Spratek: Příběh dítěte, které nikdo nemiloval

Kniha představuje skutečný příběh šestileté Sheily, která se dostane do speciální třídy pro děti s poruchami chování. Její učitelkou a zároveň prvním člověkem, který jí projeví lásku, je Torey Hayden. Ta po čase zjistí, že dívka má nadprůměrnou inteligenci, je učenlivá a dřímá v ní skrytý génius. Kniha je pozitivním svědectvím o síle pedagogických a terapeutických prostředků, a pedagoga představuje jako přítele, který neváhá pro dítě překonávat různé těžkosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24012/big_spratek-pribeh-ditet-24012.jpg 4.7701

Sheila 1.

Literatura světová, Povídky, Romány

Vydáno: , Portál

One Child, 1980

Kniha Spratek: Příběh dítěte, které nikdo nemiloval

Bustedka
25. listopadu

Příběh 6tilete holčičky, která kope, řve, ničí věci. Je zanedbaná. páchne. Skoro nemluví. Holčičky, která ublížila malému klukovi. Zapálila ho.
Je to ale taky příběh o holčičce, kterou matka opustila. A vzala s sebou mladšího bráchu. Nechala ji jen s otcem, nezaměstnaným alkoholikem, který ji za všechno trestá. Příběh o holčičce, která neví, jaké to je, když vás někdo má rád.

Tohle nešlo odložit. Bylo to smutné. Velmi. Ale taky úžasné a strhující. Vyvolalo to hodně otázek, ale taky pocit vděčnosti a pokory.

pepap
15. listopadu

O sedmiletá bojovnici, co se nebojí vyzvat celý svět.
Poslechnuto jako audio. Příběh je hodně silný. Nevím, jestli snesu ještě další knihy od autorky. Nicméně mě poslech bavil od začátku do konce, životní osud holčičky mě docela pohltil, nemohl jsem se moc soustředit na cokoli jiného a odkládal veškerou práci - jen aby byl čas na poslech. Analýzy a rozebírání situací a pocitů mě nutilo přemýšlet a rozvažovat ještě dlouho po poslechu. Jsem moc rád, že jsem knihu koupil, a doporučuji každému. Každému.

lenca0792
05. listopadu

Naprosto úžasná knížka. Silný příběh.

vendysantos

Nejsilnější příběhy jsou ty skutečné, které se opravdu staly. Sheilin příběh mě zasáhl. Sama studuji speciální pedagogiku a pravděpodobně budu pracovat také s dětmi s poruchami chování. Práce speciálních pedagogů ani učitelů není snadná. Mnozí z nich nemají takovou trpělivost a snahu jako Torey. Pro mnohé dospělé jsou dané děti vnímány jako ty zlobivé nebo nevychované, aniž by se zamysleli, zda v tom není zakořeněný mnohem hlubší problém. Je velmi smutné, jaké zkušenosti a traumata si některé děti musí prožít a jak silnými osobnostmi musí být, aby to překonaly... Upřímně mě tato kniha motivovala a zajímal by mě osud Sheily, jak nakonec dopadla.

stanislav0373

Neskutečně emotivní kniha o světě, trápení, předsudcích, trpělivosti a snahy najít štěstí pro malou duši, která nezažila mnoho dobrého...

Sova15

Před lety jsem četla, teď v audio podobě. Je to síla.

RaDaR26

Tahle kniha silně zasáhne všechny čtenáře. Neuvěřitelně dojemný příběh!

Ivka14

Nikdy jsem nic podobného nečetla. Knihu mi doporučila kamarádka s jsem za to ráda. Několikrát jsem u knihy brečela a běhal mi i mráz po zádech. Nedokážu uvěřit, že se něco takového mohlo stát. Obdiv patří paní autorce.