Spratek: Příběh dítěte, které nikdo nemiloval

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha představuje skutečný příběh šestileté Sheily, která se dostane do speciální třídy pro děti s poruchami chování. Její učitelkou a zároveň prvním člověkem, který jí projeví lásku, je Torey Hayden. Ta po čase zjistí, že dívka má nadprůměrnou inteligenci, je učenlivá a dřímá v ní skrytý génius. Kniha je pozitivním svědectvím o síle pedagogických a terapeutických prostředků, a pedagoga představuje jako přítele, který neváhá pro dítě překonávat různé těžkosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/24012/spratek-pribeh-ditet-24012.jpg 4.7585
Série

Sheila 1.

Žánr
Literatura světová, Povídky, Romány
Vydáno, Portál
Orig. název

One Child, 1980

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (140)

Kniha Spratek: Příběh dítěte, které nikdo nemiloval

Přidat komentář
smithynka
03. března

Skvělá kniha s fantastickým, silným příběhem. Obdivovala jsem Torey a její trpělivost, lásku a emoce, které dávala dětem.
Nejlepší příběhy píše sám život.

tonysojka
10. února

Posloucháno jako audiokniha v působivém podání Simony Babčákové.Po Divné Jadii opět bolestně krutý ,dojímavý příběh,který ale zanechává pocit,že i tam,kde je zlo a tma ,se nachází světlo a láska.Zároveň poutavý vhled do práce lidí,kteří vyučují postižené děti.

Ophelie
04. února

Místy to opravdu bylo dost nelehké čtení, děsivé, co vše některé děti prožívají... Ale kniha je opravdu brilantní! A před autorkou díla smekám. Vícekrát jsem při čtení obdivovala Toreyinu trpělivost a hlavně její nesmírnou lásku a pochopení. Sheilin příběh je plný smutku, bolesti, ale také naděje. Rozhodně doporučuji přečíst.

Barus006
02. února

Geniální dílo! Spousta silných momentů...děsivý, dokonce ale až krásný příběh, který je vlastně celý smutný. Záplava emocí, slzy smutku i radosti z drobných úspěchů. V jeden moment ni dokonce bylo až fyzicky špatně (po přečtení knihy pochopíte). Knihu rozhodně doporučuji, přečíst si ji stojí za to. (Dobré i pro sociální pracovníky či psychology.)

swixl
01. února

Tento příběh se mi zapsal pod kůži a do duše, několik dní jsem nad knihou stále přemýšlela a i teď, několik měsíců po přečtení na ní někdy při nějaké asociaci vzpomenu a něco z ní mi občas vytane na mysli. Byla jsem tak začtená, že kdyby to šlo, nechodila bych spát, do práce, prostě bych jen četla a četla. Je to velice silný příběh, který Vás dostane.

prochajda
13. ledna

Zajímavá kniha, otřesné svědectví, obdivuhodná trpělivost, důvěra a ochota, více takových pedagogů...

evonra
03. ledna

Krásná kniha, fascinující příběh ... emočně mě to tedy naprosto rozhodilo, o to víc, že se příběh zakládá na pravdě...
T.Hayden má můj obrovský obdiv.

"Když neuspějeme s dětmi jako Sheila, nemůžeme se schovat za žádné učené větičky, za žádný autismus nebo poškození mozku. Máme jen sami sebe. Hluboko za těma nepřátelskýma očima je malá holčička, která už zjistila, že se život doopravdy s nikým moc nemazlí a nejlepší způsob, jak se vyhnout dalším odmítnutím, je stát se co nejnesnesitelnější. Potom už ji nikdy nepřekvapí zjištění, že ji nikdo nemá rád. Jednoduchá skutečnost. "

boxas
01. ledna

Toto by měla být povinná kniha pro všechny studující pedagogiku, jakož i učící na jakýchkoliv školách! A nejen pro ně! Tolik pochopení a porozumění pro smutnou, poraněnou, ba přímo rozbitou duši malého děcka jsem snad ještě neviděla. Je to kniha o místech a o lidech, pro které slovo INKLUZE není jen hloupým a zbytečným strašákem současných českých škol. Vřele doporučuji tuto knihu a tuto autorku každému, kdo se byť jen někdy a nějak otřel o školu! A je úplně jedno, zda jako rodič nebo pedagog...

1 ...

Štítky

zanedbávané děti poruchy chování speciální pedagogika

Autor a jeho další knihy

Torey L. Hayden
americká, 1951

všech 8 knih autora

Podobné knihy

Kniha Spratek: Příběh dítěte, které nikdo nemiloval je v

Právě čtených11x
Přečtených887x
Čtenářské výzvě74x
Doporučených116x
Knihotéce125x
Chystám se číst480x
Chci si koupit90x
dalších seznamech6x