1bublina 1bublina komentáře u knih

Kapky rosy Kapky rosy Lenka Lanczová

Občas to chce proložit nějakou oddychovkou, což pro mě Lanczová je. Hltala jsem ji v pubertě a vůbec se tomu nedivím. Čte se to úplně samo. Samozřejmě to není žádná hodnotná literatura, ale čemu to vadí? :-)
Karolína mi byla sympatická a úplně jsem jí záviděla prázdniny na chatě. Podle popisu by se mi tam taky moc líbilo.

23.04.2024 4 z 5

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

Na začátku jsem s knihou trochu bojovala. Styl psaní mi přišel trochu krkolomný a hlavní postava Ema mi nebyla moc sympatická. Ale vydržela jsem a bylo to dobře. I Ema si mě nakonec získala.
ČV 2024 - Kniha s více než dvěma perspektivami vyprávění.

18.04.2024 5 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Kniha mi přišla podobná knize P. Soukupové - Nikdo není sám. Obě jsou psané ze 3 různých pohledů členů jedné domácnosti. Ale Pláňata byla mnohem víc temná a depresivní kniha. Ale to je u P. Dvořákové asi každá kniha (četla jsem Dědinu a Chirurga)
Sympatická mi byla snad jen Jana, u které jsme ale neměli náhled na její pohled.
ČV 2024 - Kniha s více než dvěma perspektivami vyprávění.

09.04.2024 4 z 5

Za zamčenými dveřmi Za zamčenými dveřmi Freida McFadden

Tak to byla naprostá bomba. Přečteno za dva dny. Nemohla jsem se otrhnout. Prolínání současnosti a minulosti dělalo příběh ještě napínavější. Autorka perfektně dávkovala informace z minulosti, abych si nebyla jistá, jak moc je Nora temná. Moc jsem jí fandila. Kniha se mi líbila dokonce víc než Pomocnice.
ČV 2024 - Kniha poprvé vydaná v roce 2024 (nová kniha).

06.04.2024 5 z 5

Historky z Tinderu Historky z Tinderu Lucie Macháčková

Přečteno velmi rychle. Lucku znám z Comedy Clubu, kde mi úplně nesedí. A po přečtení knihy mám pocit, že mi nesedí spíš její "přednes" než styl humoru, protože u čtení jsem se bavila a často se smála i nahlas. Odpočinková kniha s krátkými kapitolami. Ideální na dovolenou.
ČV 2024 - Kniha, ve které spolu postavy komunikují přes internet.

03.04.2024 4 z 5

Erebos: Počítačová hra, která tě sleduje... Erebos: Počítačová hra, která tě sleduje... Ursula Poznanski

Tak to byla jízda. Moc se mi to líbilo. Víc než Saeculum. Měla jsem nějaký tip, co by asi hra po hráčích mohla chtít, ale vůbec jsem se netrefila. Jestli tohle byla autorčina prvotina, tak klobouk dolů.
ČV 2024 - Kniha s podtitulem.

26.03.2024 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Skvělá kniha. Během čtení se mi postupně měnil vztah ke Svatoplukovi. Nejdřív jsem ho neměla ráda, za to jak se chová. Pak jsem ho začínala chápat a nakonec jsem ho zase neměla ráda :)
ČV 2024 - Kniha autora z žebříčku 50 právě nejčtenějších knih na DK.

23.03.2024 5 z 5

Zvěrolékař a jeho přátelé Zvěrolékař a jeho přátelé James Herriot (p)

Herriota miluju a mohla bych ho číst pořád dokola. Vždycky se při čtení začnu usmívat. Je to jako lék na duši. Tenhle díl je asi ten nejlepší ze série.
ČV 2024 - Kniha s měkkou/brožovanou vazbou.

16.03.2024 5 z 5

Paříž pro jednoho a jiné povídky Paříž pro jednoho a jiné povídky Jojo Moyes

Knihu jsem dostala k Vánocům. Sama bych si knihu povídek nekoupila. Moc se mi líbila. Nejvíc Paříž pro jednoho, Líbánky v Paříži a Punčochy, ale i ostatní byly dobré. Jojo patří mezi mé oblíbené spisovatele.
ČV 2024 - Kniha poprvé vydaná v ČR/SR v posledním čtvrtletí 2023.

16.03.2024 5 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Petru Soukupovou mám moc ráda. Zatím jsem od ní nečetla knihu, která by se mi nelíbila. Moc se mi líbí náhled z více stran na stejnou situaci v rodině a za mě se to paní Soukupové opravdu daří. Veronice jsem moc fandila, aby se dokázala matce vzepřít.
ČV 2024: Kniha, jejíž postava pracuje v knihovně.

13.03.2024 5 z 5

Kdyby ze světa zmizely kočky Kdyby ze světa zmizely kočky Genki Kawamura

Za mě teda nic moc čtení. Bylo psáno hodně jednoduše. Je znát, že autor není spisovatel. Vůbec nebylo popsané, jak se ve světě projevilo, když zmizely konkrétní věci. Dialogy byly špatné. Kdyby kniha nebyla tak krátká, asi bych ji nedočetla.
ČV 2024 - Kniha, která má v názvu “kdyby.

