Hříšná touha

V novém románu Lenky Lanczové nechybí nic, co patří k životu současných studentů - problémy se školou, starosti s maturitou, muzika, přítelství, malé i větší zrady, touhy, pády, úlety a samozřejmě a především láska. Tu velkou, opravdovou, prožívá Daniel, hlavní hrdina nové knihy, spolu se Sárou. Čtyři roky chodily na společné gymnázium, každý však do jiné třídy, a čtyři roky se míjeli. Dan má spoustu kamarádů, kamarádek, zájmů a zálib - a především hudbu, pro kterou žije, a kromě toho, že si ho dívka jeho snů nevšímá, mu dohromady nic nechybí. Na konci čtvrtého ročníku se však přihodí něco, v co už ani nedoufal. Sára, trochu povýšená a introvertní, naproti tomu žádná přátelství nevyhledává, už proto, že je "zadaná", a jediné, po čem opravdu touží, je dostat se na vysokou školu, aby tak mohla změnit svůj život. Možnost změny však přichází ještě dřív Jenže ono to není tak snadné, jak by se mohlo na první pohled zdát. Hříšná touha je příběhem velké lásky a nikdy nekončící touhy milovat a být milován......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/124/big_hrisna-touha-g5a-124.jpg 3.9379

Kniha Hříšná touha

PheobeDomi
05.08.2020

Je to první kniha, kterou jsem od Lenky Lanczové přečetla a mé reakce jsou celkem smíšené. Kniha nebyla vůbec špatná, přišlo mi zajímavé, jak jednu kapitolu vypráví jedna postava a druhou druhá. Děj byl napínavý, celkem jsem doufala, že to Danovi a Sáře vyjde. ( Ze začátku mi Sára vadila, ale pak jsem jí celkem chápala.)
Co mi na knize hodně vadilo bylo to, že se dost často používaly sexuální narážky a nevhodné výrazy nebo se prostě o sexu mluvilo hodně otevřeně, což si myslím, že děti od dvanácti let ( na obálce je napsané, že je určeno pro děti nad dvanáct let ) nemůžou ještě úpně chápat. To si myslím, že by měla být kniha určena minimálně od čtrnácti let, spíš ale od patnácti. Neříkám, kdyby se o tom občas zmínili, to mi nevadí, ale když se o tom píše skoro pořád, tak si říkáte, jestli vůbec čtete knihu pro mladší dívky, nebo pro dospělejší slečny. Jinak mi kniha přišla celkem dobrá, akorát ten konec zklamal hodně, myslím si, že by měl být další díl, ale jelikož vyšla v době, kdy jsem se narodila ;-),tak zřejmě už další díl nevyjde. Jinak děj byl zajímavý, akorát nevím, kde jste všichni vzali, že je to podle skutečnosti, já to v knize nikde nenašla.

Illyria88
04.06.2020

Velmi povedené. Jen škoda toho otevřeného konce.

Amneris
11.12.2019

Kniha se od ostatních liší tím, že příběh vypráví kluk a holka zároveň. Docela mě zaujalo, že kniha byla inspirována skutečnou událostí. V každém případě se mi čtení moc líbilo.

Aknel26
21.08.2019

Je zvláštní, že zrovna tato knížka, která mi přišla velice přitažená za vlasy, byla inspirována skutečným příběhem. Zajímavostí je forma románu, kdy se ve vyprávění střídají obě hlavní postavy, Dan i Sára. Konec je otevřený, ale návštěva stránek paní spisovatelky napoví, jak to s Danem asi dopadlo.
Dovolím si tu doporučení jiné knížky, která je psaná z pohledu páru – Jana a Jan od Jiřiny Trojanové. Je z 80. let, a pokud člověku nevadí trochu vojenských reálií, dostane se mu barvitého romantického příběhu, vyprávěného dvěma sympatickými lidmi v průběhu asi deseti let; navíc psaného opravdu pěkným jazykem. Kam se hrabe Hartl s Okamžiky štěstí!

Malíček
27.04.2019

Souhlasím s některými předchozími komentáři, že obecně jsou knihy od Lenky Lanczové příjemné na čtení, plné lásky, dramat, silného přátelství i zrady. Obvykle je v nich nějaký vyloženě fešák a hlavní hrdinka, které je souzen.
Pro mě byla Hříšná touha bohužel jedna z těch slabších knížek s méně zajímavým dějem, který byl opravdu dost předvídatelný. Hlavní postava Sára mi nebyla moc sympatická.
Pro milovníky této autorky bych knihu nejspíš doporučila, protože si myslím, že zas tak hrozné čtení to nebylo, pro ostatní... najděte si jinou Lanczovou.

Vendas
19.03.2019

Krásná knížka....

cucik14
10.08.2018

Knihy od Lanczove mám hodně ráda, tato za mě patří k těm trošku míň zajímavým, konec zůstal hodně otevřený.

polly23
17.06.2018

Je to Lanczová,ale taková jiná...kniha dobrá,ale např. Most do země Lásky by fakt nepřekonala..