Tygřice

Pokračování knihy Spratek V předchozí knize Spratek se Sheila rozloučila se svou učitelkou a ta o ní neměla několik let žádné zprávy. Když se Torey dozví, že se v letním programu pro děti s handicapem, kde bude pracovat, objeví jako praktikantka studentka střední školy Sheila, přijde jí to nejdříve jako zajímavá náhoda. Záhy zjistí, že to je ta „její“ Sheila a osudy obou hrdinek se na čas znovu propojí. Dospívající Sheila se vyrovnává nejen s tím, že její učitelka zveřejnila jejich příběh knižně, ale také dává Torey a celému okolí najevo, že ona přece není žádná literární postava. Navíc je v ní stále velmi živá bolest z toho, že ji její matka opustila a že neví, kde a jak žije její mladší bratr. Snaží se zapojit do práce v letním kempu pro děti s handicapem, ale bohužel to provede hodně „po svém“ – nechce se jí respektovat pravidla a má dojem, že odhadne lépe než učitelé, co se v dětech skrývá. Její iniciativa „na vlastní pěst“ vyvrcholí tím, že unese chlapce Aleja, který má přejít do jiné školy, aby ho „zachránila“. Její dospívání je plné zvratů, ale Sheila, která se postupně vyrovnává s traumaty z dětství, nakonec vyspěje a je z ní spokojená mladá žena. Kniha osloví zájemce o skutečné příběhy s psychologickou tematikou, lidi, kteří se věnují práci s dětmi s handicapem a poruchami chování. A samozřejmě všechny, kdo chtějí vědět, jak to dopadlo se Sheilou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136660/big_tygrice-136660.jpg 4.5196

Sheila 2.

Vydáno: , Portál

The Tiger's Child, 1995

Kniha Tygřice

stanislav0373

Po přečtení Spratka jsem nutně potřeboval pokračování, protože to nelze jen tak ukončit v tajemnu... Ze začátku jsem byl z knihy trošku rozčarovaný, ale postupně jsem musel uznat, že život je spisovatel, neberoucí ohled na své postavy.

Obrovský respekt Sheile i Torey...

aliwella

Přečteno za jediný den. Nesmírně čtivý příběh, určitě si od autorky přečtu i další knížky.

hu_87
28.12.2020

Dospívající dívenka s výjimečným IQ, která si prošla peklem - a také to na ni zanechalo následky. Její intelekt se projevuje v mnoha oblastech jejího života (nakonec je přeci jen ve třídě se staršími dětmi).
V knize je hezky popsáno, jak se může nálada této mladé dívky náhle změnit, pokud má pocit, že jí např. kritizujete nebo opouštíte. I sama autorka si uvědomuje své přenášené pocity vůči Sheile a jejich vztah je zpočátku vcelku komplikovaný a tak trošku na horské dráze. Škoda je, že Sheila svůj potenciál využila někde, kde si myslím, že je to s jejím IQ celkem škoda, ale což: hlavně aby byla v pořádku a šťastná. Těžko říci, jestli by Sheila oficiálně inklinovala k nějaké diagnóze, případně až poruše osobnosti: to je ale spíš plané filozofování.

Z knížky byste si měli odnést jednu hlavní myšlenku: i když nějaká situace vypadá beznadějně a špatně, s dostatkem síly a vůle se zvládne i zdánlivě nezvladatelné.

Lusa
11.12.2020

Tygřice je trochu jiný příběh, než na který je člověk u Torey zvyklý, je to pokračování příběhu už jenom jednoho teď už náctiletého dítětě, která by možná aby nevznikl, kdyby lidi nechtěli vědět, co se se Sheilou vlastně stalo. Před námi je dojemný, smutný, ale i milý a veselý příběh o této velké tygřici, ale i o její učitelce, která zasluhuje moje velké uznání za svoji práci.

Amees
10.12.2020

Pokračování příběhu dívky jménem Sheila. Na tuhle knihu jsem se těšila, protože mě samozřejmě život malé dívenky velmi zasáhl. Teď už ale není malá, ale velká tygřice. Kniha odhaluje pohled do duší.. A zasahuje vaše nejcitlivější místo. Nechci odhalovat více. Určitě stojí za přečtení. Už jen proto, aby se tento příběh aspoň trochu uzavřel. Na velký konec nečekejte..

Marta13
13.08.2020

Těžké čtení, ale alespoň byl závěr plný možností šťastnějšího života Sheily

fruitbueno
14.06.2020

Dala jsem si oba díly za sebou, aby se mi příběh uzavřel. Tygřice ze všeho nejvíc odhaluje bolest spjatou s dospíváním, ale nabízí taky pozvolné smíření a akceptaci minulosti. Autorka v tomto díle nebyla hybnou silou děje, vše nechávala na malé Tygřici...

maj.ria
10.05.2020

Dobry den. Nema niekto tuto knihu na predaj? Uz dlhsie ju zhanam :)