13.03.2024 2 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Moje třetí Kingovka. Předchozí dvě mě moc nenadchly a myslela jsem si, že King není můj šálek kávy. Potřebovala jsem ho ale do letošní výzvy, tak jsem si vymyslela, že přečtu jen první díl Dvě mrtvé holčičky, protože má jen 100 stran. Knihu jsem si vyzvedla v knihovně, doma ji za chvilku přečetla a hned jsem běžela do knihovny, abych si půjčila celou Zelenou míli. Opravdu moc se mi líbila. Jsem ráda, že jsem nejdřív četla knihu a těším se na film.
ČV 2024 - Kniha, jejíž název (či autor) zazněl v seriálu Přátelé.

29.02.2024 5 z 5

Kočka na cestách Kočka na cestách Hiro Arikawa

Milá kniha. Kocour mě opravdu bavil - přesně takhle si představuju, že kočky přemýšlí. Na konci jsem brečela, a to se mi u knihy už dlouho nestalo :)
ČV 2024 - Kniha, jejíž hlavní postava je milovníkem koček.

11.02.2024 4 z 5

Neodpovídej Neodpovídej Lucie Bechynková

Mrzí mě, že dávám jen 3 hvězdy, protože Lucku mám moc ráda z podcastu OZ. Kniha se četla dobře, ale... Vadilo mi na ní hned několik věcí.
Proč dvě ženy, které se navzájem neznají, říkají chlapům "koledníci"? To přece není rozšířené slovní označení loudících chlapů, nebo ano?
Tengler se při každém probuzení musel rozkoukávat, než pochopil, kde je.
Svědkyně Markéta se vracela z dovolené na výslech, ale přitom už s ní mluvila před tím Jandová (???)
Proč poslední kapitola byla dlouhá přes půlku knihy?
Dvě sexuální scény hlavního detektiva mi přišly v knize úplně zbytečné.
***
Jestli Lucka ještě napíše nějaký román, přečtu ho. Třeba bude další kniha lepší :)
ČV 2024 - Kniha, ve které spolu postavy komunikují přes internet.

02.02.2024 3 z 5

Tygřice Tygřice Torey L. Hayden (p)

Torey Hayden je sázka na jistotu. Jsem moc ráda, že napsala pokračování a víme, jak probíhalo Sheilino dospívání.
Ale proboha, kdo psal tu anotaci ke knize? Torey nezjistí, že v letním programu je ta "její" Sheila, ale naopak to místo Sheile sama zařídí. Další věc - Sheila se nemusí vyrovnávat s tím, že Torey zveřejnila její příběh, protože Torey dá Sheile přečíst rukopis ještě před vydáním knihy.
ČV 2024 - Kniha, ve které se někdo ztratí nebo zabloudí.

27.01.2024 5 z 5

Veliký tůdle Veliký tůdle Pavel Šrut

Poezii vůbec nečtu. Potřebovala jsem nějak splnit letošní výzvu a knihovnice mi doporučila tuto knihu. Na to že to byly básničky, celkem se mi líbila. Pro děti mi některé přišly ale trochu krkolomné. Jsem ráda, že to mám za sebou :-D
ČV 2024 - Kniha od držitele Ceny Jaroslava Seiferta

27.01.2024 4 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Knihu doporučovala paní ve FB skupině v září 2023. Přidala jsem si ji na seznam Chystám se číst a možná by tam zůstala dlouho, kdyby se mi ovšem nehodila do letošní výzvy :) Byla naprosto skvělá. Čte se to úplně samo. Něco jsem odhadla předem, něco mi vyrazilo dech.
ČV 2024 - Kniha s jednoslovným názvem o minimálně 4 slabikách.

27.01.2024 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Jsem nadšená. I předchozí dva díly se mi hodně líbily, ale tenhle... wow. Od začátku mě to chytlo a nepustilo až do konce. Moc se mi líbilo prolínání s minulostí do dětství JoJo. Musím vyzdvihnout, že má autorka sérii pěkně promyšlenou dopředu, protože se teprve teď vysvětlily některé věci, co nakousla v prvním dílu (třeba podoba s Trinity). Těším se na další díly.
ČV 2024: Dosud nepřečtená kniha z vlastní knihovny.

12.01.2024 5 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Moje první kniha od Nesba.
Povídka Londýn byla opravdu skvělá.
Povídka Žárlivost se mi taky moc líbila, i když by mohla být o něco kratší.
Fronta byla taková divná. Odpad super.
Povídka Odd se spisovatelem mě moc nebavila. Hlavně ten začátek. Náušnice super.
ČV 2024 - 9. Kniha autora z žebříčku 50 právě nejčtenějších knih na DK.

03.01.2024 4 z 5

Zpřetrhaná pouta Zpřetrhaná pouta Linda Castillo

Už to tu párkrát zaznělo a já mám stejný názor. Tenhle díl mě tolik nebavil. Četla jsem ho hodně dlouho, protože mě vlastně ani moc nezajímalo, jak to dopadne. Doufám, že další díl bude, jak jsme zvyklí: stará, dobrá amišská vražda :)

27.12.2023 4 z 5