hodnoceni..